Huggies® "Armastuse keeled": Armastus käib kõhu kaudu!

Huggies® "Armastuse keeled": Armastus käib kõhu kaudu!

26. Oct 2015, 08:30 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ega ilmaasjata ei öelda, et armastus käib kõhu kaudu - oma lähedastele maitsva, täisväärtusliku ja südamega valmistatud eine serveerimine on üks olulisematest armastuse väljendamise viisidest.

Veel suurema tähtsuse saab toiduvalmistamine siis, kui meist saavad lapsevanemad. Iga ema tahab oma lapsele pakkuda kõige paremat, kvaliteetsemat ja puhtamat toitu, et laps saaks söödud toidust kätte kõik kasvamiseks vajaliku ning tunda söömisest siirast rõõmu. 

Beebide puhul on toidu puhtus ja tervislikkus eluliselt oluline, mistõttu on beebidele lisatoidu pakkumine justkui omaette teadus. Sool kurnab neere ning võib põhjustada vedelikupuudust (loe beebile soola söötmise kahjulikkusest lähemalt SIIT), suhkur lõhub hambaid ning kõrgendab diabeeti haigestumise riski, alla kuuekuustele lastele ei sobi anda nitraadirohkeid juurvilju, mesi on botulismiohu tõttu keelatud, tsitruselised sisaldavad allergeene jne. Iga ema tahab oma lapsele pakkuda vaid parimat ning tegureid, mida lapse söötmisel arvesse võtta, on mitmeid.

Lapse kasvades muutub tervisliku toitumise küsimus aga veelgi keerulisemaks. Kasvav organism vajab vitamiine ja mineraale, ent paljud lapsed kipuvad kasvades teatud köögi- ja puuviljadest keelduma ning eelistavad tervislikele valikutele tihtipeale vaid haljaid makarone ja keedukartuleid. Lisaks õpivad lapsed nõudma kirjudes pakendites maiustusi, snäkke ja kihisevaid jooke ning iga lapsevanema südameasjaks on seada maiustamisele ja näksimisele piirid. 

Emmede Klubi teeb algust blogivõistlusega "Armastus käib kõhu kaudu", mille raames palume teil, head lugejad, toitumise teemal blogipostitusi kirjutada ja oma toitumisalaseid tõekspidamisi meiega jagada. Osalege kindlasti, sest seekordsed uhked auhinnad on välja pannud nii Huggies®, Salvest kui ka Sipsti.ee!

Teemavalik on lai ja võistlusest saavad osa võtta igas vanuses laste vanemad. Rääkige meile, mida teie toitumise juures oluliseks peate. Näiteid teemadest, millel blogipostituses peatuda:

 • Kas sina pead toiduvalmistamist armastuskeeleks, s.t. üheks armastuse väljendamise viisidest?
    
 • Mis on täisväärtuslik toit?
   
 • Milline toit on beebidele sobilik? Milliseid põhimõtteid järgi(si)d sina lisatoitu sööva beebi emana? Kui ostsid beebitoidu poest - milline oli sinu beebi lemmiktoit? Kui valmistasid beebitoidu ise, jaga meiega oma parimat beebitoidu retsepti!
   
 • Kuidas suhtud sina maiustamisse, näksimisse, limonaadide joomisse? 
   
 • Kuidas motiveerida väikelast tervislikult toituma? Kuidas suunata kooliealist last eelistama friikartulitele köögi- ja puuvilju?
   
 • Kas lapsevanemate toitumisel on mõju lapse eelistustele? Kuidas saavad vanemad lapsi innustada tervislikult toituma?

  NB! Kirjutama ei pea kõigil ülalmainitud teemadel - võid valida ühe või kirjutada hoopis mõnel muul toiduga haakuval teemal! 


Blogivõistluses osalemiseks on aega 02. novembrini (k.a.). Auhindade võitjad loosime 03. novembril. 

Konkursil osalemiseks ja blogipostituse lisamiseks:

 • Kliki lehe üleval paremal nurgas oma kasutajanimele ning seejärel "Lisa artikkel". Pane oma toiduteemalised mõtted sõnadesse, lisa artiklile pilt ja vajuta "postita"!
   
 • Vali kategooria "Võistlused" ja märksõna/silt "Huggies®Armastuse keeled".
   
 • Lisa pealkiri ("Armastus käib kõhu kaudu: ...") ja pildi alla väike tutvustus või kirjeldus, vajuta "postita" ning Su sissekanne ilmubki Emmede Klubi lehel! 
   

 NB! Ära kindlasti unusta postitusele silti lisada - vastasel korral ei leia me auhinda loosides Sinu postitust üles ega saa seda arvesse võtta!


20151013195415-81649.jpg
Kõigi võistlusel osalenud kasutajate vahel loosime välja imearmsa Huggies® "Armastuse keeled" logoga kaisukaru (kõrgus 20 cm, laius 19 cm) ja ühe Huggies® toote võitja vabal valikul!


Peaauhindade võitjaid (parimate blogipostituste autoreid) valime sel korral välja koguni kolm ning rikkalikud kingikotid on välja pannud kodumaine Salvest!

Salvesti uuenenud tootesari Põnn pakub ökoloogilisi lastetoite, mis ei sisalda lisatud soola, suhkrut, lõhna- ega värvaineid, säilitusaineid, muna, piimavalku ega sojavalku. Salvesti Põnni eesmärgiks on kasutada võimalikult palju kohalikku toorainet ning maitsete arendamisel on Põnni tegijad lähtunud just Eesti väikeste põnnide maitse-eelistustest! Uued ökoloogilised lastetoidud on mugavas pakendis, mida on lihtne avada, säilitada ja kaasa võtta. Tooted on valminud koostöös Eesti lastearstidega ja järgivad äärmiselt kõrgeid kvaliteedinõudeid. Salvesti Põnni tootesarjast saad lähemalt lugeda SIIT.

 20151022192844-86471.jpg
Lisaks toetab sellenädalast blogivõistlust ka vahva kodumaine veebipood Sipsti.ee, kes seisab hea selle eest, et postituste kommentaariumites elu käiks ning kingib kõige usinamalt kaasa rääkinud kasutajale kaks suurepärast ja lisatoiduga alustamiseks hädavajalikku komplekti:
20151025220636-85914.jpg
- Arenda oma lapse enesekindlust ning julgusta teda ise sööma nende ilusate lastemõõdus ja kvaliteetsest roostevabast terasest söögiriistadega firmalt Vital Baby. Lusikal, kahvlil ja noal on suured ja pontsakad käepidemed, millest on hea haarata ning need püsivad lapsel kindlalt peos. Lisaks on neil spetsiaalsed, pehmed, veidi süvendatud kohad igale sõrmele, et laps õpiks juba varakult, kuidas lusikat, kahvlit või nuga õigesti käes hoida. 

- Vital Baby toitmiskomplektiga saate võtta lapsele koduse toidu kaasa ükskõik kuhu te ka ei lähe. Kausiga kaasas olev lusikas püsib kindlalt ja hügieeniliselt paigal seni, kuni söömisega alustate. Lusikal on mõnus pehme ots, mis on lapse õrna suu jaoks parim. Emmede Klubi soovib kõigile osalejatele vahedat sulge ja lennukaid ideid! 
 

Mirjam Mirjam 01. Nov 2015, 02:16 Irinaaa

Nii tore, et meeldib 😀

Irinaaa Irinaaa 01. Nov 2015, 01:12

Nii hea teema Ja auhinnad! 😉