Beebi areng: 11-12. elunädal

Beebi areng: 11-12. elunädal

13. Feb 2013, 16:42 Emmede Klubi Emmede Klubi

Nüüdseks olete te tõenäoliselt mõlemad uue olukorra ja vanemarolliga harjunud. Kuidas beebi kasvab? Laps on juba 11.nädalane!
 

Vaata, kuidas ma kasvan!
 

Paljud vanemad arvavad, et 3.elukuul on kõik palju lihtsam - rinnaga toitmine ja mähkmete vahetamine on selgeks saanud, lapsega on tore mängida ja vanemaid valdab tunne, et kõik on õigesti tehtud.
 

Viimaste kuude jooksul olete saanud teineteist päris hästi tundma. Sa saad lapse vihjetest aru, mille pärast ta nutab ja oskad ta probleeme lahendada. Kui Sa oled siiani lapse vajadustele kohe reageerinud, on ta õppinud Sind usaldama.

Nüüdseks teab beebi, kes sa oled ja naeratab sulle. Sa näed teda päevast päeva jälgides, kuidas ta kõige suhtes, mis ta ümber on, üha uudishimulikumaks muutub.

Lisaks kuuled Sa üha enam tema jutustamist.
 

Beebi hooldus.
 

Kui Sa oled beebi massaaži peale mõelnud, anname sulle mõned head põhjused, miks Sa peaksidki seda proovima.
 

Eksperdid usuvad, et paitamine ja massaaž stimuleerivad kasvuhormoone ja tähtsate elundite kasvu. Puudutused parandavad aju kasvu, soodustavad seedimist ja tagavad parema une.
 

Lisaks beebi tervislikele kaalutlustele (see aitab Su lapsel kasvada), on seda ka lihtne teha ja see paneb last ennast hästi tundma.
 

Tee massaaži beebile ainult siis, kui talle tundub see meeldivat. Kui ei, jäta see hilisemaks.

Enne massaaži beebi küsi beebi käest, kas ta tahaks massaaži ja kui ta massaaži ajal ärritub, lõpeta see ära ja rahusta teda.
 

Sina ja Sinu perekond
 

Ema ja isa - kas te sooviksite koos romantilist õhtut veeta? Kui teie laps on leebe temperamendiga, olete te võib-olla juba jõudnud koos meelt lahutada, aga kui ei, on see hea aeg "kohtamiseks".
 

On väga tore minna üle pika aja kohtingule, üksteist taasavastada ja täielikku tähelepanu saada. Ainult teie kaks!

Muidugi vajab selline õhtu natuke organiseerimist. Kaasake sellesse oma lähedased - te peate kindlasti ka kahekesti aega veetma!
 

Kui Su beebi sööb rinnapiima, pumpa enne kodust välja minemist talle rinnast piima välja, et ta nälga ei jääks.
 

Imetamine
 

Kas Sa teadsid, et sa saad piima välja lüpsta ja seda sügavkülmutada, et vajadusel piima võtta oleks?
 

Kui Sa oled piima käsitsi või pumbaga välja pumbanud, jäta see jahtuma. Kalla piim spetsiaalsetesse külmutamise kotikestesse või topsidesse ja aseta sügavkülma ( leiad need apteegist). 
 

Külmutatud piim säilib sügavkülmas kuni kolm kuud ja eraldi sügavkülmikus ( mille ust edasi-tagasi tihti ei avata) isegi kuni 6 kuud.

 

Emmede Klubi