Kõristi - beebide lemmik mänguasi

Kõristi - beebide lemmik mänguasi

16. Jun 2017, 16:35

Oled sa mõelnud, miks kõristid on beebide seas nõnda populaarsed? 

Pisike beebi ei vaja enda ümber mänguasjade horde. Tema kõige lemmikumateks mängukaaslasteks on ta enda vanemad. Kuid, kui tekib aeg ja huvi mänguasjade vastu, on just kõristi heaks valikuks, millega alustada.

Beebi esimene kõristi võiks olla:

- õrna heliga
- ühevärviline

Ära unusta, et alguses pole beebi silmanägemine veel täielikult arenenud ja ta näeb vaid teatava kauguseni ning kindlaid värve.

Kõristeid võib leida paljudest erinevatest materjalidest: puidust, plastikust ning ka kangast. Mõned on pastelsed, mõned üsnagi silmatorkavad. Rääkimata kõikidest erinevadest kujudest, mis neil olla võivad ja helidest, mida nad teha võivad.

Kas beebi õpib midagi tänu kõristiga mängimisele?

Muidugi! Kõristid pakuvad beebile muuhulgas ka meelelahutust, aga aitavad samal ajal õppida silmadega liigutuste jälgimist. Hoides kõristit beebi näo ees köidab see tema tähelepanu. Seda aeglaselt küljelt-küljele liigutades õpib beebi aegamisi oma silmadega sellele järgnema ning seeläbi ühele kindlale esemele keskenduma.

Samuti õpib beebi tänu kõristile ka motoorikat. Ta õpib sellest kinni haarama, seda pöörama ja õigepea ka seda ühest käest teise vahetama.

Kindlasti ei tasu unustada, et kõristeid, nagu kõiki teisigi mänguasju, tuleb regulaarselt puhastada!

Kas oled nõus, et kõristi on üks universaalne ja kasulik mänguasi?


20170704190704-73918.jpg


Rubriigist Huggies® Mänguasjade Maa