Stina rasedus on siiani kulgenud väga rahulikult. Ema ja beebi on ennast igati hästi tundnud ning kõik on kulgenud plaanipäraselt. Käes on 36. nädal - vaatame, kuidas läheb Stina seekordne ämmaemanda visiit.
Merilin räägib Stinale, kuidas raseduse lõpus tuleb iga päev jälgida beebi liigutusi kõhus.
Iga ema tunneb oma beebit kõige paremini ning tulevane ema üldiselt teab juba beebi rütmi - millal ta on rahulikum ja millal aktiivsem.
Kui beebi liigutused on järsult muutunud ning ta on muutunud tavalisega võrreldes kas väga aktiivseks või väga vaikseks, tuleks kindlasti igaks juhuks kontrolli minna.
Raseduse lõpus tuleb turseid sageli ette, sest raseda organismis on rohkem vedelikku ning beebi võib osaliselt lümfiringet kinni suruda. Selle tulemusena võivad käed-jalad veidi turse minna.
Tursete leevendamiseks võib tõsta jalad puusadest kõrgemale ja nii mõnda aega hoida ja seda Stina ka teeb.
Kindlasti tuleb kasuks liikumine, sest see parandab lümfi - ja vereringet. Iga päev tuleb juua piisavalt puhast gaseerimata vett ning ka välispidiselt mõjub vesi tursete puhul hästi. Aitavad nii jahedad jalavannid kui ka basseinis ujumine. Vältida tuleks soonivaid riideid ja jalanõusid.
Alates raseduse 24. nädalast tuleb enne igat ämmaemanda visiiti viia uriiniproov. Lisaks on ette nähtud raseduse lõpupoole vereanalüüsid. Vajalik on lisaks muudele näitajatele kontrollida, kas hemoglobiin on piisavalt kõrge.
Kui siiani on Stina käinud ämmaemanda juures umbes kord kuus, siis alates 36. nädalast toimuvad visiidid kahe nädala järel ning peale tähtaja möödumist kord nädalas.
Praegu sündides oleks Stina beebi veel enneaegne. Seega kui algavad regulaarsed tuhud, tekib veritsus või puhkevad looteveed, tuleb pöörduda koheselt sünnitusmaja erakorralisse vastuvõttu.Raseduse lõpus esineb siiski sageli valutuid ja ebaregulaarseid emakakokkutõmbeid. Need on ohutud ja aitavad emakakaela sünnituseks ette valmistada.
Stina palus Merilini enda individuaalseks ämmaemandaks. Sünnituseks ettevalmistumisel andis Merilin paarile läbiarutamiseks ja täitmiseks sünnitusplaani.
Selle täitmine on täiesti vabatahtlik, aga meie soovitame seda teha, sest läbi selle saab tulevane ema oma mõtted, soovid ja eelistused sünnitusest läbi mõelda ning võib-olla kaovad läbi selle ka mõned naisele muret tekitanud hirmud.
Meie aga kohtume Stina ja Reigoga uuesti juba nädala pärast!
Greetel Lee, emmedeklubi.ee