Mäng on lapse töö

Mäng on lapse töö

04. Oct 2018, 10:20 LEGO® LEGO®

Kas arvate, et laps ei tee mängides midagi kasulikku? Arvake uuesti. Tegelikult teevad nad oma oskuste arendamiseks suurt tööd! 

Võite vaadata oma last ja mõelda: “Õnnelik laps – midagi peale mängimise pole vaja teha”. See pole tegelikult päris tõde: lapsed mitte ainult ei mängi vaid omandavad uusi oskusi paljudes valdkondades. Te pole ikka veel päris kindel? Veenduge ise!

20181004103235-67423.jpg

Miks on mängimine lapse arengule oluline? 

Lisaks lõbutsemisele, iga laps…

  • …õpib uusi asju. Mäng on absoluutselt parim viis jagada oma teadmisi ja õpetada oma lapsele uusi oskusi. Mängides saavad lapsed eksperimenteerida ja leida olukordadele oma lahendusi, mis täiskasvanu jaoks võivad tunduda tavalised. Võid ju mõelda, et kas poleks lihtsam ja kiirem, kui Sa lihtsalt ütleksid talle, kuidas konkreetset olukorda lahendada. Jah, see võib olla küll kiireim viis, kui lapse arengu seisukohast mitte parim lahendus. Koolitajad ja psühholoogid on ühel nõul, et õppimisel on parimad tulemused, kui mõelda ise mõnele probleemile ja leida ise läbi katsetamise ja eksimuste sellele lahendus.  Niisiis, isegi, kui soovid anda lapsele pihku sobiva klotsi, et ta saaks oma ehitise lõpetada, hoia end tagasi ja lase tal endal lahenduseni jõuda. Sobivad mänguasjad nagu LEGO® DUPLO® Numbrirong, on meeldivaks abiks Sinu lapsele numbrite ja loendamise õppimisel. Varsti märkad, et matemaatika alused on Sinu lapsele juba selged kui seebivesi!
  • …arendab loovust. Mäng pakub piiramatut võimalust kasutada oma kujutlusvõimet, ja loov mõtlemine on enim otsitud omadus modernses maailmas. Tasub seda arendada juba varajases eas. Kas saaks olla paremat vahendit kui klotsid? 
  • … täiustab motoorseid oskusi. Väikeste esemete nagu klotside hoidmine on suurepärane motoorsete oskuste arendaja. Kas laps ehitab torni või paneb rongi kokku – ta treenib  oma motoorseid oskusi arendades liigutuste täpsust ja pinsettvõtet (asjade hoidmine nimetissõrme ja pöidla vahel), väikelapsele võib olla raskeim asi hoida esemeid kahe sõrme vahel. Ja kõige tipuks on lapsel ka ju väga lõbus! Mida enamat Sa võiksid soovida?
  • … õpib ühiskonnas elama. Kui Sinu laps mängib Sinuga, oma õdede-vendade või eakaaslastega, on kindlad reeglid, mida tuleb järgida, lisaks tuleb tal ka oma mänguasju jagada. Need on olulised õppetunnid, enne kui laps läheb lasteaeda. Teine viis, kuidas lapsele tutvustada ühiskonnas toimetulekut, on kasutada tegelasi LEGO DUPLO komplektidest rollimängudeks. Laps õpib, et igal inimesel on oma roll ja oma kohustused, mida tuleb täita.  
 
20181004110635-26360.jpg

Nõuandeid loominguliseks mänguks

Loomingulised numbrid LEGO® DUPLO® komplektis!

Lastele meeldib täiskasvanuid jäljendada. Nad näevad Sind telefoniga rääkimas ja soovivad teha samamoodi. Miks mitte ehitada esimene telefon LEGO® DUPLO® klotsidest? LEGO DUPLO Numbrirongi komplekt on täiuslik mobiiltelefoni ehitamiseks. Saad kasutada klotse, et laduda kokku numbrilaud. Kõigepealt leia numbriklotsid. Võid öelda numbrid kõva häälega välja ja ka sõrmedel näidata. Aita oma lapsel paigutada numbrid nii nagu päris telefonil. Telefoni tippu võib paigaldada veel väikese antenni ja ongi valmis. Selle saab ehitada kas väiksematest klotsidest või vedruga korstna abil. Kas emme telefon näeb teistsugune välja? Pole hullu. Kasutage oma kujutlusvõimet ja looge oma mudel. Kui olete ehitamise lõpetanud, peaksite oma esimest käsitsi valmistatud telefoni proovima. Paluge oma lapsel helistada vanaemale, sõbrale, LEGO DUPLO kujukesele või teise tuppa kaisukarule. 

LEGO® DUPLO® (10847) Numbrirong

Värvilise LEGO® DUPLO® numbrirongiga mängides teeb laps tutvust arvude ja loendamisega. Väikelapsele meeldib kindlasti seda vahvat rongi üha uuesti kokku panna, õppides selle käigus ka numbreid tundma! Kahe DUPLO lapsekujukesega komplekt, kuhu on rollimängude jaoks lisatud kassikujuke, pakub küllaga meisterdamis-, sõidu- ja õppimisrõõmu. Spetsiaalselt kujundatud DUPLO klotsid on väikeste käte jaoks ohutud ja mugavad.

20181004105543-77821.jpg

 

LEGO® DUPLO® (10874) Auruvedur

Nüüd on Sinu väikelapsel LEGO® DUPLO® 10874 auruveduriga veelgi lihtsam mitmel moel mängida. Tänu  „Lükka ja sõida“ funktsiooniga mootorile saavad rongijuhiks hakata ka väikesed lapsed – väike lüke ette- või tahapoole paneb rongi liikuma ja peatamiseks tuleb sellest vaid kinni haarata või see rööbastelt tõsta. Aita lapsel viis värvilist aktiivklotsi rööbastele asetada, et kus tahes signaali anda, tulesid sisse ja välja lülitada, peatuda ja tankida, suunda muuta ja rongi peatada. Rongimängu teeb koolieelikute jaoks lõbusaks LEGO DUPLO komplekti kuuluv rongijaam, kivisöekallur, kaks DUPLO kujukest, loomakujuke ja lihtne mänguraudtee. Soovi korral laadi alla rakendus ja avasta veelgi enam mänguvõimalusi, sh kaugjuhtimisfunktsioon ja vahvad tegevused, mida väikelapsega ette võtta!20181004111147-21952.jpg

20181004103710-11267.jpg