LEGO® klotsid - lõputu allikas lapse fantaasialennule

LEGO® klotsid - lõputu allikas lapse fantaasialennule

01. Oct 2019, 15:37 LEGO LEGO

Läbi mängimise õpivad lapsed probleemidele lahenduse leidmist ning arendavad ka oma peenmotoorika oskusi, mis on ühtlasi tähtsad ka keelelise arengu jaoks. Ei ole mingi saladus, et mängimine on üleüldiselt üks lapsi arendav tegevus! 

Loomingulisus on miski, mida on raske objektiivselt mõõta mistõttu on raske öelda kui loominguline üks laps täpsemalt on.

Sellest hoolimata peetakse LEGO® klotse laste jaoks üle terve maailma ühtedeks inspireerivamateks mänguasjadeks, mis pakuvad lõputult erinevaid võimalusi uute konstruktsioonide loomiseks.

 Miks peaks Su laps LEGO klotsidega mängima?

Mängimine aitab lastel õppida keskenduma. Keskmiselt suudab eelkooliealine laps hoida oma tähelepanu ühel asjal alla viieteistkümne minuti. Klotsidega ehitamine aitab lapsel õppida kauem ühele asjala keskenduma.

Seetõttu aitavadki LEGO klotsid lapsel kasvatada kannatlikkust. Mõnikord võib ühe idee realiseerimine võtta mitu päeva. Ehk isegi nädala.

LEGO klotsid aitavad areneda lapse peenmotoorika oskustel. Kuigi LEGO klotsid tulevad erinevates suurustes alustes pisikeste näppude jaoks mõeldud DUPLO klotsidest, on ka need erinevate kujude ja suurustega. Rääkimata

LEGO aitab areneda ka teistel oskustel pakkudes lapsele võimalust luua rollimänge, arvutamist, teadust või suurendada oma sõnavara. 

LEGO aitab kaasa lapse kujutlusvõime tekkele lubades tal luua täpselt selliseid objekte ja ehitisi nagu ta soovib. LEGO ei sea lapse fantaasiale mingeid piiranguid.

LEGO on veendunud, et kui asi puudutab loomingulisust, siis ei ole olemas õigeid ega valesid lahendusi. Selline lähenemine lubab lastel kasvatada enesekindlust ja eneseusku.

LEGO innustab last tegema koostööd koos teistega. Olgu selleks siis ta enda vanemad või teised lapsed. Neid suhtlusoskusi ja võimet koos paarilisega probleeme lahendada, saab laps väga suure tõenäosusega kasutada ka täisaksvanuelus.

Iga LEGO klotsidega loodud ehitis on nagu kunstiteos, mis esindab lapse kujutlusvõimet.