Lastevoodi valimine: YappyKids asjatundjate nõuanded

Lastevoodi valimine: YappyKids asjatundjate nõuanded

10. Oct 2016, 11:48

Reklaamartikli autor on lastemööbli tootja Yappy Kids.

Materjal

Lamināts

Parem on kõrvale hoida laminaadist ja mitmesuguste liimide abil valmistatud vooditest. Samuti on lamineeritud voodite ülemine kiht valmistatud melamiin- või akrüülvaigust, mis tagab laua kaitse kulumise ja löökkoormuste eest. Muidugi on sellised voodid odavamad, kuid mõelgem sellest kuivõrd tähtis on teie jaoks teie lapse tervis, sest esimestel eluaastatel veedab laps oma voodis suurema osa oma ajast. Metallist konstruktsioonidest valmistatud voodi kannab endas pigem disaineri nooti, kui hoolitsust teie lapse tervise ja ohutuse eest. Tekstiilist valmistatud voodid (nn reisivoodid) sobivad suurepäraselt reisimise ajal, suvilas või lihtsalt selleks, et laps saaks veeta 1-2 päeva külas vanaema juures, kuid ei ole soovitatav igapäevaseks kasutamiseks, kuna nende voodite alus ei ole kuigi kindel ja see võib negatiivselt mõjuda teie lapse selgroo arengule. Lastevoodi parimaks materjaliks on loomulikult naturaalne puit. Baltimaades võime kauplustest osta voodeid kasest, pöögist ja männist. Vaatleme üksikasjalikumalt antud materjale:

 

Priede

Mänd
 – tootmises töötlusele suurepäraselt alluv materjal. Meie kohalikud ja poola tootjad eelistavad töötada männiga. Esiteks on see piisavas koguses kättesaadav meie metsades, teiseks – kuna mänd on pehme puit, siis kuluvad tootmises kasutatavad tööriistad vähem. Kas see on ka hea teie lapsele? Vaatame täpsemalt. Ostes mööblit männist pöörake tähelepanu sellele, et ei oleks nähtavaid oksauke, kuna loodusliku vaigu emiteerimine või rikkuda teie meeleolu. Samuti, ostes lakiga kaetud männipuidust voodi tuleb meeles pidada, et päikesekiirte toimel muudab mänd aja jooksul oma värvi kollasemaks. Siin ei ole midagi parata – selline on selle puidu loomus. Kuid kui mänd katta valge värviga ja ei ole nähtavaid oksaauke – siis on see teie jaoks hea valik. Männipuidust voodite eeliseks on ka odavam hind kui kasest ja pöögist vooditel ning on heaks ja ökoloogiliseks valikuks teie lapse jaoks.
 

Bērzs

Kask ja pöök
. Nendest puuliikidest voodi on kallimas hinnasegmendis. Kask ja pöök on kõvad puiduliigid. See tähendab, et kasutamise ajal jääb teie vooditele vähem jälgi rõngastest, lapse hammastest jne. Samuti ei muuda lakiga kaetud kasest ja pöögist voodid oma värvi. Müües selliseid voodeid sekundaarsel turul, te võidate rahas, kuna pärast ühte või koguni kahte last need voodid jäävad sama stabiilseteks ja atraktiivseteks nagu esmase ostmise ajal. Teisisõnu – justnagu uued. Milline valik teil teha? Sõltub isiklikest eelistustest naturaalses puidus ja teie rahakoti sügavusest.

Lakid, värvid ja standardid

Ostes voodit küsige kindlasti müüjalt milliseid lakke ja värve kasutati selle voodi viimistlemisel. Loomulikult on parimaks valikuks lakid ja värvid vee alusel. Need ei kutsu esile allergilist reaktsiooni ja on täielikult ohutud teie lapse tervise jaoks. Kui te tõite voodi koju ja avasite pakendi, veenduge selles, et ei ole piirituse lõhna, mis võib anda tunnistust selle kohta, et voodi on kaetud nitrolakiga. See lõhn on tavaliselt terav ja ei tuuldu välja isegi 20 minuti möödudes pärast pakendi avamist.

