Valime vankrit! Arutle koos meiega ja võida auhind oma silmaterale!

Valime vankrit! Arutle koos meiega ja võida auhind oma silmaterale!

18. Feb 2015, 11:28 Emmede Klubi Emmede Klubi

Usume, et iga ema on pidanud tegema lugematul hulgal valikuid seoses beebile vajaminevate tarbeesemetega - mis firma, milline disain, mis värvi, kui palju jne jne. Beebile on vaja riideid, voodit, autosse turvaistet, apteegikaupu ja palju muud. Üle ega ümber ei saa ka vankrist, mis enamikele meist on lausa hädavajalik. Öeldakse, et vankrit on isegi autost raskem valida, sest erinevaid aspekte, millele tähelepanu pöörata on palju - mitu ratast, õhk-või täiskummist, milline vedrustus, kookon või korv, kaal ja veel palju muud.

Kutsume teid arutlema koos meiega! Miks valisite just selle vankri? Millised omadused on vankri juures teie jaoks kõige olulisemad? Kui kaua võttis vankri valimine aega? Rääkige meile kõigest seoses vankri valimisega!

Auhinnaks on sel korral Nuk hambaharja ja närimispulga komplekt, mis aitab suurepäraselt leevendada hammaste tulekuga seotud vaevusi.

http://pics2.ds-static.com/prodimg/261913/300.JPG

Arutelu kestab 20.märtsini!

eveliiy eveliiy 17. Apr 2015, 09:44

Ei näe ka selle loosi võitjat kuskil?

eveliiy eveliiy 19. Mar 2015, 14:14

Uut vankrit valides vaatan kindlasti vankri kaalu ja võiksid olla ka 4 suurt ratast. Tore oleks kui ka kookon või vankrikorv oleks eemaldatav, et siis laps sellega tuppa tõsta. Samuti vaatan kindlasti ka hinda, et see ei oleks väga kallis.

25. Feb 2015, 15:05

Mina ise ei ole tegelikult vankrit veel välja valinud, kuid enda õele olin protsessi ajal toeks ikka. Beebipoes vankreid vaadates oli tal väga selged põhimõtted.
Topeltrattad lähevad talvisel ajal lund täis ja neid on raske puhastada - seega suuremate rehvidega vanker.
Käepidemed ei tohiks eraldi olla parema ja vasaku käe jaoks, vaid ikka üks, sest siis saab vajadusel midagi riputada selle külge - seega ühe käepidemega vanker.
Asendeid peaks saama liigutada vähemalt 3 erinevasse asendisse, et lapsel oleks ka mugav magada ning jalad tõsta kehaga samale kõrgusele - seega asenditega (sh jala asendit) reguleeritav vanker.
Rataste stopper peab olema jalaga peale ja maha lükatav, et ei peaks käsipidi kallal olema - seega mugavate stopperitega.
Vankri eesmine kate peab olema üsna alla tõmmatav, et varjata ka päikest - seega suhteliselt suure raadiusega katte osa.
Samuti peaks vankri suunda saama muuta, et liikuda suvisel ajal päikesele vastu - seega reguleeritav käepide.
Muidugi ei saanud olla vanker punane, roosa või lilla, sest pisike oli poisslaps.

Seisin temaga seal poes, kuulasin ja imestasin miks üks või teine vanker ikkagi ei sobi. Lõpuks muidugi leiti enamvähem selline vanker nagu sooviti. Päris rehvidega vanker see ei olnud, kuid muud aspektid said paljuski täidetud. Samuti sai määravaks ka hind - tavalisel keskklassi kuuluval perel pole võimalik osta autohinnaga vankrit lapsele, mida kasutatakse ehk vaid 2-4 aastat. Keeruline oli see protsess igal juhul ja nüüd tuleb minul endal varsti see valik endal teha. Eks ma pean ikka mõningaid soovitusi silmas, kuid eks see valik sõltub ka pakkumistest ning rahakotist.

