BLOGIKONKURSS: "Mängimise tähtsus" teine teema

BLOGIKONKURSS: "Mängimise tähtsus" teine teema

06. Sep 2017, 13:59

Eelmisel nädalal panime käima uue blogikonkursi, mis kestab kaks nädalat. Postitustes soovime lugeda teie mõtteid seoses laste ja mängimisega.

Kuna konkurss kestab kaks nädalat, siis on sel korral mõlemal nädalal ka oma teema. Esimese nädala teemaks oli "Lapse kujutlusvõime arendamine" ja siinkohal tahamegi tänada kõiki teid, kes te sel teemal oma mõtted kirja panite!

Täna anname uue teema, milleks on "Raamatute roll lapse kasvamisel"

Kuigi see ehk esmapilgul niiviisi tunduda ei pruugi, siis on ka raamatute vaatamine/lugemine/ette lugemine seotud mängimisega. Eriti kujutlusvõime arenemisega, millele keskendusime eelmises teemas. Raamatutest tuttavaks saanud tegelased ja situatsioonid on hiljem heaks aluseks rollimängudeks. Ning lapsevanema jaoks on raamatud head võimaluseks lapsega erinevate olukorda arutamiseks, lapse analüüsioskuse edendamiseks ja mõistagi ka sõnavara rikastamiseks.

Alguse saab see kõik beebidele mõeldud pehmetest raamatutest, mis tihtipeale krõbisevad või vajutades piiksuvad. Järgmiseks sammuks on juba kõvade kaantega raamatud, millest paljud peidavad endis erinevaid tekstuure, mida beebi saab katsuda. Mõned teevad lisaks ka häält ja pakuvad lapsele ka õppimisvõimalust: näiteks luku kinni-lahti tõmbamist, trukkide sulgemist ja palju muud. 

Ilma, et laps oskaks lugeda, oluliselt hinnata raamatus olevat pildimaterjali või raamat omaks lugu, mida vanem jutustada saaks, on lapsel juba palju võimalusi raamatute läbi õppimiseks ja mängimiseks.

Mida suuremaks laps saab, seda avaramaks muutub maailm, mida raamatud pakuvad. 

Seetõttu soovimegi, et sel nädalal kirjutaksid, milline on suhe raamatutega just Sinu kodus! 

Mis vanuses hakkasid oma lapsele raamatuid ostma? Milliseid? Mille järgi tegid oma valiku? Millised olid Su lapse lemmikud? Kas Sulle tundub, et raamatud on Su last aidanud? Milliseid raamatuid plaanid talle tulevikus osta? Milline oli lapsepõlves Sinu enda lemmikraamat?

Osalemiseks:

- Juhul, kui Sa veel pole Emmede Klubi kasutaja, siis loo endale kasutaja vajutades menüüribal “registreeru”
- Vajuta oma kasutajanimel ning vali “Lisa artikkel
- Vali kategooria "Võistlused" ja märksõna/silt “Huggies®-mänguasjade-maa"
- Lisa oma postitusele pealkiri ja pilt ning vajuta “postita” ja Su postitus ilmubki Emmede Klubi lehel!

P.S. Konkursil osalemiseks tuleb blogipostitus esitada mõlemal nädalal väljakuulutatud teemal! Postitusi saab esitada kuni 13.09.2017 ja võitjad kuulutame välja 18.09.2017!

Auhinnad panevad välja:

20170829110413-75852.jpg


SIPSTI.EE


20170829110603-47991.jpg

BALULA

20170829110750-37411.jpg