Väikelapse ema lõõgastumisvõtted

Väikelapse ema lõõgastumisvõtted

05. Sep 2023, 15:33 Emmede Klubi Emmede Klubi

Väikelapse eest hoolitsemine on üks elu kõige ilusamaid, kuid samas ka nõudlikumaid kogemusi. Päevad võivad mööduda justkui ühes tujus – toitmisest, mähkmete vahetamisest ja unepuudusest. Kuidas siis leida aega enda jaoks ja lõõgastuda sellest pidevast kiirusest?

Meditatsioon ja hingamisharjutused

Hingamisharjutused ja meditatsioon on suurepärased vahendid stressi ja väsimuse leevendamiseks. Need aitavad keskenduda hetkele, vähendada ärevust ja parandada une kvaliteeti. Isegi kui teil on ainult viis minutit päevas, võivad need lühikesed meditatsioonihetked aidata teil end uuesti laadida.

Aja võtmine iseendale

Värske emana võib tihtipeale tunduda, et päevad mööduvad ühesuguse rutiiniga: toitmine, magamine, mähkmete vahetus. Kuid iga ema vajab aega, et puhata ja lõõgastuda. Proovi paigaldada korv oma garaaži uksele ja mängida mängida korvpalli, harjutada viskeid ning lõõgastuda pärast pikka lapsehoidmise päeva. Või oled sa jalgpalli fänn? Sel juhul paiguta jalgpallivärav oma aeda.

Võrgustiku loome

Rääkige teiste emadega. Ühinege mõne kohaliku emade grupiga või leidke sõpru internetis. Teiste emade kogemuste jagamine, nõuannete saamine ja lihtsalt mõistmine, et te pole selles üksi, võib olla väga kosutav.

Hobide taasavastamine

Mõelge sellele, mida teile meeldis teha enne lapse sündi. Kas olete kunagi maalinud, kirjutanud, tantsinud või osalenud mõnes muus huvitavas tegevuses? Taasavastage need kired, isegi kui see tähendab nende harrastamist vaid lühikest aega päevas või nädalas.

Looduse rüpes

Värske õhk ja looduse ilu võivad imet teha teie vaimsele tervisele. Võtke aega ja jalutage mõnes kohalikus pargis või metsas. Kui võimalik, minge mõnele lähedalasuvale matkarajale või külastage järveäärset piirkonda. Looduse helid ja vaikus võivad aidata vähendada stressi ja pingeid ning luua tunne, et olete laetud ja valmis järgmiseks päevaks.

Kunsti ja loovuse omaksvõtt

Kunstil ja loovusel on eriline võime pakkuda lõõgastust ja vaimset puhkust. Proovige mõnda uut kunstivormi, näiteks keraamikat, maalimist või isegi tantsimist. Need tegevused mitte ainult ei paku lõõgastust, vaid aitavad ka väljendada tundeid ja mõtteid, mis võivad muidu olla alla surutud. Kui te pole kindel, kust alustada, võivad kohalikud kunstikoolid või töötoad pakkuda juhendamist ja inspiratsiooni.

Hoolitse enda eest füüsiliselt

Lisaks vaimsele tervisele on oluline ka füüsiline heaolu. Kasutage lapse uinakuaega, et teha lühike treening või venitus. Kui teil on raske leida aega jõusaali külastamiseks, proovige koduseid treeninguid või isegi joogat. Füüsilise tegevuse ajal vabanevad endorfiinid võivad tõsta teie meeleolu ja anda rohkem energiat. Pole vaja teha midagi intensiivset; isegi lühike jalutuskäik või mõned venitusharjutused võivad teha imet teie enesetundele.

Kokkuvõttes on ema olemine nõudlik ja tihti ka väsitav, kuid leides aega iseendale ja oma huvidele, saate taastada oma energia ja olla veelgi tugevam ema oma lapse jaoks.