Sügisene käsitöövõistlus "Meisterdame sügisest", neljas ja viimane ülesanne

Sügisene käsitöövõistlus "Meisterdame sügisest", neljas ja viimane ülesanne

20. Nov 2015, 08:56 Emmede Klubi Emmede Klubi

Nii, nagu on lõppemas sügis ja kätte jõudmas talv ning südamesse hiilimas jõuluootus, on lõppemas ka meie sügisene käsitöövõistlus.

Selleks, et sügisele väärikas punkt panna ja lähenevaid pühi tervitada, on viimase ülesande väljakutseks valmistada midagi käbidest!

Kuni lumi veel maha sadanud ja maapind lumega (või hullem veel - lörtsiga) kaetud pole, on käbisid maast lihtne korjata ja koju viies puhastada ja kuivatada. Vajadusel saab vihmast märjad käbid ära kuivatada praeahjus, kasutades selleks kõige madalamat (NB! me ei püüa käbisid küpsetada, vaid kuivatada) võimalikku temperatuuri ja võimalusel ka pöördõhufunktsiooni. Nii muutuvad märjad käbid kasutuskõlblikuks, tunduvalt ilusamaks ning sedasi kuivavad lahti ka kinnised männikäbid. Lisaks täitub ka kodu käbisid ahjus kuivatades täiesti imeliselt aromaatse vaigulõhnaga. Seega: korvid käevangu, et käbikorilus saaks alata!

Mida aga käbidest valmistada - selle välja nuputamise jätamegi teie seekordseks ülesandeks.

Võistlusel osalemiseks: 

- Võtke ette mõnus jalutuskäik metsas, kus palju erinevaid okaspuid. Tühjendage puudealused käbidest ja viige käbid koju. Vajadusel kuivatage need.

- Mõelge välja, mida te korjatud käbidest valmistada tahate. Asuge tööle! 

- Tehke valminud kunstiteosest pilt, klikkige Emmede Klubi esilehel oma kasutajanimel, seejärel "Lisa artikkel" ning laadige pilt üles klikkides nupul "Choose file". 

- Kirjutage tekstilahtrisse lühidalt oma kunstiteosest: kuidas tekkis idee? Milliseid vahendeid kasutasite? Millist kasutust kunstiteos Teie kodus leiab või saab sellest ehk hoopis jõulukingitus kellelegi kallile?

- Lisa postitusele pealkiri ("Meisterdame sügisest: ...") ning vali kategooria "Võistlused" ja märksõna/silt "Meisterdame sügisest".

- Kontrolli üle, et postituses on kõik nii, nagu peab ja vajuta "postita"!Kõige nutikama ja ilusama käbitaiese autorit premeerime... 


20151119144840-36817.jpg

... Miki Hiire ja tema sõprade pildiga puslega! Kui päkapikk selle karbi aknalauale vinnata tahab, peab ta sõbrad kaasa võtma - sussi sisse mahtumiseks on karp liiga suur. See vahva pusle kingib kindlasti igale väikesele põnnile rohkelt jõulurõõmu.

Olete valmis? Jõudu tööle! Viimane ülesanne kestab kuni 26. novembrini (k.a.).