attlalums starp redelem

EL standardid

Euroopa Liidus on olemas ühtne standard, millest peavad kinni pidama lastevoodite tootjad. Kaasajal on see EN 716-1:2008 + A1:2013. Selle standardi mõned punktid, millel tasub pöörata tähelepanu lastevanematel:

  • kui madratsi põhi on kõige ülemises asendis, siis kaugus külje ülemisest punktist peab olema vähemalt 300 mm selleks, et laps ei kukuks voodist välja.
  • kui madratsi põhi on kõige alumises asendis, siis kaugus külje ülemisest punktist peab olema vähemalt 600 mm samuti selleks, et laps ei kukuks voodist välja.
  • soovitatav kaugus lattide vahel voodi päises, jaluses ja külgedel on 45 – 60 mm.

Madratsi põhi 

Turul on olemas mitu erinevat tüüpi madratsi põhjasid vooditele. Meie eksperdid ei soovita osta voodeid, mille madratsi põhjad on valmistatud MDF või PLP plaadist. See näeb välja nagu suur plaat. Sellised madratsi põhjad tõkestavad õhu normaalset ringlemist voodis ja ei ole stabiilseks lahenduseks teie lapse ohutuse tagamiseks. Parem on valida voodi, mille madratsi põhi on valmistatud looduslikust puidust. Samuti on oluliseks näitajaks vahemaa lattide ja madratsi põhja vahel. Vahemaa lattide vahel ei tohi ületada maksimaalselt lubatud väärtust 60 mm.

Bērnu gultiņu funkcijas

Funktsionaalsus ja tähtsad parameetrid

Valides lastevoodit, pöörake tähelepanu selle mõõtmetele. Ja nimelt madratsi põhja mõõtmetele. Euroopas kehtib standard  sm. samuti on olemas eraldi Itaalia standard  sm, Inglise-saksa  sm ja Ameerika  sm. kui teie valik langes mis tahes voodile, mille mõõtmed on suuremad kui  sm, siis pöörake tähelepanu sellele, et võivad tekkida raskused laste voodipesu ja madratsi valikuga Baltimaades.

Lastevoodil peab olema vähemalt kolm madratsi põhja kõrgust. Sedamööda kui kasvab teie laps on vaja põhja paigutada üha allapoole, et ennetada lapse voodist väljakukkumise riski.

Samuti on voodid, mis komplekteeritakse allalastava küljega. Pöörake juba poes tähelepanu sellele, et külg oleks kergelt alla lastav. Parem ühe käega, et teises käes saaks hoida last. Samuti peab külg ülestõstmise korral usaldusväärselt kinnituma, et laps ei saaks seda ise alla lasta.

Turul on olemas voodid küljest väljatõmmatavate lattidega. See on suurepärane valik teie ja lapse jaoks. Sellised voodid teenivad teid kauem, kui tavalised (keskmiselt 3 aastat). Tänu sellisele konstruktsioonile saab laps ise voodisse sisse ja välja ronida.

Kui teile on aktuaalsed voodirattad, siis pöörake kindlasti tähelepanu sellele, et need oleksid varustatud piduriga ja fikseeruksid usaldusväärselt. Samuti on müügil kallimad rattad kummi-plastika kasutamisega. Kui teie eramus või korteris on kallid põrandakatted, siis pöörake kindlasti sellele tähelepanu.

Pesukast

See on nii pluss kui ka miinus. Ühelt poolt te võite panna sinna palju asju, kuid teiselt poolt on kast tolmukoguja. Seega veenduge selles, et kast on varustatud kaanega selleks, et sinna ei satuks tolm. Kui aga teie valitud voodil on pesukast ilma kaaneta, siis tasub teil mõelda kummuti muretsemisele. See on parim lahendus nii teile kui teie lapse tervise jaoks.

Närimiskaitse – plastkatted voodi külgedele on vajalikud, et ennetada kriimustuste ja muljumiste teket voodil, siis kui lapsel kasvavad hambad ja ta püüab pureda kõike mis suhu mahub.

Kui te olete tutvunud selle materjaliga, saate teha enda jaoks õige valiku. Edu!

See artikkel on YappyKids intellektuaalomand ja selle mistahes kujul kopeerimine toob kaasa juriidilise vastutuse. Me lubame kopeerida seda artiklit ainult viitega algallika saidile: www.yappy.ee.