Aeg muinasjuttudeks

Aeg muinasjuttudeks

11. Sep 2017, 15:23 Moonika Moonika

Lapsed magavad lõunaund ja mina istun lastetoa põrandal, raamaturiiuli ees, et seda postitust kirjutada. Lasteraamatuid on meil palju, nii uusi kui ka vanu, minu lapsepõlve omi ja veelgi vanemaid.

Ma pean raamatuid oluliseks lapsepõlve osaks ja loodan väga, et mu lapsed kasvavad üles samamoodi raamatuid väärtustades, seda enam, et tänapäeval kõik läbi helendava ekraani käib. Mul pole midagi nutiajastu vastu, kuid leian, et lugemine on palju rohkem elamustpakkuv kui saab raamatut reaalselt käes hoida ning lehti pöörata.

Pesamuna on veel sellises vanuses, kes armastab eelkõige raamatuid maitsta, niiet tal veel oma eelistusi pole. Suuremale poisile, peagi kolmeaastasele, meeldivad enim lood, kus tegelasteks on loomad. Meil on kodus päris mitu muinasjuturaamatut loomadest, kus muuhulgas on esindatud sellised lood nagu "Kolm põrsakest", "Inetu pardipoeg", "Bremeni linna moosekandid" ja teised vanad muinasjutud. Kuigi ta kuulab neid kõiki suurima heameelega, olen tähele pannud, et enim tahab, et loeksin lugusid nagu "Kolm sokku" ja "Saabastega kass".

Vanema aja raamatutest on nii minu kui ka lapse suurteks lemmikuteks veel "Sipsik" ning "Memme musi". Ma nii ootan juba aega, mil lapsed juba suuremad on ning saaks koos lugeda ka Naksitralle, Karupoeg Puhhi ja teisi oma lapsepõlve klassikuid.

Kui nüüd võrdlema hakata, siis tegelikult neid vanaaja jutte on meil kordades rohkem kui uusi. Ongi hea põhjus raamatupoodi varusid täiendama minna. Olemasolevatest raamatutest on aga suur lemmik "Unejutud poistele", kus on 15 vahvat lugu, mida on ka endal jälle ja jälle huvitav lugeda, olgugi, et need on juba päris pähe kulunud.

Ostunimekirjas on tükimat aega esirinnas Lotte raamatud. Kuna multifilm lapsele väga meeldib, usun, et meeldiksid ka raamatud, seda enam, et olen nende kohta palju kiidusõnu kuulnud. Tundub, et varsti oleksid väga teemakohased ka elulised raamatatud, mis aitavad lapsel mõista erinevaid situatsioone ning elu üldse. Seda enam, et peagi on ees ootamas lasteaeda minek, mis toob tema jaoks kindlasti kaasa suure maailmapildi avardumise.

 

20170829110413-75852.jpg


SIPSTI.EE


20170829110603-47991.jpg

BALULA

20170829110750-37411.jpg