Kahe lapse ema Sanna: Avent rinnapumba kasutamine vasospasmiga

Kahe lapse ema Sanna: Avent rinnapumba kasutamine vasospasmiga

23. Dec 2019, 08:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Philips AVENT manuaalne rinnapump

Minul õnnestus olla üks nendest õnnelikest, kes sai testida Philips Avent rinnapumpa. Milleks mulle rinnapump? Sain sellise minu jaoks tundmatu diagnoosi nagu vasospasm. See tähendab peaaegu alati valulikku imetamist, eelkõige jahedamal ajal. Imetamisnõustajad soovitasid mul piima välja sõõrutada ja toita last valulikematel perioodidel pudelist. Ja nii ma siis toimingi... Kui rinnapumba kätte sain, avastasin, et karbis ei ole üksnes rinnapump. Karbi sisu sisaldas endas rinnapumpa, lutipudeli lutti koos kaanega, 2 paari ühekordseid rinnapatju, brošüür rinnaga toitmise kohta ja muidugi kasutusjuhendit. Teistkordse imetamiskogemusega oli tore meeldetuletuseks lugeda rinnaga toitmise kohta.

Enne esialgset kasutamist ja ka pärast igat kasutamist tuleb rinnapump puhastada. Selleks võtsin lahti kõik osad ja ladusin potti vee sisse ning keetsin 5 minutit. On äärmiselt mugav, et kõikide osade puhastamine käib ühtemoodi, mitte ma ei pea sõrmega mööda kasutusjuhendit järge ajama, millist vidinat tohib keeta ja millist mitte.

Rinnapumba kokkupanek on loogiline (ei eelda ilmtingimata kasutusjuhendi abi). Pumpamist teen alati siis, kui laps on teisel rinnal, vasospasmi tõttu mul muul moel piima sõõrutamine ei õnnestu. Seega väga suureks plussiks selle rinnapumba puhul on lühike vaakumosa kael, mistõttu ei jää pumpamine lapsele imetamise ajal ette. Pumpamine ise on lihtne ja mugav. Pumpamise alustamisel leiab üsna lihtsalt selle õige ja mugava asendi, et piim kätte saada. Samuti ei tule iga natukese aja tagant pump lahti võtta, et asendit piima kättesaamiseks muuta.

Minule Philips Avent rinnapump meeldib, eelkõige just seetõttu, et imetamise ajal õnnestub piima pumpamine sellega mugavalt.

Ja mu vanem poeg on väga õnnelik, et saab ka pisivenna toitmisprotsessidest osa võtta…"