Emmede Klubi jõulukalender: 8. detsember

Emmede Klubi jõulukalender: 8. detsember

08. Dec 2015, 09:04 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kas Sinugi laps (või miks mitte mõni Su väike sugulane) on üks tuhandetest väikestest Lego Duplo fännidest?

Siis rõõmustab ta kindlasti, kui leiab kolmel jõulukuu päeval päkapikusussi seest ühe vahva ja armsa Lego Duplo tegelase.

Tänase kalendriakna taga on peidus kalake, kaelkirjak ja papagoi. Poes on need saadaval vaid osana suurtest komplektidest, kuid täna on ühel Emmede Klubi lugejal võimalus need kolm sõbrakest endale võita!

20151208015942-92928.jpg
Mida teha, et tänast auhinda võita? Nagu ikka, on ülesanne lihtsamast lihtsam!

Kommenteeri ja räägi kaasa: kas Sinugi laps mängib klotsidega? Kui jah, siis millistega? Mis meeldib Sulle ja Sinu lapsele klotsidega mängimise juures kõige enam?

Mängus saab osaleda terve tänase päeva jooksul, kuni südaööni. Auhinna võitja selgub homme hommikul kell kaheksa, kell üheksa avame aga juba uue "aknakese" uue vahva auhinnaga. Nii iga päev jõululaupäevani välja. 

08. Dec 2015, 21:31

Meie lapsele meeldivad ka legod, on nii tavalised suured ja värvilised legoklotsid kui ka Lego Duplo. Mu lapsele meeldib Lego Duplo mehikestega mängida just nii, et kussutab neid ja paneb neid magama 😃. Muidu ehitame maju ja tornikesi, mida ta aga peale ehitamist kohe ära lammutab või oma kärkuesega neile sõitu hakkab tegema 😃
Endale meeldib ka lapsega teha nendest igasuguseid ehitisi ja seletada seda mis kolts mis värvi on 😀

08. Dec 2015, 21:26

Meile meeldivad Lego Duplo klotsid. Minu üsna püsimatu poeg suudab nendega mängida mitu tundi järjest.
Need on lapsele väga paraja suurusega, käepärased ja arendavad. Tänu neile klotsidele oleme mänguhoos selgeks õppinud ka värvid.

08. Dec 2015, 18:57

Pojale meeldib kõikidega klotsidega torne laduda ja siis need ühe hoobiga laiali lüüa 😀
Kõige enam meeldib klotside puhul see,et nad on värvilised,et pm kui laomegi nendest torni,siis alati seletan ka,mis värvi see klots on ja see klots 😀

eveliiy eveliiy 08. Dec 2015, 16:20

Pojale väga meeldib lego. Hetkel on legodest lemmik just Lego Duplo,sest seal on head suured klotsid ja saab ehitada seda mida ise tahab😀 (maja,autoteed,torni jne) Muidugi on seal ka väga armsad loomad,millega on tore mängida.

08. Dec 2015, 15:25

Vanem laps mängib legodega küll, aknalaual on terve elamine. Majad, autod, loomad jne. Ehitab asju pidevalt ümber, kord õpetuse järgi, kord oma peaga midagi. Väga head mänguasjad, laps saab ise mõelda asju välja, mida ja kuidas ehitada.
Noorem laps on alles nii väike, et et veel ei mängi legodega, kuigi juba tahaks. 😀 Kindlasti oleks varsti üks Duplo komplekt vajalik. 😀

08. Dec 2015, 14:52

Meie kohe kolmesel on Unico klotsid, mis on põhimõtteliselt samad, mis Lego Duplo. Nendest ehitab ta enamasti torne või maju. Lisaks on meil värvilised puust klotsid, millest saab kõrgeid torne laduda ja neid siis ümber lükata. Viimane on muidugi kõige lemmikum tegevus. Klotside juures on tore see, et ehkki alguspunkt on alati sama, on lõptulemus iga kord erinev.

08. Dec 2015, 12:54

Mul on 2 poega eri vanuses ja nad mõlemad mängivad Legodega. Väiksem mängib Lega Duplotega ja 4 aastane vaatab juba lego Juniori poole, pisemad tükid ja muid vahvaid ehitisi. Pisut keerukamad. Mulle endalegi meeldib koos lastega mängida. Vahva on laste silmis näha sellist põnevust. Laps mängib ja jutustab mõnd lugu ja tegevust. 1, 5 kuune küll veel ei räägi aga tallegi meeldib legoklotse üksteise otsa laduda ja lihtsamaid kujutusi teha, lego autodega mööda tuba ringi vuristada. Legod on just sellised head mänguasjad, mis aitavad lapsed kujutlusvõimet ja muid käelisioskusi õppida. Meie pere lemmikud asjad.
Tore on see, et need ei igane. Muud kui tuleb uusi ja põnevaid tegelasi juurde. Lapse fantaasia on piiritu, nii on ka lego valik 😀 Ma olen ka ise neist vaimustuses. Koos lastega mängides, tunnen, kuidas on hea perega veeta kvaliteetaega. Kõigil on tore 😀

08. Dec 2015, 12:49

Minu kaksikud avastavad ka legosid. Esimesed komplektid said nad juba paar kuud tagasi aga huvi tüdrukul on nüüd. Talle meeldib ehitada ja proovida kuidas saab klotse üksteise külge panna. Ja kui klotsid välja võtame siis teavad mõlemad lapsed et saab torni ehitada. Kui tüdruk on torni valmis ehitanud tuleb poiss lammutama. ja nii see käib. Üks ehitab teine lammutab. Endalgi on huvitav legodega mängida ja avastada 😀

08. Dec 2015, 12:49

Meie lastele väga meeldib legodega mängida, aga siiani on saanud nad ainult külas mängida, kuna kodus veel pole legosid.

