Huggies® "Armastuse keeled", viies ülesanne: Füüsiliste puudutuste keel

Huggies® "Armastuse keeled", viies ülesanne: Füüsiliste puudutuste keel

05. Oct 2015, 09:04 Emmede Klubi Emmede Klubi

Meile võib tunduda, et väljendame oma armastust enda lähedastele ning lastele piisavalt, kuid kas meie teod ja sõnad räägivad piisavalt selgelt keelt, et meile kallid inimesed tunneksid, et nad on armastatud? Mõne jaoks on tunnete väljendamine kerge, mõnel võtab selle õppimine rohkem aega. Kuidas saame olla kindlad, et meile armas inimene teab, kui väga me teda tegelikult armastame? 

Armastuse väljendamiseks on mitmeid viise ning viis olulisematest nö. "armastuse keeltest" on:

♥ Tunnustussõnad ("Ma armastan Sind!")

♥ Kvaliteetaeg ("Sa ei ole iialgi üksi!")

♥ Kingituste tegemine ja saamine ("Tahan Sulle parimat pakkuda!")

♥ Teenimiskunst ("Annan Sinu jaoks endast parima!")

♥ Füüsiliste puudutuste keel ("Kallistame!")

Koostöös Huggiesega korraldab Emmede Klubi viis nädalat kestva, armastusest tulvil kampaania "Armastuse keeled"!

20151001192326-15827.jpg

KOLMAS ÜLESANNE: FÜÜSILISTE PUUDUTUSTE KEEL

Oma raamatus "Armastuse viis keelt" tutvustab dr Gary Chapman inimeste mitmesuguseid armastuse väljendamise viise. Ta selgitab, et on olemas viis armastuskeelt, mida me igaüks vastavalt oma eripärale kasutame. Keel, mis tundub sulle loomuomane, võib aga sinu abikaasale täiesti mõistetamatu näida: tema saadab lilli, aga sina sooviksid, et saaksite omavahel vestelda. Tema kallistab, aga sina eelistaksid parasjagu üht maitsvat kodust lõunasööki. Probleem ei ole selles, et sinu armastusega oleks midagi valesti – te lihtsalt räägite kumbki isesugust armastuskeelt. 

Chapman kirjutab, et teaduslikud uuringud on tõestanud, et beebid, keda palju süles hoitakse, kallistatakse ja musitatakse, arenevad kiiremini (nii füüsiliselt kui emotsionaalselt) kui need, keda pikemaks ajaks üksinda jäetakse. Kas oled mõnikord tundnud, et inimene, keda sa embad, ei vasta sulle sooja kallistusega, vaid seisab sinu ees justkui tuim tükk? Mõtled neil hetkedel kindlasti endamisi, et ju ei taha see inimene sind lihtsalt kallistada. Tegelikkuses võib see aga tähendada seda, et see inimene lihtsalt ei oska füüsiliste puudutuste keeles kõneleda - talle ei ole seda lapsena õpetatud. Samas inimese jaoks, kes füüsiliste puudutuste keeles armastust väljendab, on kallistused ja puudutused üliolulised - tema hindab iga embust, massaaži ja õlalepatsutust kõrgelt, sest tema jaoks tähendabki see kõige puhtamakujulist armastust. 

Ka lastele armastust väljendades on füüsiliste puudutuste keel äärmiselt oluline - juba sünnist saati vajavad lapsed ema-isa lähedust ning tunnevad end lapsevanema kaitsvate käte vahel turvaliselt. Ka suuremaks saades, kooliealisena, vajavad lapsed oma vanemate kallistusi. Mõnikord võib soojast kallistusest olla palju rohkem lohutust kui sõnadest. Inimesed ei ole sündinud maailma üksinda eksisteerima -  kõigil meil on vajadus oma kehasoojust teiste inimestega jagada. Seetõttu on füüsiline keel oluline meie kõigi jaoks, kuid on ka neid, kelle jaoks füüsiliste puuduste keel on esmatähtis. 

