Tagasi kooli: Jalanõude valik

Tagasi kooli: Jalanõude valik

21. Aug 2017, 10:45 Emmede Klubi Emmede Klubi

Lapsele õigete jalanõude valik pole alati lihtsamate killast ülesandeks. Eriti võttes arvesse, et lapsed on pidevas kasvamises ja nende jalanumber võib ainuüksi ühe kooliaasta jooksul mitu korda muutuda. Ebasobivad jalanõud võivad aga viia probleemideni, mis avalduvad alles täiskasvanueas. Ent kuidas siis valida sobivaid jalanõusid?

Lapse jalg kasvab pidevalt ja tema luud on alles arenemisjärgus, mistõttu tuleks valida jalanõud, mis pakuvad lapsele piisavalt tuge.

Õige suuruse valimineVahet pole, kas lapse jalanumbrit mõõdad ise kodustes tingimustes või teeb seda poes olev müüja - alati tuleks mõõta mõlemat jalga. Paljudel lastel, kui ka täiskasvanutel võib üks jalalaba olla teisest pikem ja laiem. Jalanõu peaks vastama täpselt jalanumbrile, mitte kuskilt pigistama või kasvuvaru omama. Jalanumbrit tuleks mõõta siis, kui lapse jalg on kindlalt maas, mitte õhku tõstetud.

Kui palju vaba ruumi jalanõudes on normaalne?

Juhul, kui sa pole kindel selles, kas jalanõud on sobivas suuruses, lase lapsel oma varbaid liigutada. Tal ei tohiks seda tehes ebamugav olla ja jalanõude küljed ei tohiks tühjad olla. Kolme sentimeetri jagu vaba ruumi tähendab, et jalanõud on suured. Alla 0,5 sentimeetri vaba ruumi tähendab see-eest, et jalanõud on liialt väikesed. Peale kolmandat eluaastat kasvab lapse jalg keskmiselt 0,5 suurust poole aasta jooksul, mis tähendab, et samade jalanõudega on keeruline tervet kooliaastat mööda veeta. Suurema suuruse ostmine võib küll tunduda kavala ideena, ent võib tegelikkuses kaasa tuua kukkumisi ja vigastusi.

20170817190540-12268.jpg

Vali kvaliteet

Kuigi jalanõud lisavad niigi kulukasse eelarvesse, mis kooli jaoks ettevalmistamisega kaasneb paraja summa, tuleb meeles pidada, et valides veidi kallimad ja kvaliteetsemad jalanõud võid sa tegelikkuses hoopiski säästa. Kuigi jalanõusid ei saa hinnata vaid nende hinnasildi järgi, on tihtipeale siiski kahtlaselt odavad jalanõude puhul tehtud palju järelandmisi kvaliteedi osas, mis tähendab, et need kuluvad kiiremini ja vajavad väljavahetamist tunduvalt varem. Jalanõusid valides pööra kindlasti tähelepanu taldade kvaliteedile ja jalanõude esiosale. Võimaluse korral vali nahast jalanõud ning kummitald, mis annab omakorda lisakaitse libisemise ja kukkumise vastu.

Vali jalanõusid õhtupoole

Kõige parem on jalanõusid ostma minna pärastlõunal/õhtul. Seda seetõttu, et jalad võivad päeva jooksul veidi paiste minna. Kui osta jalanõusid hommikul, siis võib juhtuda, et õhtuks selgub, et tegu on natukene väikese suurusega.

Ära ignoreeri valu

Kuni täisealiseks saamiseni võib lapse jalg mõne perioodi vältel kasvada kiiremini, kui teise jooksul, mis võib omakorda kaasa tuua kurtmist valu kohta jalgades. Tavaliselt on see seotud lihtsalt kasvamisega aga kui laps jätkab valu üle kurtmist, siis tasub alati igaks juhuks ka arstiga konsulteerida.

Märgid, et midagi on korrast ära:


- Laps kurdab valu üle jalgades, pahkluudes, põlvedes


- Jalanõud kuluvad ebaühtlaselt
- 

Ärritunud nahk

Uus ECCO sügiskollektsioon poistele ja tüdrukutele

 

20170817190558-84830.jpg

ECCO GINNIE tüdrukutele on tänu oma metallikviimistlusele visuaalselt atraktiivne mudel. Jalanõude tekstiilvooder laseb jalgadel hingata ja tugev ning painduv PU-tald tagab kestva pehmuse.

20170817190616-93360.jpg

ECCO GLYDER poistele mõeldud nahast jalanõud ainulaadse ECCO Comfort Fibre System™-ga, mille tehnoloogia tagab niiskusimavuse ning jaheda sisekliima. Jalanõude DIP / PU sisetallad on painduvad, kindlad ja pakuvad lapsele mugavust terve päeva jooksul.

 

Nende jalanõude loomisel polnud ECCO eesmärk keskenduda kõigest stiilile või mugavusele - mõlemad on olulised nii poistele kui tüdrukutele. Seetõttu on põhirõhk pandud kvaliteedile.