10 põhjust, miks Su laps ei saa magada!

10 põhjust, miks Su laps ei saa magada!

28. Feb 2013, 16:53 Emmede Klubi Emmede Klubi

Beebi, miks Sa ei maga?

Toome välja 10 põhjust, miks Su beebi uinuda ei suuda.

Mõned beebid veedavad enamuse ööpäevast magades - kuni 20 tundi, aga enamik vanemaid seisab siiski silmitsi faktiga, et nende beebi ei saa hästi magada või magab liiga vähe!

Lapsed on nii erinevad...

Mõnikord võivad unehäired viidata mõnele tõsisemale probleemile ja neid peaks jälgima.

 

Jagame teiega 10 põhjust, mis võiks beebi und häirida:

 

1) Liiga palju muljeid!


Kui lapsel on päeva jooksul väga palju muljeid ja emotsioone olnud ( külalised, reisid, kaubanduskeskused, jalutamine, arstivisiit jne), võib tal olla raske õhtul uinuda. Siinkohal võivad aidata näiteks soe vann ja õrn rahustav massaaž.
 

2) Need hirmsad koolikud.
 

Kui Su laps ärkab nuttes, tõmbab jalgu kõhu suunas ja tema kõht on kõva, on tal täenäoliselt koolikud.

 Koolikute vastu aitavad massaaž, võimlemisharjutused, soojad kompressid ja spetsiaalsed ravimid gaaside vastu.
 

3) Tühi kõht.
 

Beebi magu on veel väike ja ta saab süüa vähe korraga ja sageli. Seega, kõige tõenäolisem põhjus, miks laps öösel ärkab, on see, et tal on lihtsalt nälg!

Anna lapsele süüa, aga ära suhtle temaga aktiivselt ja hoia tuba hämar ja vaikne

- kui laps ärkas nälja pärast, magab ta tõenäoliselt peale kõhu täis saamist magusalt edasi.


4) Võib-olla on tal liiga palav!
 

Beebide termoregulatsioon ei ole veel täielikult välja arenenud ja tal võivad käed-jalad külmad olla, kuigi ülejäänud kehal on tegelikult soe. Seega, enne kui sa paned lapsele peale lisateki, katsu tema kaela või selga. Kui sealt on soe, ei ole beebil külm. Kui aga kael on higine, näitab see, et lapsel on liiga palav. Optimaalne magamistoa temperatuur peaks olema umbes 19-20 kraadi.
 

5) Kinnine nina.


Vastsündinud lapsed hingavad ainult läbi nina. Enne kui Sa paned lapse voodisse, veendu, et ta nina oleks puhas.

Isegi kui pisike on terve, võib ( eriti talvel) tema ninna "ninakolle" koguneda ja tema hingamine ja uni on häiritud.
Nina saab kõige paremini puhastada Humeri ja ninapumbaga.

Kui beebil on nohu, vaata, et tema pea asetseks voodis veidi kõrgemal. Selleks aseta madratsi alla väike padi või pane voodijalgade alla raamatud.
 

6) Mähkmelööve.
 

Rahutuid öid võivad ka nahaprobleemid põhjustada. Kui Sa märkad beebi pepul punaseid laike, võib see olla märk mähkmelööbest. Hoolitse lapse naha eest - pese regulaarselt tema peput sooja veega, tehke õhuvanne, kasuta imavaid mähkmeid ja probleemide puhul kasuta vastavaid kreeme ( Bephanten, Sudocrem).
 

7) Märjad mähkmed.
 

Pea meeles, et märjad mähkmed ei ole väga mugavad. Oleks hea, kui Sa vahetaksid öösel beebi märjad mähkmed ära. Siiski oleks hea, kui sel ajal põleks hämar valgus, mitte laelamp, et beebit mitte liigselt üles äratada. Jälgi ka, et Sa ei kinnitaks mähet beebile liiga tihedalt ümber, sest see võib tema kõhtu häirida.
 

8) Beebil on voodis ebamugav!
 

Veendu, et beebi võrevoodi ei ole liiga vana ja lagunev. Ebamugavust võib põhjustada ka vale madrats või padi ( viimast ei soovitata üldse beebidele).

Madrats võiks beebil siiski uus olla.
 

9) Liiga palju müra või hoopiski liiga vaikne?


Mängiv televiisor võib lapse und häirida! Peale müra peale üles ehmatamist on last raskem maha rahustada. Emme lapse magama panemist keera televiisoril heli vaiksemaks.

Mõnedele lastele ei meeldi ka vaikus - igapäevased helid tema ümber, tekitavad talle turvatunde. Kui Su lapsele meeldib televiisori või raadio helide saatel magama jääda, ära keera neid enne kinni, kui laps on magama jäänud.
 

10) Emme, kallista mind!
 

Beebil võib olla ka läheduse puudus. Ka see võib neid unest äratada. Võta ta oma sülle või kaissu ja kallista teda - see aitab teil mõlemal magama jääda. Aga aseta beebi enne uinumist tema voodisse. Kui ta läbi une avastab, et on märkamatult ümber tõstetud, võib ta uuesti üles ärgata.

Laps võiks magama jääda ja ärgata ühes kohas.
 

Beebidel, nagu täiskasvanutelgi, on unetsüklite vahetumise ajal õrnem uni. Need esinevad tal öösiti 1-3 tunni tagant ja kergema une faasis nad ärkavad korraks üles.

 

Kui hea on Sinu beebi uni ja millised nipid teid tundliku une korral aitavad?

 

 

Emmede Klubi

( BaiBaii)

Uni