Emmede Klubi jõulukalender: 6. detsember

Emmede Klubi jõulukalender: 6. detsember

06. Dec 2015, 09:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kaunist teist adventi, armsad sõbrad!

Aeg on avada järjekordne luuk Emmede Klubi jõulukalendris. Tänane auhind on mõeldud neile lapsukestele, kellel potiga sõbraks saamise tee veel ees seisab - kingime ühele poisile ja ühele tüdrukule Huggies Pull-Ups potitreeningupüksid!

 

20151206032933-62777.jpgVahvate piltidega pükstel on lisaks toredatele lapselikele illustratsioonidele ka niiskuseindikaator ja mugav lõige, mis võimaldab lapsel segamatult liikuda, sahmida ja seigelda nii palju, kui süda lustib.

Kui tead, et mõni sinu sõber on kimpus lapse potil käima õpetamisega,  suuna ta tänase auhinna loosis osalema - sellest võib talle palju abi olla!

Tänase auhinna võitmiseks ei ole vaja teha muud, kui kirjutada kommentaar oma kogemusest potitreeninguga: kas sinu laps võttis poti ruttu omaks või on/oli teil pissi potti püüdmisega raskusi?

Mängus saab osaleda terve tänase päeva jooksul, kuni südaööni. Auhinna võitja selgub homme hommikul kell kaheksa, kell üheksa avame aga juba uue "aknakese" uue vahva auhinnaga. Nii iga päev jõululaupäevani välja.

Marilyn Marilyn 07. Dec 2015, 08:30

Meie Georg on 10-kuune, niiet meil tõsine potitreening alles algab 😀

07. Dec 2015, 00:15

Meie väike preili hakkas potti kakama juba 4kuuselt, kuna tal oli see nagu kellavärk alati kohe hommikul ärgates ja nii oli lapsel ka kergem oma vajadusi rahuldada kui teda kätel-potil hoidsin. Pissimisega oli ja on vahelduva eduga,protesti potil olemise vastu pole ta kunagi üles näidanud, eks olen ka erinevaid nippe välja mõelnud, et tahaks seal ikka kauem kui paar sekundit istuda. Nüüd 1a.3k. on meil mõni päev päris kuivad püksid-mähkmed, kuid mõni päev kohe üldse ei õnnestu, eriti keeruliseks teeb olukorra see kui peame kuskil kodust väljas liikuma, kuna ta ise veel potile ei küsi ja ega kuskil väljas olles nii väiksega eriti sobilikke wc tingimusi ju ka ei leia.. potitreeningu püksid oleksid hetkel küll suureks abiks 😀

06. Dec 2015, 23:52

Minu esimene laps hakkas potti kakama kui oli juba 9 kuune. Iga hommik oli kellapealt meil potti kakamine, vahest pissis ka aga harva. Peale seda leidsin ainult 3 korda tütrel kakse mähku jalast. Täitsa lati saime aga alles siis kui ta sai 2 aastaseks. Teine on praegu 1,4 aastane ja talle ei meeldi üldse pottil ilma mähkuta istuda. Ta istub sinna ns lõbupärast aga mähku peab tal jalas olema. Ja kolmas alles pooledeist nädalane, et teda veel vara õpetada. 😀

06. Dec 2015, 23:42

Vanem laps kes on praegu kolmene, sai päevastest mähkmetest lahti 1a4k vanuselt. See käis päeva pealt, sest oli näha, et ta oli ise selleks valmis. Öise mähkmega on veel probleeme aga räãgitakse, et see poistel tihe probleem ja enne 5ndat eluaastat ei pöörata sellele tähelepanu. Noorem laps on hetkel 1.5-aastane ja hoolimata minu iga nädalastest üritamistest ei saa tema potiga sõbraks. Ta võib küll ühe korra sinna pissida aga kui tunni pärast teda uuesti potile suunan, siis saab kurjaks ja keeldub potile istumast.

