Beebisõbralik spaakeskus

08. Aug 2017, 12:09 mekymex mekymex

Olime abikaasaga ka enne lapse sündi päris mitmes Eestimaa spaas käinud, kuid beebiga koos veekeskuse külastamine on minu jaoks ikka täitsa silmiavav kogemus olnud. Enne tütre (praegu 9-kuune) sündi olid kujunenud omad lemmikkohad, aga selgus, et need ei pruugi väikse lapsega koos enam nii väga meeldidagi.

Mida siis on vaja, et end ühes spaas/vee-ja saunakeskuses koos beebiga hästi tunda?

  • Pesuruumis võiks olla kas vann või lastetool, kus saaks beebi ohutult aega veeta, kuniks ema (isa) end peseb ja riietab.
  • Samuti võiks olla spetsiaalne koht, nt mähkimislaud või -alus, et beebit kuskil riietada.
  • Veekeskus võiks olla soe ja puhas ning basseinid võiksid olla samuti pigem soojema veega ja beebile sobilikud.
  • Veekeskuses võiks olla ka erinevaid ujumisrõngaid/ ujumise abivahendeid lapse ujutamiseks.
  • Hotellis võiks olla võimalus beebile lisavoodi tellimiseks
  • Hotelli restoranis võiks olla tingimused pisikese beebiga koos einestamiseks.

Beebiga koos oleme seni külastanud kahte spaad/veekeskust ja parima mulje jättis meile Laulasmaa spaa, sest seal olid kõik mu eelloetletud tingimused täidetud. Pesuruumis olid toolid ja vannid, kuhu sai beebit panna, veekeskus üleüldiselt oli soe ja vesi puhas. Seal on ka mitmeid sooja veega basseine. Meile sobis eriti selline, kus saime ise ka üleni vees olla beebi ujutamise ajal (päris lastebassein on liiga madal ja siis pead ise beebit hoides seal veest väljas küürutama). Ja kuigi olime kaasa võtnud ka beebile spetsiaalse kaelarõnga, siis tegelikult oli seal veekeskuses nii palju erinevaid ujumisrõngaid, et polnud vaja enda asju lisaks kaasa vedadagi! Hotelli restoranis olid osad lauad paigutatud diivanite juurde, nii et saime beebi (kes sel momendil veel ise ei istunud), sinna mugavalt patjade vahele toetada, kuniks ise sööke nautisime!

Samas teine kogemus on Kubija spaast, mis meile endale abikaasaga on seni väga meeldinud enda väiksuse ja hubase miljöö tõttu. Paraku selgus, et seal nii pisikeste laste heaolu peale ei ole väga palju mõeldud, sest riietus- ja pesuruumis pidin last kogu aeg süles hoidma – teda polnud lihtsalt kuskile panna! Ja kuigi basseinid on enamik soojad ja väiksed, siis beebi ujutamise ajal pead ise ikka enamasti püsti ja veest väljas olema. Kõige tipuks ei olnud sealses restoranis rohkem kui kaks söögitooli ja piisas, et ühel hommikul tuli teine pere enda kahe lapsega koos enne meid sööma ning me pidime terve hommikusöögi aja last enda süles hoidma ja toitma. Siiski on Kubija spaa suureks plussiks see, et kogu veekeskus on väike ja rahvast on üldiselt vähe, nii et seal olemine on palju privaatsem kui mõnes suuremas spaas/veekeskuses. 

Kokkuvõttes võiks öelda, et kuigi vajadusel saab beebiga igal pool hakkama (pead lihtsalt ise nutikas olema või enda heaolu arvelt veidi loovutama), siis on tore külastada spaad või veekeskust, kus sa tunned, et oled ka pisikese beebiga oodatud ja saad rahulikult ning turvaliselt enda väikest puhkust koos pere kõige pisematega nautida!

 

Blogikonkurss "Milline on lastesõbralik spaakeskus?"

20170727123143-71098.jpg


GEORG OTS SPA HOTEL


20170811215617-63128.jpg