08. Dec 2015, 12:26

Minu laps on väga suur lego fänn. Ja võib igapäev kasvõi mitu tundi järjest mängida.Ehitab tavaliselt maju,aedu ja sõiduteed.Eks talle see pusimine väikeste vidinatega on alati meeldinud.Legod on ju nii värvilised ja põnevad.Ja aina uuenevad ja põnevad lisad käivad ka kaasas,see teeb lapse jaoks selle nii huvitavaks. 😀

08. Dec 2015, 11:08

Minu 2.aastase poja lemmikud on lego duplod, kodus neid terve suur kast, poes kui näeb neid riiulil , siis hakkab kilkama, sama siis kui telekast lego reklaam tuleb. Täielik fänn!
Meeldib see, et need on suured ja värvilised ja huvitav on nendega kõiksugu aaju ehitada.

08. Dec 2015, 10:40

Minu 2 aastane armastab mängida Lego Duplotega. Eriti meeldib talle, kui emme ka temaga koos ehitab. Siis palutakse emmel alati Klaus teha, mis ikka teha kui kodus üks pisike Lotte fänn on 😀

08. Dec 2015, 10:31

Meil kodus kahjuks veel klotse pole, kuid külas olles on Lego Duplod tirtsu vaieldamatud lemmikud. Ta juba ütles, et kirjutame jõuluvanale, ma tahaks Lego klotsi. Sellist asja ei saa ju kuulmata jätta, kui seda ütleb vaid kahene preili. ☺ 😀

08. Dec 2015, 09:37

Minu tütrel on kodus lego friends sarjast erinevad legod. Duplo klotse meil kodus pole aga kui külas käime meeldib talle nende klotsidega mängida. Mu vennapojad on suured lego duplo fännid ja neil kodus neid palju palju ja seal on vahva mängimas käia ;-)

08. Dec 2015, 09:24

Mul kodus kasvamas neli poissi, rääkida saan ma kolmest kuna pesamuna alles kolmenädalane.
Kõik kolm on alustanud oma mänge lego duplodega ning tavaliste mega blocks klotsidega enne aastaseks saamist. Kui valida anda, siis eelistavad duplosid kuna need mugavamad käes, lisaks neil erinevad kujud ja tegelased mida mängus kasutada saab. Suurem laps kasutab oma mängus juba nii duplosid kui ka pisemaid legosid ning ehitab neist põnevaid asju.
Mulle meeldib lego kuna sellest saab ehitada ükskõik mida ja arendab lapsel motoorikat ning kujutlusvõimet ja mänguoskust ning jagamist teiste lastega.
Kuigi ma ei seedi plastmassi ja oma koju seda ei osta, siis legode puhul olen teinud erandi 😀.
Nendega on ka hea lapsega mängida rollimänge mis õpetavad käitumist erinevas situatsioonis.

08. Dec 2015, 09:21

Minul on kodus kaks poega, üks 5 aastane Adrian ja teine varsti 4kuune Matthias. Adriani üks lemmikuid mängimise tegevusi ongi legodest ehitamine- ehitab ta nendest siis torni, maja, auto jne. Adrianil on kodus nii väikseid kui suuri Legotükke, samuti ka Lego duplolt mõned üksikud loomad ja üks tuletõrjeauto, mis on tema suur lemmik. Minu arvates on nii tore, et Lego tooted arendavad välja väga palju fantaasiat, käelist tegevust, mõtlemist üleüldiselt. Samuti oleks vahva kui lastele saaks juurde Lego duplot just sellepärast, et väiksemale oleks need sama huvitavad, kui suurele lapsele juba on. On ju tõene lause, et lapsed kasvavad kiiresti 😀

08. Dec 2015, 09:13

Meie 2a10k ja 9k mängivad samuti klotsidega ja just Duplo omadega. Kõige enam meeldib issiga ehitada kraanasid ja torne. vanem poja võib päevad läbi istuda ja mängida klotsidega.

08. Dec 2015, 09:08

Minu 7 aastane tütar ja 10 aastane poeg mängivad väga tihti klotsidega (meil on kodus nii väiksed legod kui ka suuremad plastmassist klotsid ja päris vanad minu enda lapsepõlvest puust täheklotsid )puust klotsidest meeldib neile ehitada torni ja siis see palliga ümber lüüa, legodest ehitavad nad igasugu muid asju.Aga need lego duplo mänguasjad kuluksid meie pisikesele pesamunale kes on alles 3 kuune.