Uskumatu kui lahe mängumaa!

Uskumatu kui lahe mängumaa!

21. Aug 2018, 00:37 JummelJuurikas JummelJuurikas

Me poleks ABpargi kodulehelt nähtud piltide põhjal elu sees arvanud, et see nii kihvt koht on!

Pea kõik atraktsioonid olid meie lastele (2-aastane ja 3-aastane) sobilikud. Kui varem oleme käinud mängumaadel ja lõbustusparkides, siis on ikka rohkem mõeldud vanematele lastele ja kuni 5-aastastele siis mingi väiksem osa tehtud, kus saab ka midagi teha. Aga palju vähem kui teised. Seekord said meie preilid kõigest osa. Noh, peaaegu kõigest, minigolfi ja mõnda muud asja me ei jõudnudki mängima minna lõpuks, sest muud asjad olid liiga põnevad.

Laste kõige suurem lemmik oli veepark. Ilmaga meil vedas ja seega said nad rahus mitu tundi lõbusas värvilises veemaailmas lustida. Arvatavasti oleksid nad hea meelega hommikust õhtuni vaid seal olnudki.

20180828214744-63149.jpg

20180828214930-51543.jpg

Teine väga meeleolukas atraktsioon oli dinosauruste mets. Ma pean ütlema, et poleks uskunud, et selline asi päriselt ka nii lahe saab olla. Elukad olid parajalt tõetruud et 2-aastane üksinda neile lähedale minna ei julgenud, aga kolmene vaatas rõõmuga võimalikult lähedalt ja tuletas nende nimetusi meelde. Dinosauruste kõrval oli kohe ka ronimisrada metsa all. Väga hästi planeeritud, niimoodi ei pea lapsed terve päev päikese käes olema. Saab vahepeal metsa all varjus turnida hoopis.

20180828214904-92319.jpg

Mulle endale meeldisid veel suured batuudid ja seal kõrval miskine vesivoodi moodi asi. Suur batuudiks maskeeritud vesivoodi. Seal saime pisarateni naerda lastega.

Jäime kõik käiguga väga rahule. Nii suured kui väikesed. Mõtleme isegi, et peaks vist järgmisel aastal jälle minema.

20180828214959-78079.jpg

Kui millegi üle üldse nuriseda, siis toidu soovitan pigem ise kaasa võtta. Rämpstoitu, maiustusi ja jäätist müüakse seal küll, aga hommikust õhtuni ju niimoodi olla ei taha. Puuvilju ega muud värsket mul kusagil silma ei jäänud. Kuna me oleme perega veganid ka, siis võtsime niikuinii toidu ise kaasa, seega see asjaolu meid ei häirinudki. Lihtsalt järgmine kord teab ka arvestada, et tervislikum toit on targem kaasa võtta. Samas mine tea, võib-olla ma ei vaadanud õigest putkast. Toidupoolist sai seal mitmest kohast osta. Võib-olla oli mõnes putkas suurem valik.

Mõnusaid varjualuseid laudade ja pinkidega oli pikniku pidamiseks seal mitmeid. Eriti meeldis see, et söögilaudade kõrval oli ka kohe suur liivakast olemas. Saime ise ka rahulikult süüa-juua tänu sellele.

20180828214851-47244.jpg

Alguses tundus see ka imelik tegelikult, et kas tõesti ainult need pisikesed kuivkäimla kabiinid on (need, mis ehitusplatsidele ka pannakse jne) suure pargi peale laiali pandud külastajate jaoks. Ent tegelikult olid ikka eraldi majakesed olemas, kus tavaline WC ja kraanikausid sees olid. Vist oli 2-3 majakest terve pargi peale. Selles mõttes need WC-boksid hoopis asjalikud, sest teadagi neid väikeseid närvilisi põiekesi, mis ei pruugi sadat meetritki kannatada kui mänguhoos järsku häda peale tuleb.

Ööbimine korraldati meile sellises kohas nagu Turbas. Saime viiekesi endale väga hubase ja mugava majakese. Isastel sipelgatel oli küll parasjagu jooksuaeg (lennuaeg) ja nad pressisid ennast igal võimalusel meie akendest sisse, aga noh, kes see siis sipelgaid kardab, eks ole. Võõrustajad olid väga soojad inimesed ja kuigi nende inglise keel oli nagu ta oli, saime kõik vajaliku siiski räägitud. Isegi vegan õhtusöök ja hommikusöök ei kujunenud probleemiks, mis on ikka väga kõva sõna, ausalt öeldes. Meil on teinekord probleeme isegi eesti keelt rääkivate võõrustajatega ja kokkadega, hehe.

Sõit oli küll veidi pikk ent tegime nii Pärnus kui Riias peatuseid ja käisime söömas ning uudistasime veidike ilusat Riia vanalinna.

Suur tänu, Emmede Klubi, ABpark ja Turbas. Meil oli tõesti vahva reis!