Beebi areng: 25.-26. elunädal

Beebi areng: 25.-26. elunädal

04. Mar 2013, 08:59 Emmede Klubi Emmede Klubi

Varsti Sa saad juba kindlasti öelda "Minu suur väike laps..." Loe, milliseid muutusi Sa võid praegu oodata - käes on beebi 25.-26. Elunädal!
 

Vaata, kuidas ma kasvan!
 

Järgneval kuul jõuab Su laps tõenäoliselt järgmise oskuseni - ta õpib istuma. Hetkel ta ilmselt oskab istuda sinu käte toetuse abil. 

Nendel nädalatel tugenevad beebi seljalihased sel määral, et need on piisavalt tugevad, et ilma toeta istuma hakata. Siiski, kuni laps seda oskust harjutab, võib ta kogemata siiski kukkuda.

Istuma hakkamine aitab lastel avastada uusi võimalusi - nüüd ta saab püstiasendis mängida ja saab ka käsi selle juures rohkem kasutada.
 

Beebi hooldus.
 

Sinu laps on juba näidanud huvi täiskasvanute tahke toidu vastu ja ta tundub olevat valmis uusi maitseid proovima?

Alusta talle maitsete tutvustamist kaerast, odrast ( pudruna) või köögiviljadest - spargel, kõrvits, kartul. Võid talle pakkuda ka maitsestamata jogurtit, kui pea meeles, et enne lapsele piimatoodete andmist ( lehmapiim võiks jääda üldse teise eluaastasse) konsulteeri oma arstiga, et vältida allergiate tekkimist ja muid ebameeldivaid üllatusi.

Kui laps on "soolaste" toitude maitsetega harjunud, võib talle ka magusaid puuvilju pakkuma hakata. Nendeks sobivad eelistatult kodumaised pirnid ja õunad.

Nooremate laste puhul võiks toitu rohkem peenestada, aga üle 7 kuu vanuste beebide puhul võivad toidu sees ka tükid olla.

Allergiate vältimiseks soovitavad arstid hoiduda munavalgest, maasikatest, meest, pählitest ja tsitruselistest.

Loomulikult on iga laps erinev, aga liigselt ei ole ka kasulik katsetada.
 

Sina ja Sinu perekond.
 

Võtsid enne lapse sündi koju armsa kassi või koera, keda sa armastad ja kelle eest hoolitsed? Kuidas lemmikloom ja beebi omavahel läbi saavad? Nüüd, kui beebi nõuab väga palju sinu tähelepanust endale ja liigub mööda põrandat ringi, on väga tähtis, et lemmikloomade ja beebi läbisaamine oleks rahumeelne.

Siin on mõned näpunäited, kuidas seda teha:

  • Ära jäta kunagi last koeraga järelvalveta! Isegi kõige sõbralikum koer võib beebit vigastada ja vastupidi.
  • Ära jäta koera põhivajadusi täitmata!
  • Kui Sul on väike beebi kodus , võib olla raske leida nii palju aega, et koeraga palju jalutada või teisi tegevusi temaga koos ette võtta, aga see võib omakorda koera käitumist muuta. Kui Sa tunned, et Sa ei jõua ise piisavalt koeraga tegeleda, on mõistlik keegi palgata, kes saaks koeraga pikki jalutuskäike ette võtta.
  • Käi koeraga koolitusel! Põhikäsklused, nagu istu ja seisa, on koerale väga vajalikud. Kui Su koer neid siiani ei oska, ei ole kunagi liiga hilja alustada!
     

Turvalisus kõigepealt!
 

Kas Sa teadsid, et isegi kui Su beebi oskab ise istuda, ei ole turvaline teda hektekski vanni omapäi jätta?

 

Ära jäta beebit vannis hetkekski üksi!

Ootamatu kukkumine võib juhtuda silmapilgu jooksul ja beebid võivad ka paari sentimeetrisesse vette ära uppuda.

 

Veetke mõnusalt koos aega!

 


Emmede Klubi