Rinnapiima võimalikult kaua menüüs hoidmine

Rinnapiima võimalikult kaua menüüs hoidmine

01. Aug 2019, 14:09 Philips_Avent Philips_Avent

Värskelt emaks saanuna kuulete sageli tuntud ütlemist, et rinnapiim on sinu lapsele parim toit. Ja selleks on ka põhjus. Emake loodus on varustanud teid kõige suurema toiteväärtusega ja kasulikuma toidu allikaga, mida oma vastsündinule pakkuda. 

Teie rinnapiim sisaldab kõiki peamisi toitaineid ja vitamiine, mida teie beebi vajab oma elu esimese kuue kuu jooksul. Sellepärast annavadki terviseasjatundjad sellele viis tärni. 

Ühtlasi sisaldab rinnapiim paljusid aineid, mis aitavad beebil terveks jääda, näiteks haiguste vastu võitlevad antikehad, mis tõestatult kaitsevad teie beebit külmetushaiguste ja nakkuste eest ning tugevdavad tema immuunsüsteemi. 

Ja mis veelgi parem – rinnapiimal on teie lapsele pikaajaline kasulik mõju, mis kestab kuni tema täiskasvanuikka jõudmiseni. Muuhulgas väheneb võimalus II tüübi diabeedi tekkeks ning ennetatakse kehakaaluga seotud probleeme nagu rasvumine. 

Kuid see on alles algus. Rinnaga toitmine on väga kasulik ka emale endale. Uuringutest nähtub, et see võib vähendada ohtu haigestuda rinna- ja munasarjavähki, osteoporoosi, südame-veresoonkonna haigustesse ning aidata vältida rasvumist. Mida kauem te rinnaga toidate, seda paremini see teid kaitseb. 

Loomulikult võib esineda perioode, kus teil ei ole võimalik rinnaga toita. Alati saab aga rinnapiima välja pumbata ja beebit sellega pudelist toita. 

Rinnapiima väljapumpamine tähendab, et teie beebi saab kasutada kõiki rinnapiima hüvesid ja samas jääb teile rohkem vabadust ja paindlikkust. Paljud emad on avastanud, et piima väljapumpamine teeb tööle naasmise lihtsamaks ja võimaldab mõnikord õhtul kauemaks välja jääda. See tähendab ka seda, et teie kaaslane saab mõned söögikorrad enda peale võtta (eriti keset ööd), et saaksite natuke unevõlga tasa teha. 

Piima väljalüpsmine on lihtne – vajate vaid rinnapumpa ja natuke harjutamist. Te ise otsustate, kas eelistate manuaalset või elektrilist pumpa, kuid kui kavatsete piima sageli välja pumbata, siis võiksite kaaluda elektripumpa investeerimist. 

Kuna ühe korraga võib piima väljalüpsmine võtta aega rohkem kui 30 minutit, võiksite valida pumba, mis võimaldab teil seda istudes teha, sest nii on see teile lihtsam ja mugavam ning suudate rohkem piima välja pumbata. Kui kavatsete kombineerida rinnaga ja pudeliga toitmist, on mõistlik valida lutipudel, loomuliku rinnakujulise lutiga. See teeb beebile haaramise lihtsamaks. 

Mida rohkem puhanud te olete, seda vabamalt teie rinnapiim voolab. 

Kokkuvõtteks – rinnapiim tagab teie beebile parima lähtepunkti elu alustamiseks ning rinnaga toitmise ja lutipudelist toitmise kombineerimine on parim viis beebit võimalikult kaua rinnapiimaga toita. 

 Elektrilisel rinnapumbal Philips Avent Comfort Single ja manuaalsel rinnapumbal Philips Avent Comfort on ainulaadne konstruktsioon.Teie rinnapiim voolab otse pudelisse ka siis, kui istute. Rinnapumbad on varustatud ka pehme massaažipadjakesega, mis imiteerib beebi imemist ja stimuleerib teie piimavoolu. 

 

20180802124652-52269.jpg

 

 On kliiniliselt tõestatud, et Philips Avent Natural lutipudelid ja lutid vähendavad koolikuid ja ebamugavustunnet* ning muudavad pudeliga toitmise beebi ja teie enda jaoks loomulikumaks. Lai rinnakujuline lutt soodustab rinna haaramisele sarnast loomulikku haaramist, mis teeb rinnaga ja pudelist vaheldumisi toitmise lihtsaks. 

Philips Avent pakub ka laias valikus rinnahooldustooteid, mis aitavad teil rinnaga kauem toita ja suurendavad teie mugavustunnet. Täiendav teave kodulehelt philips.ee. 

20180802124711-10909.jpg

* 2015. aasta detsembris läbiviidud GemSeeki elektroonilise rahulolu-uuringu andmetel. Uuringus osales rohkem kui 9000 lastehooldustooteid kasutavat naist.