KINGILOOS! Võida raamat "Kuidas toita titat?"

KINGILOOS! Võida raamat "Kuidas toita titat?"

04. Jul 2017, 17:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Beebi toitmine on teema, mis tekitab paljudes emades mitmeid küsimusi. Kas mul on piisavalt piima? Kui tihti beebi rinnale panna? Kas anda juurde ka asendajat? Kuidas teada, kas imetamisvõte on korrektne?

Asi, mis kuulu järgi peaks olema nõnda lihtne ja loomulik, on üsna tihti sellest kaugel. Kuidas siis saada abi ja leida vastused oma küsimustele? Paljud emad hakkavad otsima teiste kogemusi saamaks teada, kuidas on läinud naistel, kes samas olukorras olnud. Tihtipeale leitaksegi teiste jagatud kogemustest seda tuge ja nõu, millest vajaka jääb.

Just sel põhjusel pani Made Laas kokku raamatu “Kuidas toita titat?”. Made, kes töötas kümme aastat ajakirja “Pere ja Kodu” toimetuses tundis, et just lapse rinnaga toitmise temaatika on miski, mis emadele väga korda läheb. 

Seetõttu koguski ta kokku erinevate naiste kogemuslood oma laste toitmisel. Lisaks jagavad raamatus nõuandeid ka ITK imetamisnõustajad Ada Vahtrik ja Marge Põldma. Lisatoidu ja ema enda toitumise osas ütleb sõna sekka lastearst Reet Raukas.

Nõnda sündiski põnev käsiraamat emadele, mis sisaldab endas lihtsaid nõuandeid ja loodetavasti ka palju tuge.

Näiteks võib raamatust leida kolme lapse ema Kristiina kogemuse (katkend raamatust):

Minu kolmanda lapse imetamisprobleemid tekkisid kohe haiglas. Esimesel päeval tundus, et mul piima polnudki. Teisel päeval aga juba piim tekkis, kuid kuidas ma ka ei üritanud, laps ei saanud rinnast midagi kätte. 

Laps oli tund aega rinnal ja ei saanud sealt tilkagi kätte! Kaalusime last enne ja pärast söömist, ei miskit. Vanem ämmaemand ütles: „Ju siis pole piima.“ Ja tõi asendajat. Ja nii mitu korda teise päeva jooksul. Mina vaidlesin vastu, et on piima rinnas, ma ju tunnen. 

Ämmaemanda jutu järgi oli imemisvõte õige ja ju siis ikka piima pole. Nii ma siis muudkui üritasin, sättisin last rinna otsas ja laps muudkui üritas, aga kätte ei saanud midagi. Järgmisel päeval oli sama trall. Õhtuks olin juba nii läbi, et aina nutsin. 

Mul oli kohutav piimapais ja keegi ei aidanud mind! Lähedased tõid mulle rinnapumba, pumpasin siis piima välja ja andsin süstlaga. Rinnast ei suutnud beebi ikka midagi kätte saada. 

Kolmanda päeva õhtul tuli öisesse vahetusse teine vanem ämmaemand, kes vaatas mind ja ehmatas täiesti ära. Mul oli kohutav piimapais, ta suunas mu kohe elektrilise pumba juurde ja sain vaevast lahti. Piima jagus tervele osakonnale.

Rääkisin talle, et vaidlesin küll teiste ämmaemandatega, kuid kellelgi polnud kahjuks huvi mind aidata. Sünnitajaid oli vaid kolm, seega oleks aega mu jaoks nagu pidanud olema….”

 

Kaks raamatut paneme loosi ka Emmede Klubi lugejate vahel! Ühe Facebookis ja teise Instagramis.

Kuidas osaleda Facebookis:

- Ole Facebookis Emmede Klubi lehe jälgija
- Ole Facebookis Minu Pere lehe jälgija
- Jaga loosiartiklit avalikult oma seinal
- Kirjuta loosiartikli kommentaaridesse, kas ka sina oled teiste kogemuste lugemisest (olenemata toitmisviisist) tuge saanud

Kuidas osaleda Instagramis:

- Ole Emmede Klubi Instagrami lehe jälgija
- Kutsu loosipildi all ka üks sõber osalema

Loos kestab kuni 18. juulini!

Kes, aga loosis osaleda ei soovi, või kellele loosiõnn ei naerata, nendele teadmiseks, et raamatut saab soodushinnaga (10 €) osta portaalist minupere.com!