06. Dec 2015, 23:40

Minu esimene laps sai potiga kiirelt sõbraks, aga varsti tuleb hakata ka teist last harjutama potiga, kes on hetkel veel 6 kuune piiga nii, et meile kuluksid igati need potitreeningupüksid ära! 😀

06. Dec 2015, 23:38

Minu esimene laps sai potiga õnneks kiirelt sõbraks, aga varsti tuleb hakata ka teist last harjutama, kes on hetkel veel 6 kuune piiga nii, et meile kuluksid igati need potitreeningupüksid ära! 😀

06. Dec 2015, 23:33

Minu kohe kohe 1aastaseks saav poja on väga tubli olnud ,praegu olen teda pannud ,2 korda ainult potile peale ärkamist ja mõlemad korrad tegi sinna pissi.varem olen ka tutvustanud potti aga talle väga ei meeldinud seal olla kui tegevust ei leidnud .nii siis hakkasingi proovima küll tõstsin ta potile ja lasin veel joosta et tuleks pissi häda ,siis panin sooja vett potti et oleks meeldivam seal olla 😀 loodan väga võita,et ta saaks aru kuna on see õige aeg minna ( ehk juba peale seda kui märg tunne on ära tekkinud )

06. Dec 2015, 23:18

minu suuremad lapsed võtsid poti suht kiiresti omaks,aga pisike alles 3 kuune ja veel vara harjutada.

06. Dec 2015, 22:44 Madi

Need peaks vist olema midagi taolist, et kui laps pissib, siis tema tunneb, et on märg ja vastik aga väljapoole midagi ei leki.

06. Dec 2015, 21:41

Jasperiga läks suht raskelt,siiani on öösiti ja väljas olles mässud all,kuid siseruumides olles paneme aluspüksid ikkagi jalga. Vanust siis 2.5 aastat.
Alustasime küll juba aastaselt,aga kuna sel ajal Ta keeldus potile minemast (viskas ennast pulgaks,siis jätsime selle pooleli) Uuesti hakkasime harjutama,siis kui oli 2.aastane . Aga samas kui laps pole valmis ei hakka ma ka sundima Teda potile,sest mässudesse pole Meist keegi jäänud. Igal lapsel on oma aeg .

06. Dec 2015, 19:41

Tütar hakkas potil käima 1.5 aastaselt ja see läks väga lihtsalt.Suvisel ajal tahtis koguaeg ilma mähkmeta olla ja pott ei olnud ka vastumeelne,üsna kiiresti sai selgeks,kuna tuleks potile minna.Kahjuks pojaga nii lihtne ei ole olnud.Juba 1.8 aastane aga ei taha üldse potil istuda,hakkab kohe nutma.Siis näitan talle telefonist "Masha ja karu"multikat või laulan ta lemmik laulu,nii suudab ta päris pikalt potil olla aga kahjuks ikkagi ei pissi sinna.Olen lubanud tal terve päeva ilma mähkmeta olla aga kui piss püksi tuleb siis ta ei reageeri nii,et midagi oleks nagu valesti.Olen juba üsna nõutu.Äkki see ongi mingi poiste värk,et neil kauem selle asjaga läheb. 😀

06. Dec 2015, 12:35

Meie hakkasime last potile panema kui ta oli 8kuune. Sellest ajast saadik on ta suurema häda potti teinud (mõned loetud korrad ikka mähkmesse ka muidugi). Pissipüüdmisega nii lihtsalt ei läinud. Potile küsima hakkas poja 2,5 aastaselt. Nüüd 2a ja 10kuu vanusena on ta kodus mähkmevaba aga õues/autos/külas ikka mähkmega, sest võib juhtuda, et unustab potile küsida või lihtsalt pole kohe kuhugi minna.

Madiken, Emmede Klubi toimetus Madiken, Emmede Klubi toimetus 06. Dec 2015, 10:26

Oi, huvitav kuidas need Huggies pantsist erinevad siis? Meil on see teema just aktuaalne ja oleks just vaja selliseid (kuigi loosimises ma muidugi ei osale, niisama kirjutan oma kogemusest ikka) - alustasime üleeile uue potitreeningu ringiga. Esimene ring aasta ja kolme kuusena feilis täielikult, laps ei saanud aru millal piss tulema hakkab. Praegu ta saab aru millal piss tuleb, mis on piss, kuhu ta piss tuleb, kuhu see tulema peab ja mis sellega siis teha tuleb, potil istumise vastu ka ei põtki - aga potile ikkagi ei küsi ega pissi 😀 Loodetavasti visadus ja aeg viivad seekord meid siiski eesmärgile lähemale. Kodus kasutame siis potitreeningu ajal praegu ainult trussikuid-pükse või Hipsiku pükse - mähkmega ei saa ju ta aru..

06. Dec 2015, 09:50

Vanema poisiga on potitreening veninud tänase päevani (vanust 2a10k). Alustasime kui sai 1a-ks. Algus oli paljutõotav , kuid mingi hetk käis klõps ja laps keeldus potile minemast. Korralikult hakkas potil käima uuesti peale 2aastaseks saamist. Nüüd on mähe all vaid autosõitudel ja külaskäikudel (vahest läheb ka külas olles potile). Aga harjutame ka neid ära.