VIDEO! Beebipäevik: Anne läheb beebimassaaži

06. Oct 2014, 14:02 Emmede Klubi Emmede Klubi

Anne esimene elukuu on jäänud juba seljataha. Seekord näeme, kuidas Annele meeldib Pelgulinna Sünnitusmaja Perekeskuse beebimassaazis.

Puudutused on beebile juba sünnist alates äärmiselt olulised ning need on tema ja vanemate esimeseks suhtlusvahendiks. Puudutuste kaudu saab beebile teha kerget massaazi, mis aitab tema arengule kaasa ning lähendab vanemaid ja last emotsionaalselt.

Sellises vanuses see massaaz on selline õrn pai. Tugevat ja pikka massaazi me ei tee. Ja sellise pisikese beebi massaaz ja võimlemine ongi pigem refleksidele toetuv.

Ka kodus ise massaazi tehes võib kasutada veidike külmpressitud oliivi- või viinamarjaseemneõli, siis on silitused lapsele mõnusad ja pehmed.

Massaaži alustamiseks hõõru oma käed hästi soojaks ja pane beebi kõhu peale puhkama. Ja ringitad õrnalt soolestiku liikumise suunas ehk kellaosuti suunas. Siis silitad õrnalt jalad läbi. (Jalad ja käed alati südame suunas ehk alt ülesse.) Jalgu silita kõikjalt, vaid põlvi silita vähem. Jalga päris sirgeks ei tõmba ja siis varbad ükshaaval.

Beebi talla all on palju närvilõpmeid. Kirjuta sõrmedega lapse talla alla numbreid. Lase tal talla silitamise ajal oma varbaid sirutada ja kõverdada. See on tema trenn. Seejärel korda sama teise jalaga. Jalgadega võib proovida ka veidi jalgratast ning puusaringe teha. 

Seejärel aita beebil kõhuli minna. Ühe blokina aita käega kaasa ja pealmist jalga tõmba natuke allapoole. Siis tee seljale pai, sest selline ülevalt alla suunas mõnus pehme pai on lapsele väga rahustav. Beebit võiks panna kõhuli ja teha talle sellist pikka pai lausa mähkmevahetuse käigus.

Kui laps ei jaksa pead veel väga hoida, võib talle kaenlaaluste alt läbi panna pisikese rätikurulli. See aitab tal pead hoida. Siis paita ka jalad läbi.

Reflektoorne roomamine on veel beebil sees. Kui paned talle talla alla käe, siis ta hakkab edasi liikuma. Ja kui see refleks kustub, siis see läheb üle tahlikuks roomamiseks.

Millal beebile massaaži teha? Kerge pehme pai võib toimuda iga mähkmevahetuse ajal. Pikemat massaazi võiks lapsele teha üks kord päevas, sellisel ajal, kui laps on ilusti puhanud ja tal on hea tuju Sageli sobib selleks hommik.

Kui beebit vaevavad gaasid, aitab kõhu kellaosuti suunas silumine neid leevendada. Võib siluda ka nii, et üks käsi tuleb mööda kõhtu alla, teine liigub samal ajal üles. Jalgu kõverdades võib käelabaga kõhtu vaikselt ühele ja teisele poole siluda ning veidi tõmmata. Kõhumassaaži tasub teha siis, kui beebi söötmisest on möödas vähemalt kolmveerand tundi.

Pööramise stimuleerimiseks võib last kätest-jalgadest hoides vaikselt ühele ja teisele küljele kiigutada.

Nii pisike beebi väsib kiiresti ja massaaziga ei tasu üle pingutada. Ta võib soovida rinda ning seda võikski talle vahetult peale massaaži pakkuda.

Kuna see oli Annel esimene kord massaazis olla, siis tänaseks lõpetamegi. Väike Anne sööb kõhu täis ja kindlasti tuleb tal peale massaazi ja söömist hea uni. Nüüd on hea aeg jalutama minna ja seda me Anne, Stina ja Reigoga järgmisel korral teemegi!


20141001200246-27654.jpg

27. Oct 2014, 11:02

😀
Lapsele meeldis vist väga😀

Super

Irinaaa Irinaaa 03. Oct 2014, 09:31

Super! Väga meeldis 😀

02. Oct 2014, 11:56

Nii vahva. Sain palju häid nõuandeid ja no pisike Anne mõnules ikka täiega 😀
Väga vahva .

02. Oct 2014, 10:35

Nii armas.
Sain ka uusi nippe kuidas lapsele massazi teha. 😀