Raqueli elu kaksikutega: Turvalisemad autosõidud tänu Ristiema pontšodele

Raqueli elu kaksikutega: Turvalisemad autosõidud tänu Ristiema pontšodele

16. Jan 2018, 20:30 Raquel Raquel

Postitus on valminud koostöös firmaga Ristiema pontšod ja muhvid

Kui lapsed kolisid turvatooli, siis mõtlesin pikalt, et mismoodi talvel riietamisega seotud probleemi lahendada. Turvahällis oli lihtne - meil olid soojakotid. Kui talv oli käes ning lapsed olid mitu korda haiged olnud, ristusid mu teed Ristiema firmaga ning ma sain kohe aru, et see on täpselt see, mida meil vaja on.

Talve alguses panime lapsed enamasti turvatooli jopedes ning mind jäi väga häirima, et vööd polnud nende vastas nii tugevalt kui vaja. Vööd jooksid õlgadelt maha ja mul oli nende pärast natukene hirm. Tallinna liiklus on päris ohtlik ja olin pabinas, et kui midagi juhtub, siis ei ole ma nende kaitsmiseks teinud kõike endast olenevat. Samuti pidime autos üsna jahedat õhku hoidma, sest muidu hakkas neil meeletult palav.

Meil said välja valitud pontšod, mille kangas on justkui võlutud - niiskusega muutub ühevärviline kangas mustriliseks! Lastele on see väga mänguline. Kui R sellele pihta sai, hakkas ta mustri nägemiseks pontšole oma joogitopsist vett tilgutama. Samuti on see varustatud helkuritega, et väikest inimest ka teel autosse oleks näha.  Minu üllatuseks on pontšo väga soe ja paks, seega ei teki probleemi ka südatalvel. Lukud on ees ja taga, mis teeb kasutamise päris mugavaks. Näiteks MTÜ Laps turvaliselt autos soovitab pea tagant ka lukk lahti teha, et paks lisakiht ei jääks pea alla. Meie ei teadnudki alguses, et nii toimima peab. Hiljem parandasime ennast!

20180116163629-79540.jpg

 R'le sattus kiirustades pontšo tagurpidi selga! Ja kaksikute koos pildile saamine peaks olümpia ala olema, see on võimatu!

Lastel on nendega mõnus end liigutada ja käed ei ole paksu jope kihi all kinni. Nad saavad mugavalt vett juua, mänguasju ja raamatuid uurida. Kõrge kaeluse tõttu ei pea lapsele salli kaela panema. Meil kannavad nad selle all kas retuuse, body ja pusa või Bredeni meriinovilla kombet. Pontšodega on laste autosse viimine kordades mugavam, kui jopega-  kellelgi ei hakka vahepeal palav! Kaksikutega on ikka pidev probleem, et tuleb nad kiiresti riidesse saada, et nad higistama ei hakkaks. Lõpuks olen pärast sellist maratoni ainult mina higine.  Õnneks nüüd on asi muutunud ja meie elu veidike kergem.

Lisaks soovitab Laps turvaliselt autos külmaks perioodiks turvatoolis kasutamiseks järgnevat:

 1. Kihiline riietus – (meriino)vill hoiab keha hästi soojas ja ei aja higistama. Esimeseks kihiks võiks lapsel olla seljas meriinobody/-pluus ja -püksid. Teiseks kihiks näiteks fliiskombekas. Fliis on soe, aga õhuke.

2. Kui on tegu üksnes autosõiduga, millele ei järgne ega eelne pikka õues viibimist, siis sobib autoni ka miinuskraadidega kõndimiseks kevad-sügisriietus. See on mõne minuti jooksul piisavalt soe, et lapsel külm ei hakkaks ning turvatoolis piisavalt õhuke, et laps oleks turvaliselt.

3. Autosõitudeks on jope ja püksid mugavam kui kombekas. Lapsel saab jope seljast võtta, rihmad kinnitada ja kui väga külm on, siis jope tagurpidi selga panna (rihmad jäävad jope alla).

4. Tekk – nagu ka turvahällis, saab ka turvatoolis istuvale lapsele panna peale teki, kuni auto piisavalt üles soojeneb.

20180116163748-78450.jpg


õige viis pontšo paigutamiseks ümber peatoe

Meie valitud turvatool pole küll parim valik, sest me ei olnud enne ostu sooritamist end selle teemaga nii põhjalikult kurssi viinud, aga ma üritan teha kõik endast oleneva, et neil oleks turvalisem - ei hoia taga lahtiseid asju, mis õnnetuse korral neid vigastada võiksid, nad on seljaga sõidusuunas, vööd on tihedalt ümber keha, kasutame turvalisemaid lahendusi lapse soojas hoidmiseks. Seetõttu soovitangi kõikidel Ristiema pontšosid ka ise uurida, et neid autosõitudel lapsel jope asemel kasutada.  See teeb tõesti elu mugavamaks ja turvalisemaks. Samuti valmistavad nad vankritele käesanga kindaid, mille järgi ma hetkel vajadust tunnen. Peika kõrvalt kiikas ja ütles, et tal oleks krossika jaoks neid vaja! :D 

 P.S! Kui soovid mu tegemistel ka igapäevaselt silma peal hoida, siis jälgi mind Instagramis SIIN!