Autoklubid avalikustasid 2017. aasta sügisesed turvatoolide testitulemused

Autoklubid avalikustasid 2017. aasta sügisesed turvatoolide testitulemused

06. Nov 2017, 11:16 Emmede Klubi Emmede Klubi

Tuntuimad ja hinnatuimad turvavarustuse tarbijatestide teostajad, autoklubid ADAC, ÖAMTC ja Autoliitto avaldasid äsja tänavusügisesed turvahällide ja -toolide testitulemused.

Autoklubide tehtud testide tulemused on populaarseks ja usaldusväärseks allikaks, mille põhjal oma lapsele turvavarustust valida. Kuid miks need teiste riikide autoliitude testid üldse olulised on, kui kõik Euroopas müügil olevad turvatoolid on niikuinii juba läbinud tootjapoolse testimise Euroopa Liidu tunnustatud turvatestide laboris ning saanud EL nõuetele vastavuse sertifikaadi?

MTÜ Laps Turvaliselt Autos nõuandja Anne-Mari Orgla selgitab, et autoklubid on kolmandad, sõltumatud organisatsioonid, kes testivad müügil olevad turvavarustust tarbijana mitte tootjana. Autoklubide kokkupõrketestid viiakse läbi suuremal kiirusel (50-64 km/h), kui Euroopa miinimumstandard nõuab (25-50 km/h), mistõttu testis toimuvad kokkupõrked on realistlikumad. Lisaks nõuetele turvalisuse osas hindavad autoklubid ka turvavarustuse kasutusmugavust, materjale ja ergnonoomilisust - ostuotsust tehes samuti tähtsad aspektid. EL nõuetele vastavuse testide puhul teame vaid, kas toolile väljastati sertifikaat (jõudis müügile), autoklubid aga avalikustavad oma testide tulemused. Tihti saab kokkupõrkeid koguni ise vaadata - kui trükkida YouTube'i sisse vastava turvatooli nimi + crash test.

2017. aasta sügisesed turvatoolide tarbijatestid:

Lisas neile kolmele on Euroopas tunnustatud turvavarustuse testid ka rootslaste Plus test ja inglaste Which? test. Plus testi nõudmised turvavarustusele on nii kõrged, et testi suudavad läbida ainult selg sõidusuunas turvatoolid. Testile peavad tootjad ise oma tooli vabatahtlikult saatma. Need toolid, mis rootslaste Plus testi läbivad, on aga tõenäoliselt turvalisimad autotoolid maailmas. Plus testi 2017. aastaks läbinud toolide nimekirja saab lugeda SIIN. Inglaste Which? test pole eestlaste seas kuigi tuntud, sest tulemuste vaatamise eest tuleb raha välja käia.

 

Kas Sina jälgisid lapsele turvavarustust valides tarbijatestide tulemusi?

 

20171105111638-75709.jpg