Sobivad jalanõud kooliaasta alguseks!

Sobivad jalanõud kooliaasta alguseks!

20. Aug 2018, 14:46 Emmede Klubi Emmede Klubi

Suvi on ideaalne aeg paljajalu või rihmikutes ringi lippamiseks. Ent sügise lähenedes tuleb mõtlema hakata ka jalanõudele, mis oleksid lapse jaoks mugavad koolis või lasteaias. 

 Võttes arvesse seda, et suurem osa päevast möödub kandes jalanõusid, on väga tähtis, et jalavarjud poleks mitte ainult õiges suuruses vaid toestaksid korrektselt ka lapse jalga ning ei piiraks liikumisvabadust.

Kuidas osta korrektselt sobivaid jalanõusid?

- Mine jalanõusid ostma koos lapsega. Erinevatel brändidel on erinevad suurused. Niiviisi oled kindel, et saad ostetud just õiges suuruses jalanõud.

- Proovi jalanõusid lapsele kindlasti jalga, mitte ära aseta jalanõude talda lihtsalt vastu lapse oma, et suurust võrrelda.

- Eemalda jalanõu sisetald ja võrdle seda lapse jalaga. Sisetald peaks lapse jalast olema 0,5-1cm pikem.

- Kui lapsega koos poodi minemine pole võimalik, siis lase tal paberile astuda, tee markeriga ta jalast paberile kontuur, lõika see välja ja võta poodi kaasa.

- Ära osta lapsele liialt suuri jalanõusid mõeldes, et see on hea rahaline kokkuhoid, kuna ta saab neid kauem kanda. Liiga suured jalanõud võivad kergesti tekitada vigastusi ja pole jalas mugavad.

- Samuti ära osta õige suuruse puudumisel veidi väikseid jalanõusid. Need pärsivad jalgade arengut ja liikumisvabadust.

- Ära unusta, et sama tähtis kui jalanõu pikkus, on ka selle laius!

Osta võimaluse korral igale lapsele isiklikud jalanõud. Kuigi mitme lapse puhul võib tekkida soov vanema lapse jalanõud nooremale pärandada, siis võib see Lisaks kokkuhoiule tuua kaasa ka ortopeedilised probleemid, sest ühe lapse poolt sisse kantud jalanõud ei pruugi sobida teise lapse jalgade eripäradega. See võib lõppkokkuvõttes kaasa tuua selle, et kulutused kasvavad hoopiski suuremaks.

20180816174820-12359.jpg

 

Kooli või lasteaeda kingasid valides tuleks silmas pidada järgnevaid asju: 

Materjal - eelista nahka või materjale, mis lasevad jalgadel piisavalt hingata

Jalanõu kõrgus - väldi väikestele lastele platvormide ja kontsakingade ostmist

Kinnitused - krõpskinnitused, paelad. On erinevaid kinnitusi ja sobiv valik tuleks teha võttes arvesse lapse enda oskusi ja seda, millistes situatsioonides jalanõusid peamiselt kantakse (kas need tuleb kiiresti jalga saada või on lapsel võimalik aega võtta)


Kasuta jalanõusid alati nende jaoks sobivates olukordades

- Kummikuid vihmase ilmaga või lompides hüppamiseks

- Rihmikuid sooja ja päikeselise päeva jaoks või siseruumides ent kindlasti ära lase lapsel teha lahtiste jalanõudega trenni. Seda mitte ainult mugavuse vaid ka turvalisuse pärast.

- Vali jalanõud, millel oleks libisemiskindel tald kuna lapsed armastavad ringi joosta ja unustavad mänguhoos tihtipeale ettevaatlikkuse. 

Sportimiseks sobivad näiteks ECCO INTRINSIC SNEAKER jalanõud

20180816175005-23382.jpg

Tegu on sportlike jalanõudega, mis on siiski samal ajal universaalse väljanägemisega kuna on muuhulgas tehtud ka nahast.

- Neid on lihtne jalga panna ja jalast ära võtta.

- Need lasevad lapse jalgadel hingata ja hoiavad jalad kuivad.

- Jalanõude varbaosa on veniv, et toetada jalalaba arengut. 

Jalanõude valik on mõnikord keeruline, ent üritame meeles pidada, et laps peab nendes tihtipeale veetma terve päeva. Me ju tahame, et tal oleks nendes mugav!

Kõige keerulisem on vanematel tihtipeale valida pidulikke kingasid ja seda just poistele. Tüdrukutele leidub sobivaid printsessikingasid seevastu enamikes poodides.

ECCO teeb jalanõusid, mis sobivad poistele nii igapäevaseks kandmiseks kui ka pidulikemateks üritusteks. Ning mis kõige tähtsam: need vastavad kõikidele kriteeriumitele, mis eelpool mainitud.

ECCO-S7-TEEN jalanõud on poisslapse jaoks suurepärane valik, mis pakub tuge ja mugavust. Ühtlasi eksisteerib mudel paljudes erinevates värvitoonides!

 

Kliki pildil ja vali enda jaoks sobivas värvitoonis kingapaar!


20180816174851-88103.jpg20180816174911-97580.jpg

20180816174930-92261.jpg20180816174936-91211.jpg

Paljude vanemate jaoks on üheks määravaks faktoriks ka jalanõude hind. Siinkohal soovime meelde tuletada, et parem on osta üks kvaliteetne, mugav ja vastupidav paar, kui teha kvaliteedi osas järeleandmisi ja olla sunnitud iga kahe kuu tagant uusi jalanõusid ostma.

Ilusat ja ladusat kooliaasta algust!