7 soovitust, kuidas väikestel roomajatel mähet vahetada!

7 soovitust, kuidas väikestel roomajatel mähet vahetada!

11. Jun 2013, 09:01 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kui laps hakkab roomama, muutub mähkmevahetus keerulisemaks - seda teab iga ema, kes on seda kogenud. Rohkem räägib roomavate laste mähkmevahetusest füsioterapeut Klaudija Hela.

Vaheta mähkmeid ühes kohas! Ka roomamise vanuses, nagu ennegi, hoolitse õige asukoha eest. Kui siiani toimus mähkmevahetus mähkimisalusel selili, oleks siiski ka nüüd hea, kui see toimuks ühes kohas.

Pane kõik mähkmevahetuseks vajalik enne valmis! Mähkmed, vahetusriided, niisked salvrätikud, muu vajalik.

Ära vaheta mähkmeid mänguajal! Laps peab aru saama mängu ja hoolduse vahest ja ei peaks konkreetses kohas mähkmevahetust ka üheks suureks mänguks.

Leia mähkmevahetuseks õige aeg! Sellega ei tohiks häirida lapse mängu. Vali aeg, mil laps on valmis Sulle ja mähkmevahetusele aega pühendama.

Luba lapsel tegutseda! Laps ulatub ka ise mähkmevahetusel aitama.

Tee lapsega koostööd! Kui laps seisab, oota enne tema sülle võtmist, et ta aitaks ise pükse üles-alla tõmmata. Püksmähkmeid saab alla tõmmata nagu aluspükse. Ema ja lapse vahel peaks olema kontakt, et laps saaks ema jutule vastata. Ema võiks lapsega rääkida ja talle oma tegevust kommenteerida, paluda lapsel jalgu üles tõsta jne. Seda tuleks teha väärikalt ja arvestavalt, ilma sundimise ja jõuta.

Kõike seda kiirustamata! Ära piina last ja aja teda näiteks riietega mööda tuba taga. Õpi asju korraldama nii, et laps kogeks sünnist saati, et koostöö emaga on tore ja sujuv.

Edukaks mähkmevahetuseks!

Emmede Klubi