Beebi areng: 47.-48. elunädal

Beebi areng: 47.-48. elunädal

01. Apr 2013, 11:36 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kas Su beebi juba kõnnib või veel mitte? Ära muretse, varsti-varsti see juhtub!

Seekord räägime lähemalt beebi 47.-48.elunädalast.

Vaata, kuidas ma kasvan!

Enamik beebisid hakkavad kõndima 12-15 kuu vanuselt, kuid mõned hulljulged teevad seda juba 10-kuuselt, teised jälle ootavad peaaegu pooleteise aastaseni.

Kui beebi hakkab esimesi samme tegema, liigub ta enamasti kätega mööblist kinni hoides ja külgsuunas. Kui Sa tahad beebi kõndimisele kaasa aidata, paiguta mööbliesemed üksteisele suhteliselt lähedale või ulata talle tema aitamiseks ka käed.

Kui laps tunneb ennast kindlamini, võib ta proovida ka iseseisvaid samme teha. Millal lapsed oma esimesi samme teevad, on individuaalne ja sõltub nende lihasjõust, tasakaalust, emotsioonidest ja temperamendist.

Beebi hooldus

Kas beebi vajab juba siis jalanõusid kui ta hakkab kõndima, aga veedab veel enamik ajast roomates?

Kuigi arstid on siinkohal eriarvamusel, on teada, et paljajalu kõndimine aitab paremini arendada ja jalgu tugevdada.

Loomulikult läheb jalanõusid õue minnes vaja - seda juba puhtalt hügeenilistel kaalutlustel.

Kui Sa valid beebile jalanõusid, veendu, et need on hingavast materjalist(nahk, kangas) ja tald oleks paindlik, et laps tunneks maapinda oma taldade all paremini.

Ja veendu, et jalanõud oleks piisavalt parajad ega libise jalast ära.

Kõige paremini aitab aru saada, kas jalanõud on lapsele parajad, kui sa paned lapse nendega seisma. Veendu sõrmede abil, kas tal on nendes piisavalt ruumi. Üldiselt soovitatakse jalanõud valida umbes 1cm suuremad kui seda on jalalabad. Laste jalg lihtsalt kasvab selles vanuses nii kiiresti, et täpselt parajad jalanõud jäävad kohe väikeseks.

Sina ja su perekond

Võib-olla üritad Sa ka endale vaikset hetke leida, aga iga kord juhtub midagi - kas beebi ärkab uuesti üles või keegi helistab ja häirib lapse und. Või Sul pole äkki aega, sest iga kord, kui beebi magab, üritad ruttu natuke tööd teha?

Paljud emad usuvad, et selle võimaluse leidmine on raske väljakutse, aga tasub ennast ära. Pea meeles, et aeg endale on väga oluline, et Sa ennast emotsionaalselt hästi tunneksid.

Kas on midagi, mida Sulle meeldib teha ja mida Sa saad endale lubada? Näiteks jõusaali külastus, sõpradega lõõgastumine, kursustel osalemine või niisama kohvikus tee joomine?

Sel ajal saab ehk partner last valvata?

Kui Sul on aga raske kedagi last valvama leida, ühenda meeldiv kasulikuga, näiteks mine parki joosma või rulluisutama - võta laps ka käruga kaasa. Kui Sa soovid oma füüsilist vormi parandada, võid proovida ka kodus DVD järgi lapsega võimelda.

Hambad

Kas Sa teadsid, et kui lapsel esimesed hambad tulevad , võivad nad rinnaga toitmise ajal veidi hammustada?

Kui lapsel hambad kasvavad, tahab ta kõike hammustada - ka Sind!

Siiski saab seda halba harjumust välja kasvatada.

Näiteks, järgmine kord, kui ta Sind rinnast hammustab, ütle "ai" ja võta ta rinnalt ära. Laps saab aru, et kui ta Sind hammustab, ta ei saa piima.

Mida Sinu laps juba teha oskab?

 

Emmede Klubi