Milline kasutegur on liivaga mängimisel?

Milline kasutegur on liivaga mängimisel?

05. Jul 2017, 17:43

Liivaga mängimine on paljude laste jaoks lõbus. Võimalusi on ju niivõrd palju! Küpsetada uhkeid liivakooke, ehitada losse, oma (või miks mitte ema) varbad liiva sisse peita, kaevata endale oma isiklik väike bassein jne. Variante jagub iga lapse kujutlusvõime piirides.

Ühtlasi aitab liivaga mängimine arendada ka lapse peenmotoorika oskusi. Just neid, mis on vajalikud pisikeste vormide käsitlemiseks, traktori mööda liiva vedamiseks või lossi konstrueerimiseks.

Liivamängud on laste jaoks ka heaks võimaluseks arendada oma sotsiaalseid oskuseid. Tihtipeale on liivakastis siiski piiratud ruum ja mitte iga laps ei võta mängima tulles oma isiklikke mänguasju kaasa. Ja kui ka võtab, siis eks teiste omad ole ju ikka huvitavamad. Nii tekivadki situatsioonid, kus lapsed õpivad jagama ning ühtlasi ka koos mängima või ühise eesmärgi nimel (kõige uhkem liivaloss!) töötama.

Liivakastis mängimise boonuseks on ka see, et laps saab mängida omaette ent siiski olla vanemast turvalises kauguses. Laps tegeleb mänguhoos iseseisvalt ja vanem jälgib teda veidi eemalt. Ehk siis lapsel ei teki tunnet nagu ta oleks jäetud üksinda.

Mõistagi on liiv ka väga kasulik õppimaks tundma erinevaid tekstuure. Kuigi ainuüksi liiv ise on laste jaoks huvitav (eriti selle sõrmede vahelt läbi libistamine), tekitab see huvitavaid elamusi ka teiste pindade peal. Vahet pole kas puistada liiva muru, asfaldi või betooni peale - tunne on igal korral erinev.

Seega hop-hop! Lapsed liivakasti!

allikas: pathways.org


20170705101041-46839.jpg


Rubriigist Huggies® Mänguasjade Maa