BLOGIKONKURSS: "Mängimise tähtsus"

BLOGIKONKURSS: "Mängimise tähtsus"

29. Aug 2017, 10:23

Loodus tühja kohta ei salli! Kuna üks blogikonkurss eelmisel nädalal lõppes, siis on aeg alustada uuega. Kestvuseks taaskord kaks nädalat, ent reeglid sel korral veidi teistsugused!

Oleme sel suvel seoses Huggies Mänguasjade Maa kampaaniaga rääkinud palju mängimisest ja selle olulisusest beebide ning väikelaste arengus. Pole ju midagi toredamat, kui mängida ja läbi selle ka õppida. Kõike seda ilma, et ise arugi saaks!

Ning selles protsessis on tähtis roll kanda ka vanemal. Kuigi laps võiks osata endale alates teatud vanusest ka ise tegevust leida, siis on just mänguaeg lapse jaoks võimaluseks veeta vanemaga kvaliteetaega. Kuid tasub meeles pidada, et kvaliteetajaks saab seda pidada vaid juhul, kui vanem on tõesti oma mõtetega lapse ja antud tegevuse juures, mitte näiteks iga kahe minuti tagant nutitelefonis.

Ning algava blogikonkursi raames tahaksimegi lugeda teie mõtetest. Konkurss kestab kaks nädalat - mõlemal nädalal eraldi teema, mille kohta kirjutada.

Kõikide mõlema nädala teemadel kirjutajate vahel loosime välja toreda karbi, mille sisu eest on hoolt kandnud Balula, Sipsti, Huggies ning ka me ise.

Selle nädala teemaks on: "Lapse kujutlusvõime arendamine"

Ma arvan, et Sa ei vaidle vastu, kui ütleme, et tänapäeval on poodides olev mänguasjade valik mee-le-tu. Ent kas kõik neist täidavad pikas perspektiivis just kasulikku eesmärki? Tulede ja viledega ehitud mänguasi, mis liigub ja räägib ei jäta tõenäoliselt lapsele endale just oluliselt palju otsustamisruumi või võimalust mängu juhtida. Mänguasjale on oma kindel roll juba tootja poolt antud ja lapse ülesanne on seda vastavalt käsitleda. Vastukaaluks on teised ja veidi lihtsamad mänguasjad - enamasti puidust. Nad ei mängi muusikat, ei paku heliefekte ega lõputuid nuppe, mille vajutamine toob kaasa tulede süttimise. Ometigi võivad just need mänguasjad pakkuda lapsele tema mängudes kõige suuremaid variatsioone. Miks? Sest ettekirjutused puuduvad. Mänguasi täidab just seda rolli, mille laps talle omastab. Mäng ei saa toimuda ilma, et laps ei kasutaks oma kujutlusvõimet. Seetõttu ongi oluline, et lapse mänguasjakastis leiduks ka taolisi mänguasju, et see osa temast saaks samuti areneda ja kasvada.

Tahaksimegi lugeda Sinu mõtteid. Millised mänguasjad on Sinu kodus? Kas nende seas on ka mänguasju, mis suunavad last rollimängudele ja lasevad tal endal olukorra üle otsustada? Millised mänguasjad on Su lapse lemmikud? Aga Sinu enda? Kas ja kuidas aitavad mänguasjad Sinu arvates lapse kujutlusvõimet arendada? 

Osalemiseks:

- Juhul, kui Sa veel pole Emmede Klubi kasutaja, siis loo endale kasutaja vajutades menüüribal “registreeru”
- Vajuta oma kasutajanimel ning vali “Lisa artikkel
- Vali kategooria "Võistlused" ja märksõna/silt “Huggies®-mänguasjade-maa"
- Lisa oma postitusele pealkiri ja pilt ning vajuta “postita” ja Su postitus ilmubki Emmede Klubi lehel!

P.S. Konkursil osalemiseks tuleb blogipostitus esitada mõlemal nädalal väljakuulutatud teemal! Uue teema kuulutame välja 06.09.2017

20170829110413-75852.jpg


SIPSTI.EE


20170829110603-47991.jpg

BALULA

20170829110750-37411.jpg