Beebi areng: 7. elunädal

Beebi areng: 7. elunädal

04. Feb 2013, 13:19 Emmede Klubi Emmede Klubi

Mis toimub beebi arengus seitsmendal elunädalal? Loe ja saa teada!

See võib tunduda veidi imelik, kuid laps areneb suunaga ülevalt alla. Kui beebi kasvab, arenevad tema oskused suunaga peast jalgadeni.

Esimesena õpib beebi pead hoidma ja seejärel arendab kontrolli oma keha üle, et istuda. Mõne aja pärasst, kui see on seljas ja jalgades kinnitunud, hakkab beebi seisma ja kõndima.

Sa oled ilmselt märganud, et viimastel nädalatel on beebi oma pead stabiilsemalt hoidma õppinud.

Selles vanuses hakkavad beebid rohkem oma käsi kasutama - ta avastab, kuidas oma käsi ja seejärel sõrmi kontrollida.

 

Beebi hooldus.

Beebi esimesed vaktsiinid, mis annavad kaitse erinevate haiguste vastu, on juba tehtud.

Kui sa muretsed vaktsiini puhul, et tal on valus või esineb kõrvaltoimeid ( palavik, higistamine, paistetus süstikohal), võid talle 1 tund ja hiljem, pärast vaktsineerimist, valuvaigistit anda, et ebamugavust ja palaviku tekkimise tõenäosust vähendada.

 

Sina ja Su perekond.

Kuidas on peale sünnitust lood ema ja isa voodieluga?

Peale sünnitust läheb mõnel naisel päris kaua, enne, kui ta on nõus uuesti proovima.

Kunagi soovitasid günekoloogid peale sünnitust voodielust natuke aega kindlasti hoiduda, et organismil oleks aeg peale rasket tööd- sünnitust, taastuda.

Praegu ollakse seisukohal, et see, kaua vahekorrast hoiduma peab, sõltub ema tervislikust seisundist ja sünnikuse keerukusest. Kui emal on olemine hea, sünnitus läks sujuvalt ja ta tunneb, et on valmis, võib rahulikult seksuaaleluga algust teha. Kuid pea meeles, et alguses võib see veidi ebamugavam olla.

Vaatamata sellele, et sünnitus on loomulik protsess, ei pruugi Sa ennast kohe seksika ja atraktiivsena tunda. Sünnitusjärgsel perioodil, kui sa toidad last rinnaga, on normaalne, et hormoonid pärsivad seksuaaliha.

Kõige tähtsam on sellest oma partneriga rääkida. Kui sa ei tunne ennast hästi või tunned valu, palu partneril ennast mõista ja natukene aega anda.

 

Esikohal - turvalisus! 

Kas teadsid - uuringud näitavad, et rohkem kui 80% turvatoole on autosse valesti paigaldatud või ei vasta ohutusnõuetele!

Enamik vanemaid on ilmselt imestunud, kuidas nad on turvavöö liiga õrnalt või valest kohast üle lapse kinnitanud.
Kui Sa plaanid lapse autoga sõitma viia, on väga oluline turvahäll või -iste täpselt tooja juhiste järgi autosse kinnitada.

 

Emmede Klubi