Sobilikud mänguasjad beebi esimeseks eluaastaks

Sobilikud mänguasjad beebi esimeseks eluaastaks

05. Jun 2017, 11:57

Mänguasjapoodide lookas riiulid võivad tihtipeale lapsevanematel pea täiesti segamini lüüa. Kuidas orienteeruda selle meeletu valiku vahel? Täna jagamegi sinuga väikest nimekirja mänguasjadest, mis sobivad hästi beebi esimeseks eluaastaks!

 

Pehmest materjalist mänguasjad

Neid on lihtne käes hoida ja erinevad materjalid stimuleerivad peenmotoorika arengut ja aitavad beebil õppida oma pisikesi sõrmi kasutama. Lisaboonusena jääb riidest mänguasjadele tihtipeale külge ka ema lõhn tänu millele võib mänguasi beebile ühtlasi ka lohutust pakkuda!

Kõristi

Beebimänguasjade klassika! Kõristid on disainitud olemaks beebi jaoks käepärased ning paljud on tehtud ka vastavast materjalist, et pakkuda beebile leevendust hammaste lõikumise ajal. Ühtlasi lõbustavad beebit ka vahvad helid, mida kõristid raputades teevad!


Beebidele mõeldud peegel

Beebide grimassid on hindamatud ja tihtipeale ka hirmnaljakad. Sama palju, kui meile meeldib neid jälgida, meeldib see ka beebidele endile. Oma peegelpildi vaatamine aitabki beebil erinevate näoilmete kohta õppida.

Pehmed raamatud

Selliseid raamatuid on beebil mugav hoida ja pole vaja karta, et ta nendega endale viga teeks. Tihtipeale on nendes raamatutes kasutatud mitmeid erinevaid materjale ning paljud teevad ka häält, mis muudavad nende uudistamise beebile kohe eriti huvitavaks!


Tegelustekk

Kuigi tegelustekke eksisteerib ääretult laias valikus, on soovitatav valida pigem selline, kus mänguasjad on beebi ümber, mitte ainult tema pea kohale koondunud.

Musikaalsed mänguasjad


Beebidele meeldib kõik, mis teeb heli. Eriti kui nad saavad seda heli ise tekitada!

Pall

Pallid on beebide jaoks ühed ütlemata universaalsed mänguasjad! Neid saab veeretada, visata, põrgatada. Leidub ka palle, mis veeretades heli teevad või mille pealispinnal on huvitav tekstuur!

20170605120639-97271.jpg

 
Närimislelu

Enamasti kummist tehtud lelu, mille saab tihtipeale ka külma asetada, et pakkuda lapse pakitsevatele igemetele leevendust

Majapidamises leiduvad esemed

Mitte kõik huvitavad mänguasjad ei tule mänguasjapoest. Vastupidi - tihti juhtub, et beebide jaoks on kõige põnevamad just need asjad, mida me ise ehk mänguasjadena ette ei kujutakski. Kausid, karbid, puulusikad, mõõtmiskannud - kõik need on beebide jaoks äärmiselt huvipakkuvad.


Väljasõitude jaoks mõeldud mänguasjad

Et beebit paremini väljasõitudel lõbustada, on hea mõte hoidagi 2-3 mänguasja ainult nendeks puhkudeks kui võetakse ette autosõit. Sellisel juhul pole mänguasi pidevas kasutuses ja pakub beebi jaoks vaheldust!

Rõngatorn

Mida rohkem beebi kasvab, seda enam hakkab ta otsima väljakutseid. Erinevate suurustega rõngad, millest teineteise otsa püramiidi laduda on selle jaoks ideaalsed!
20170605120803-59055.jpg


Sorteerimiskast

Mänguasi, mille põhimõtteks õpetada lapsele kujundeid ja koordinatsiooni.

Klotsid

Alguses torni ladumiseks ja hiljem juba keerukamate ehitiste moodustamiseks. 
20170605120913-23612.jpg


Meeldetuletuseks:

- Lapsega mängides võta arvesse ka tema tuju! Kui ta muutub rahutuks, siis üritab ta sulle märku anda, et soovib mängimisest pausi teha!

- Vältimaks mänguasjadest tüdinemist on kasulik neid hoida ringluses ehk siis teatud aja tagant mõned mänguasjad kappi panna ja teised asemele võtta ning seda korrata.


Rubriigist Huggies® Mänguasjade Maa

20170605120100-43820.jpg