Mäng muudab inimest

Mäng muudab inimest

26. Jun 2019, 09:41 LEGO LEGO

Lapsed on loodud õppima läbi mängu. Hariduse eesmärk peaks olema luua keskkond, kus lapsi julgustatakse usaldama oma instinkte ja kasutama mängu isikliku arengu vahendina. Loomulik mänguenergia peaks vanemate, õpetajate ja koolide poolt olema toetatud läbi lapsepõlve ja  elukestva õppe mõttes ka läbi elu. 

“Mäng on lapse õppimise lahutamatu osa. See annab võimaluse leida sõpru ja samuti veeta lõbusalt aega oma perega,” ütles Dr. Elena Hoicka (hariduse psühholoogia seeniorlektor). 

Umbes kaheaastaselt alustavad lapsed keerulist teekonda loomingulise, kujutlusvõimelise ja sotsiaalse täiskasvanu elu poole. Nad saavad kogemusi maailma kohta testides oma hüpoteese ja õppides lahendama probleeme mitmel erineval viisil ja järjekorras ja pannes erinevaid infotükikesi enda jaoks kokku. 

Oleme koostöös psühholoogidega koostanud 2018. aasta kohta LEGO® Play Well raporti ja pakume mõned põhijuhised, kuidas kasutada mängu ja mänguasju õnnetunde tekitamiseks ja aruka enesearendamise vahendina väikeste eelkooliealiste lastega vanuses 1,5–5 aastat:

 

  • Vanusevahemike soovitused on täpsed ja vastavad lapse võimetele.
  • Mänguasja lihtsus on väga oluline. Liiga keeruline või liiga värviline mänguasi võib teha lapse hoopis õnnetuks või ajada segadusse. Mida lihtsam on mänguasi, seda paremini õpib laps keskenduma.
  • Laps areneb paremini korduvkasutatava mänguasjaga.
  • Mänguasjade valik peaks järgima lapse huvisid - mitte iga poiss ei huvitu autodest ja mitte iga tüdruk ei pea olema printsessidest vaimustunud (aga muidugi nad võivad seda teha). See aitab lapsel olla motiveeritud ja mänguga seotud.
  • Lapsed väärivad vaid parimat ja mänguasjade ohutus ning kvaliteet on peamine. Kõik mänguasjatootjad peaksid järgima kõige rangemaid ohutus- ja kvaliteedistandardeid ning rakendama neid kõikides toote elutsükli etappides, näiteks tegema sõltumatuid ohutuse ja kvaliteediteste, hoidma korras dokumentatsiooni, ülevaated ja tarbijate tagasiside. Keegi ei tohiks unustada neid olulisi asju mängude ja mänguasjade juures.

LEGO® DUPLO® komplektidega arendavad lapsed lisaks vahvale mängukogemusele nii oma mentaalseid kui ka emotsonaalseid oskusi, seda eriti järgmistes valdkondades: tähelepanu, kognitiivsed funktsioonid, esemete värvide ja kuju taju, sensoorne taju ning lugude jutustamise oskus. Erksavärvilised ja suured LEGO DUPLO klotsid on ekstra disainitud 1,5- kuni 5aastastele lastele, et pakkuda neile lõputut mängurõõmu. Need sobivad väikese ehitaja kätte nagu valatult just tänu sellele, et need on klassikalistest LEGO klotsisdest poole suuremad. Kõik DUPLO tooted on valmisttud järgides kõrgemaid võimalikke kvaliteedi- ja ohutusstandardeid – meie jaoks on ohutu mäng ainus viis mängida. LEGO DUPLO kogu sarjaga tuvumiseks külastage veebilehte www.LEGO.com/DUPLO.

Mängigem, sest mäng muudab inimest.

Allikas: LEGO® Play Well Report 2018

LEGO Groupist

The LEGO Group on eraomandis pereettevõte peakontoriga Billundis, Taanis ja kontoritega Enfieldis (Ameerika Ühendriigid), Londonis (Ühendkuningriik) Shanghais (Hiina) ja Singapuris. Asutatud 1932. aastal Ole Kirk Kristianseni poolt ja oma ikoonilise LEGO® klotsiga on LEGO üks maailma juhtivaid mänguasjatootjaid. Lähtudes ettevõtte motost „ Ainult parim on piisavalt hea“, on ettevõtte pühendunud laste arengule ja eesmärk on innustada ja arendada tulevikuehitajaid läbi loomingulise mängu ja õppimise. LEGO tooteid müüakse üle kogu maailma ja virtuaalselt saab nendega tutvuda www.LEGO.com. LEGO Groupi, finantsnäitajate ja globaalse vastutuse kohta rohkem infot leiate veebilehelt http://www.LEGO.com/aboutus.

© LEGO, LEGO logo ja DUPLO logo on the LEGO Groupi kaubamärgid. © 2018 The LEGO Group. Minifiguurid, klotsi ja nupukeste konfiguratsioonid on the LEGO Groupi kaubamärgid. © 2019 the LEGO Group

 

KINGILOOS!

Kirjuta Facebookis oleva postituse alla, millal tutvustasid Sina oma lapsele Lego mänguklotse ja võid võita Lego klotsikomplekti nr. 10886!03.07 loosime kõikide kommenteerijate vahel välja kaks komplekti! 

Loosipostituse leiad SIIT!