22. Feb 2015, 22:35

Vankrit valides olid mul seatud järgmised tingimused: 4 suurt ratast, pehme kandekookon, kokku pannes mahub autosse, vankri raam oleks kergema poolsem, adapterite võimalus ja vastupidav. Valituks osutus Hartan Topline X. Selle valiku juurde jõudsin üsna kiiresti ja ka poes katsudes tundus see mulle kõige rohkem meeldivat.
4 suurt ratast- kuna teadsin, et hakkan kasutama vankrit ka maal, siis väikeste ja pöörlevate ratastega ja 3 rattaga vankrid jäid valikust välja, kuna nendega oleks kruusa- ja metsateedel keeruline sõita. Samuti on lihtsam liigelda lumisel kõnniteel kui vankril on 4 suurt ratast. Ma olen oma valikuga väga rahul, sest Tallinna kõnniteedel liikumine on juba omaette katsumus ja 4 suure rattaga on palju mugavam. Poes liigeldes on kindlasti mugavam, kui esimesed rattad oleksid väikesed ja pöörleksid, aga kui hinnata, kus kasutada vankrit rohkem, kas poes või õues, siis igaüks saab oma valiku ise teha.
Pehme kandekookon - mina lahendasin vankri hoiustamise autos hoidmisega. Kui toast lähen panen lapse pehmesse kandekookonisse, mida on lihtsam/kergem tassida kui vankrikorvi. Kookoni tõstan koos lapsega taha istme peale, siis võtan pagasiruumist rattad koos jalutuskäru osaga välja, kookon sisse ja jalutuskäik võib alata. Sellega olen pääsenud mitu korda edasi-tagasi käimisest. Samuti on kandekookoniga hea talvel õue minna, kuna kookon on toas, siis on see seest soe ja nii ei teki olukorda, kus pean lapse panema külma vankrisse. Paljud toovad miinuseks, et pehme kandekookon on väike ja jääb lapsele ruttu väikeseks. Tüdruk on mul praegu, 6 kuune ja on 67 cm pikk ning mahub ilusti kookonisse ära ning on ka veel kasvuruumi. Usun, et saame seda kookonit kindlasti kasutada ka kevadel kui mitte suvel kui selleks peaks tekkima vajadus, eks näis. Pehme kookoni versioonil on ka see hea asi, et ei ole eraldi vankrikorvi ja jalutuskäru osa, kuna korter väike ja lapsega tuleb neid asju niigi väga palju tuppa juurde, siis polnud ka ruumi jalutskäru osa eraldi hoiustada, kui kasutusel oleks vankrikorv või vastupidi. Siiani olen kasutanud kandekookonit ka reisivoodina.
Kokku pannes mahub autosse – kuna vankrit tahtsin hoida autos ja auto polnud kõige suurema pagasiruumiga, siis ostus suureks tingimuseks, et vanker läheks piisavalt väikeseks kokku, et mahuks auto pagasiruumi.
Vankri raam oleks kergema poolsem, adapterite võimalus – kuna vankrit on vaja tõsta päris palju autost välja ja tagasi autosse, siis parem kui raam oleks kergem. Hartani vankri raamile sai lisada Maxi-Cosi turvahälli adapterid, nii on hea võimalus kasutada vankri rattaid näiteks poes liikumiseks.
Vastupidav- seadsin endale sihiks, et kui ostan korraliku vankri, siis saan kasutada seda mitme lapsega. Jalutuskäru ja kookoni materjaliks valisin riide, kuna tundus vastupidavam kui nahk.
Tuttaval oli nahk kattega ning juba pärast ühe lapse kasutust oli näha nahal kulumisjälgi (kookoni/korvi sangadel, päikese varju alla lükkamise kohal).
Lisaks meeldib mulle selle vankri juures ka see, et vanker on varustatud erinevate taskute ja helkurite, sanga saab üle viia ja käesang on reguleeritava kõrgusega.