Kas füüsiliste puudutuste keel on Sinu jaoks kõige olulisem armastuskeel?

Kui olulised on sinu jaoks õrnad puudutused ja füüsiline lähedus sinu ja sinu partneri vahel?

Gary Chapmani sõnul on lapsevanemad need, kes lastele füüsiliste puudutuste keele selgeks õpetada saavad. Kas sinu vanemad kallistasid ja paitasid sind tihti või kasvasid pigem keskkonnas, kus füüsilisele lähedusele kohta polnud?

Kas sinu jaoks on füüsiline lähedus vajalik ja loomulik või koged aeg-ajalt inimesi puudutades (kätt surudes, kallistades jne.) piinlikkust või ebamugavust?

Kuidas kasutad sina füüsilisi puudutusi kui armastuskeelt oma lastega? Kas pead oluliseks laste kaisutamist ja musitamist? 

Kas arvad, et beebit on teda palju süles hoides võimalik liigse lähedusega ära hellitada või usud, et lapse jaoks on ema-isa füüsiline lähedus hädavajalik? Kas arvad, et poisse tuleks vähem kaisutada, et neist "memmekaid" ei kasvaks või leiad, et kõik inimesed väärivad võrdselt hellust, soost olenemata?

20151001192313-58767.jpg

Mõtiskle nädala teemal ja pane oma arvamused, mõtted ja tunded blogipostitusena Emmede Klubi lehele kirja! 

Kuidas nädala ülesandest osa võtta? 

  • Jutusta meile, kui oluliseks sina füüsiliste puuduste keelt pead - lisa enda sissekanne SIIN!
  • Vali kategooria "Võistlused" ja märksõna "Huggies®Armastuse-keeled".
  • Lisa pealkiri, pilt ja tekst, vajuta "postita" ning Su sissekanne ilmubki Emmede Klubi lehel! 

Blogipostitusi saab lisada kuni 11. oktoobrini (k.a.). NB! Lisada võib vaid ühe temaatilise blogipostituse nädalas, et nädala auhinna loosiks kvalifitseeruda! Peaauhinna loosimises osalemiseks võib eelmiste nädalate ülesandeid täita ka tagantjärele!

Millised on auhinnad?

Igal nädalal valime välja ühe blogipostituse, mille autorit premeerime nädala auhinnaga. 

Kõigist viiest nädala ülesandest osa võtnud kasutajate vahel läheb loosi fantastiline eriauhind - minipuhkus kogu perele!

AUHINNAFOND

PEAAUHIND:

Suurprojekti "Huggies: Armastuse Keeled" peaauhinnaks on kolmepäevane spaapuhkus kogu perele Kuressaares asuvas Georg Ots Spa spaahotellis! Võitjale kingib Emmede Klubi koostöös GOSPA'ga:

♥ 2 ööd ja 3 päeva majutust

♥ Hommikumantlid ja hommikusöögid kogu perele

♥ Saunade ja basseinide piiramatu külastuse 

♥ Lastele saabudes põnevad kleepsuraamatud

♥ Nädalavahetustel reedest laupäevani põnevad Lasteklubi tegemised (loe GOSPA Lasteklubist lähemalt SIIT


20150907221946-39710.jpg

"Meie armastame kõiki - nii suuri kui ka väikeseid spaasõpru!" - GOSPA

20150907223202-23119.jpg
20150907223215-66112.jpg

20150907223231-83275.jpg

 

NÄDALA AUHIND:

20150910155226-41347.jpg
Beebikosmeetika komplekt firmalt Chicco! Komplekti kuuluvad:

♥ Kehalosjoon (200ml)

♥ Külma ilma kreem (50ml)

♥ Pisaratevaba shampoon (500ml)

20150912201437-48023.jpg

Lisaks võidab aktiivseim kommenteerija ühe vabalt valitud toote Huggies® tootevalikust!

20150914194617-78324.jpg

Emmede Klubi ja Huggies® soovivad kõigile osalejatele avatud südameid ja vahedat sulge!

20150904124621-39707.jpg