Suvi on saabunud! 12 väga praktilist nõuannet reisimiseks väikeste lastega

Suvi on saabunud! 12 väga praktilist nõuannet reisimiseks väikeste lastega

06. Jun 2023, 20:39 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kes kaugemale, kes lähemale - suvi toob talvisest vaikelust hulga enam ringi rändamist meile kõigile. Lastega võib aga kottide pakkimine ja olgu siis suvilasse, saarele või lennureisile sõit paras peavalu olla. Siit leiad 12 vajalikku nõuannet, kuidas reisimine nii suurematele kui ka väiksematele võimalikult lihtsaks ja stressivabaks muuta!

  1. Planeeri ette. Koosta üsna täpne reisiplaan. Lihtsalt kohale minna ja siis põnevaid tegevusi otsima hakata võib lastega viia ootamatult suletud sihtkohtade, ettearvamatute sõitude, laste jaoks väsitavate ja jonnakate päevadeni.
  2. Kaasa laps planeerimisse. Lapse jaoks on seekordne väljasõit väga eriline kogemus, kui ta saab ise selle planeerimises kaasa rääkida. Anna lapsele ette 2-3 valikut ja lase temal nende seast mõni sihtkoht valida.
  3. Tee peresõbralikud valikud. Sa ei taha puhkuse ajal muretseda sellepärast, et sinu lapse nutt teistelt restorani- või hotellikülastajatelt negatiivseid pilke teenib. Isegi, kui sinu lastel on õigus seal viibida ning ebaviisakalt käituvad hoopis täiskasvanud, võivad sellised kogemused puhkusel meelehärmi teha. Enneta probleemi ja vali tunnustatult peresõbralikud asukohad. Suure tõenäosusega ei vali samu kohti need inimesed, kes mingil põhjusel lastega koos olla ei taha.
  4. Hoia lapse tavapärast rutiini. Magamaminekud, söögiajad ja uinakud võiksid toimuda samal ajal nagu tavaliselt. Tuttav rutiin tekitab lapses turvatunnet, mis omakorda tähendab, et ta on rahulikum ja rõõmsam.
  5. Võta suupisteid kaasa. Pikkade sõitude ja ootamiste jaoks on kõige vanem ja targem emme-nipp muidugi snäkid. Võtke kaasa lapse oma jook, puuviljatuube, küpsiseid-kõrsikuid jms. Varusta ennast pigem heldelt, sest parem karta kui kahetseda…
  6. Ole paindlik ja varu lisaaega. Arvesta, et väikelastega reisimine võib nõuda ootamatute asjaolude tõttu lisaaega. Et jonnihood, katkised küpsised ja rohked vetsupausid ei saaks lisastressiallikaks, siis varuge alati rohkem aega, kui esialgu tundub, et minema peaks.
  7. Kasuta tehnoloogiat enda kasuks. Keegi meist ei taha, et laps veedaks liiga palju aega ekraanis. Olge oma ühisel väljasõidul või reisil päriselt kohal! Kuid kui üldse millalgi tehnoloogiat ära kasutada, siis just nimelt teekondadel. Multikad, kuuldemängud, mängukonsool või mis iganes sinu lapse tähelepanu köidab aitavad sarnaselt snäkkidele lahendada kaasreisijaid hoidval viisil lapsele liiga pikad sõidud-ootamised.
  8. Mõtle läbi, kas vajate reisikindlustust. Euroopa piires reisides ei sõlmi inimesed tihti reisikindlustust, sest leiavad, et arstiabi tagab Euroopa Liidu ravikaart niikuinii. Paraku ei aita ravikaart igas olukorras ning meditsiinilistele tõrgetele kaitseb kindlustus ka väga paljude muude olukordade puhul. Loe läbi mõne tavapärase reisikindlustuse kindlustustingimused, sest siis saad aimu, millised juhtumid võivad üldse ette tulla.
  9. Mõelge läbi, kuidas tagada ohutus. Reisides minnakse tihti n-ö lati alt ohutuse osas. Näiteks on raske võtta kaasa beebi turvahälli, seega sõidetakse beebi taksos süles, mida kodus kunagi ei tehtaks. Mõelge kõik sellised vajadused hoolikalt läbi ja tehke ohutud valikud. Samuti annab reisile minek taas võimaluse rääkida väikeste lastega läbi võõras kohas üksi uitama minemise ja võõraste inimestega rääkimise alased ohud ja reeglid!
  10. Riietuge mugavalt. Reis ei ole see koht, kus lastest väikseid stiiliikoone teha. Peaasi on mugavus teekonnal ning mugavus mängimisel ja avastamisel. Teksanööbid ja pikad sõidud kokku ei passi.
  11. Koguge mälestusi. Julgusta last ostma kaasa väikest suveniiri, korjama kaasa mõnda kivikest. Meie, täiskasvanute jaoks ei pruugi nendel asjadel enam suurt tähendust olla, eriti kui väljasõit ei vii kodust kuigi kaugele. Lastele on aga kõik mälestused perega koos veedetud ajast väga tähtsad ning meenutavad hiljemgi seda, mis on elus olulisim ja turvatunnet tekitav.
  12. Rahulikuks ja positiivseks. Tihti on lapsed väljasõitudel ärevad ja tavapärasest keerulisema käitumisega just siis, kui ka vanemad ise on kodust ära olemise suhtes ärevad. Lapsed on nagu väikesed käsnad, kes imevad vanemate emotsioonid endasse. Rahulik vanem – rahulik laps.

Imelist uute kohtade avastamist oma pisikestega!