Inhalaator - õrn abivahend hingamisteede raviks

Inhalaator - õrn abivahend hingamisteede raviks

13. Nov 2020, 12:23 Emmede Klubi Emmede Klubi

Külmade ilmade saabumisega haigestuvad ka lapsed sagedamini nn "külmetushaigustesse". Kui lapse nina on vesine, ei ole paanikaks põhjust. Selle asemel soovitatakse lapse tervist tähelepanelikult jälgida ning kui tarvis, otsida arstiabi.

Kui lapsel on kerge nohu, väike palavik ja köha, on üsna tõenäoline, et arst diagnoosib viirushaiguse ning soovitab esialgu kodusemaid ravimeetodeid ja inhaleerimist. Et külmetushaigused on laste seas tavalised ja tugevdavad lapse immuunsust, piisab raviks vaid sümptomite leevendamisest.

Mida teha, kui lapsel on kerge nohu, köha ja väike palavik?

  • Kõigepealt tuleb otseloomulikult välistada võimalus, et laps võib olla olnud kontaktis COVID-19 diagnoosi saanud isikuga. Terviseameti soovituste kohaselt tuleb mistahes haigustunnustega laps lasteaiast ja koolist koju jätta.
  • Õhuta sageli tube. Jahedam värske toaõhk aitab kehal palavikuga paremini toime tulla.
  • Oota palavikku alandavate medikamentidega veidi. Neid on tarvis alles siis, kui palavik ületab 38 kraadi piiri, või kui arst ravimeid tarvitada soovitab või konkreetsed ravimid välja kirjutab.
  • Ära anna lapsele antibiootikume nö "ennetavalt". Kodusest ravimikapist eelmistest kuuridest üle jäänud või sõbrannadelt laenatud antibiootikume ei tohi manustada, see halvendab olukorda ning nõrgendab lapse immuunsust.
  • Paku lapsele juua nii sageli kui võimalik.
  • Kasuta soolalahusega või ravimitega (kui arst on selle välja kirjutanud) inhalatsiooni, et hingamisteede tervist parandada.

Inhalaator - abiline sügis-talviseks haiguste hooajaks

Üks kõige efektiivsemaid viise külmetushaigusi leevendada on inhaleerimine. Inhaleerimise teel jõuab ravim hingamisteede limaskestadeni palju efektiivsemalt, aitab limaskesti niisutada, köha leevendada ning üldist enesetunnet parandada. Kusjuures pakub inhalaator ühtviisi tõhusat abi nii lastele kui täiskasvanutele.

Akuutsed hingamisteede nakkused tabavad peamiselt lapsi. Sügise saabumisega muutuvad seesugused nakatumised üha sagedasemaks, tuues endaga ühes köha, tilkuva nina ja mõnikord palaviku, mistõttu on arstid inhalaatorid üheks kõige efektiivsemaks ja leebemaks ravimeetodiks hinnanud.

Inhaleerimine on iidne ravimeetod, mida ravitsejad ühes erinevate eeterlike õlidega kasutasid. Kunagi tehti seda vaid meditsiiniasutustes statsionaarsete inhalaatorite abil, kuid tänu kaasaegsele tehnoloogiale on inhalaatorid nüüdseks palju kompaktsemaks ja kergemini kättesaadavaks muutunud, mis on neist sügis- ja talveviiruste ravis asendamatud abilised teinud.

Erinevalt endisaegsetest kuuma auruga inhalaatoritest, on kaasaegsed inhalaatorid palju turvalisemad, mistõttu saab neid kasutada ka päris tillukestel beebidel.

Milliste haiguste ravis saab inhalaatorit kasutada?

Ravimid, mis inhalaatori kaudu kehasse jõuavad, hakkavad toimima koheselt, mistõttu on inhalaatorid heaks abiliseks neil puhkudel, kui kohene sekkumine on vajalik, sh bronhiaalsed astmaatakid ning allergiad.

Veel üks rühm haigusi, mille raviks arst tõenäoliselt inhalatsiooni soovitab, on erinevad hingamisteede haigused - riniit, bronhiit, tsüstiline fibroos, varemmainitud astma, larüngiit, farüngiit jne. Just sel põhjusel soovitatakse lastega peredel koju inhalaator varuda, sest just lapsed on külmetushaigustele kõige vastuvõtlikumad. Samuti võiks inhalaator olla peredes, mille liikmetel on haigusi nagu bronhiaalne astma, krooniline bronhiit või tsüstiline fibroos. 

Emmede Klubi soovitab kaasaskantavat, eriti vaikset ja kerget:

EVOLU NANO AIR inhalaatorit.

• Ergonoomiline, ülikerge ja kompaktne
• Vaikselt töötav - saab kasutada ka lapse une ajal    
• Lihtne käsitseda, käivitub ühe nupuvajutusega
• Võimalik tööle panna 10ks minutiks - lülitub seejärel automaatselt välja
• Täislaetud aku kestab kuni 60 minutit
• Lihtsasti vahetatavad osad: huulik, maskid lapsele ja täiskasvanule
• USB-ühendus
• 2 sisseehitatud liitiumakut
 
EVOLU inhalaator on asendamatu seadeldis hingamisteede haiguste raviks nii lastel kui täiskasvanutel, mistõttu on selle olemasolu majapidamises igati õigustatud. 

Ära kasuta inhalaatoris vedelikke, mis sisaldavad estreid, õlisid või tahkeid osakesi, sh taimeekstrakte, milles on setet, või õlibaasil ravimeid. 


EVOLU inhalaatorid on Eestis saadaval:

www.tervisepäike.ee

www.allo.ee

www.kaup24.ee/et

www.azeta.ee

www.shoppa.ee

www.apotheka.ee

www.sudameapteek.ee