Puit vähendab stressi!

Puit vähendab stressi!

07. Aug 2019, 15:02 ToysCity ToysCity

Rasedusest kuni sünnini kogeb laps maailma tänu oma emale. Kõik, mida ema tunneb, kandub edasi ka beebile.

Kõik, mis rõõmustab ema, rõõmustab ka beebit ja mõjutab juba väga varajases arengustaadiumis tema psühholoogilist arengut. Mida suurem on ema stressitase, seda kergemini ärrituvam on ka beebi.

Milwaukees, Wisconsinis asuvas Herrington Recovery Centeris viidi läbi uuring selle kohta, kas ja kuidas mõjutavad koduses interjööris leiduvad puidust esemed meie närvisüsteemi.Uuringu tulemusena leiti, et puidust esemed aitavad:

- maandada stressi
- alandada vererõhku
- paremini keskenduda
- olla loomingulisem
- kiiremini taastuda
- vähendada valuaistinguid

toyscity.eu kui puidust mänguasjade edasimüüja soovib pöörata erilist tähelepanu muutmaks lapsi ümbritsev keskkond nende jaoks võimalikult meeldivaks. Eriti lastetoas, kus emad lastega tihtipeale suure osa ajast veedavad. Just eelpool nimetatud põhjustele, mille hulgas on ka kiirem taastumine (näiteks sünnitusest), soovitamegi valida lastetuppa peamiselt puidust esemeid.

Ainuüksi alateadvuslikult on inimesed harjunud puitu seostama soojuse, mugavuse ja rahutundega. Puidust mänguasjadega mängimine ja nende puudutamine on meeldiv ning ühtlasi ka plastmassist alternatiividega võrreldes keskkonnasõbralikum. Looduslikest materjalidest mänguasjad, mis on värvitud veebaasil värvidega aitavad vanematel luua lapse jaoks ohutu ja meeldiva keskkonna, kus ta võib vabalt ringi uudistada ja maailma avastada.

Ainuüksi puidu puudutamine annab meile vajalikud positiivsed tunded. Lühikokkuvõttes: puidust mänguasjade kaasamine last ümbritsevasse keskkonda loob tema jaoks sobivad tingimused sujuvaks arenguks.

Puidust mänguasjadega koos lapsega mängimine aitab teil mõlemil vähendada stressi ja luua koos ilusaid mälestusi!