22. Feb 2015, 22:20

Vankrit hakkasime pojale otsima, kui pool rasedust möödas oli. Vankri valikul olid tähtsad: 4 suurt ratast, kaalult mitte väga raske, vankri all korv asjade paigutamiseks, hinnatud firma, et komplektis oleks nii suur korv kui ka istumisosa ning et vankri ava oleks väike. Loomulikult oli tähtis ka hind, mis uue vankri puhul võis olla max 500 eurot ja kasutatud vankri puhul max 300 eurot. Vankrit otsisime intensiivselt 2-3kuud. Uusi vankreid käisime poodides vaatamas ja näppimas ning kasutatud vankreid uurisin erinevatelt netilehekülgedelt (bturg, perekooli laat, osta.ee, muksula jne). Peale suurt uuringut jõudsime järeldusele, et ostame, kas mingi kasutatud vankri firmalt Emmaljunga (uus oli lihtsalt liiga kallis) või uue Crescent Comfort Duo.

Kuna kõik kasutatud Emmaljungad, mis meile meeldisid, asusid Tallinast väljas, siis oli nende lähedalt vaatamine raskendatud. Pinget väga polnud ka, kuna teadsin, et kui kasutatud Emmaljungat ei leia, siis saame alati uue väljavalitud Crescenti osta. Umbes 7.raseduskuul sattusime beebipoodi, kus oli just meie lemmik Crescent Comfort Duo soodushinnaga (u 450 eurot). Ei hakanud enam kaua mõtlema ning ostsime vankri ära. Värv, punane, oli juba varasemalt välja valitud. See meeldis eelkõige mehele, kes ütles, et kuna iseendale ferrarit lubada ei saa, siis las saab selle vähemalt poeg 😀 Lisaks sobib punane nii poisile kui tüdrukule!

Meie valitud vanker vastab kõigile eelnevalt nimetatud tingimustele ning oleme väljavalituga rahul. Oleme korviosa nüüdseks igapäevaselt kasutanud 8kuud ning selle aja jooksul on vanker paar korda kriuksuma hakanud (mis peale õlitamist korras on), kummid paar korda tühjaks läinud (peale pumpamist taas korras) ja nüüd talvel on need vankriraami mutrid-seibid-poldid veidi rooste läinud (igapäevane kasutamine iga ilmaga teevad oma töö ja kevade poole plaan kõik ära puhastada ja õlitada). Kõik muu on tip-top ja eriti meeldib katuse ääres olev päikesesirm (meie kliima puhul nimetaks seda tuulesirmiks), mida saab vastavalt vajadusele välja või sisse keerata. Korvi vahetame istumisosa vastu, kui poiss istuma hakkab ja loodame, et on sama asjalik ja hea, kui korv. Siiani ei pea vankri valikut kahetsema!

18. Feb 2015, 19:10

Minu kahel esimesel lapsel oli vanker ROAN , see hea , vastupidav ja suure n.ö korviga.. kandekorv oli suur, kuna mu teine laps oli üsna suurt kasvu sündides siis tema mahtus ka talveriietes sinna ilusti ära, raam oli ka väga vastupidav ning ei olnud raske bussi tõsta. Üsna kerge ja mõnus.
Kolmanda lapse vanker on mingi Soome oma, hea pakikorv, hea ja kerge raam, amordid on väga head keerata saab väga hästi, minule meeldib kui on kummist rattad, ei meeldi need sahisevad täismassrattad. Ka kookon on üsna suur , raam on hea, ei vaju ära kuidagi. sellel Soome omal käivad rattad ka ära, autoga sõites on see hea.. kahju on vaid sellest,et see vähe laiem kui mõni muu vanker, või on busside ustevahed nii kitsaks tehtud,et vanker sisse lihtsalt ei mahu!!
Aga muidu olen väga rahul, ahjaa, ainuke miinus on see,et sang ei käi üle , on vaid ühepoolne, aga samas on hea kui laps näeb kes teda lükkab 😉