Ideid, mida suvel koos perega ette võtta

Ideid, mida suvel koos perega ette võtta

13. Jul 2021, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Suvi on suurepärane aeg, et koos perega puhkama minna. Võimalusi, mida teha, on lõputult ja igaüks leiab enda jaoks midagi huvitavat. Nii need, kes eelistavad looduses viibida, kui ka need, kellele meeldib aktiivne meelelahtus. Emmede Klubi kogus kokku oma lugejate ideed, mida suvel koos perega ette võtta. 

Lottemaa

Leiutjateküla Lotte on vallutanud nii väiksemate kui ka suuremate südamed, selles ei ole kahtlustki. Õnneks on Pärnumaal, Häädemeeste vallas võimalik saada osa Leiutajateküla elust, sest seal asub pea kõikide eestlaste lemmikpaik - Lottemaa. See on lõbus koht nii väikestele kui suurtele. Siin liiguvad ringi Leiutajateküla elanikud- mängides, meisterdades, sportides ja suheldes küllatulnud laste ja nende vanematega. Lottemaal tehakse ka tublisti teatrit. Kuna Leiutajatekülas on igal elanikul oma maailmavaade, temperament ja roll, siis õpetavad tegelased lapsi keerukatest asjadest sotti saama läbi oma suu, silmade ja huumori.

Vembu-Tembumaa

Vembu-Tembumaa on Eesti  vanim ja suurim kogu pere park, mis asub Tallinna lähedal Kurtnas. Seal jätkub tegevust terveks päevaks lastest vanavanemateni. Külastajate käsutuses on basseinid,  vesiliumäed, saunad,  batuudid, minigolf, kart-  ATV- ja elektriautorada, mängudemaja ja palju muud.

Lõbustuspark "ABpark"

Kui on plaanis perega ka Eestist väljaspool puhata, siis miks mitte minna külla lõunanaabritele! Lätis on üks vahva lõbustustpark "ABpark". Teemapark on saanud oma nime Läti multifilmi „Avārijas Brigāde“ („Kiirabibrigaad“) järgi. Siit leiate hädaabibrigaadi linna, liikuvad dinosaurused, köispargi, hüppepadja, lasersilla, karussellid ja palju muud põnevat. Suur ja vahva teemapark ootab teid kõiki, et pakkuda seiklusi, palju rõõmu, naeru ja vägevaid mälestusi!

Tallinna Loomaaed

Tallinna loomaaed asub ca 89 ha suurusel alal, millest välispuuride ja aedikute all on umbes 26 ha. Tallinna loomaaia kollektsioonis on üle 10 000 isendi enam kui 500 liigist/alamliigist. 

Saaremaa

Pooletunnise praamisõidu kaugusel on üks mõnus paik, mis on täis mitmeid avastamist väärt kohti. See on muidugi Saaremaa! Tegemist jätkub mitmeks päevaks - külastamist väärivad nii Kaali meteoriidikraater, Angla tuulikutepark, Kuressaare piiskoplinnus kui ka näiteks Vilsandi rahvuspark. Kindlasti on väärt külastamist ka Eestimaa teised saared.

Alpakafarm

Meie juures näeb nii alpakasid, laamasid, Benneti kängurusid, kääbuskitsi, Ouessant'i lambaid kui palju teisi loomi. Alpakafarm asub Niidu külas, Tori vallas Pärnumaal.

Riia Loomaaed

Kui suvel juba reis Lätti ette võtta, siis võiks kindlasti külastada ka Riia Loomaaeda. See asetseb kompaktsel 20-hektarilisel alal hiigelsuure linnapargi – Meža parki (Metsapargi) servas.  Zoopark avati juba aastal 1912, seega on tegu Baltimaade vanima loomaaiaga. Praegu eluneb seal rohkem kui 3000 isendit ligi 500 liigist. 

RMK alad

Loodusega koos! Eesti loodus on imeline ja täis kauneid kohti. Kui vahelduseks tahaks veeta aktiivset puhkust, siis väga vahva mõte on minna mõnele matkarajale, rahvusparki või puhkealale, et võtta hetk või mitu ning lihtsalt uudistada ja nautida seda, mida loodusel on meile pakkuda. Võimalus on veeta tunde mööda erinevaid matkaradu käies kui ka mõnes puhkepaigas lõkkel õhtusööki valmistades. Või hoopis väike suplus rabajärves.Igaüks leiab oma. 

Elistvere Loomapark

RMK Elistvere loomapargis saab näha peamiselt Eesti metsades elavaid loomi võimalikult looduslikus keskkonnas.
Algselt emata jäänud ja viga saanud loomade koduks loodud Elistvere loomapark on nüüdseks saanud koduks nende loomade järglastele ning ka teistest loomaparkidest ja –aedadest vahetamise teel saadud asukatele. Pargi eesmärgiks on jagada loodusharidust ja pakkuda võimalusi metsloomade vaatlemiseks nendele omases keskkonnas. 

Vudila mängumaa

Päev läbi lustimist tervele perele JA SEDA IGA ILMAGA! Kui otsid vahvat kohta, kuhu suvel lastega minna, siis oled õigel teel! Eesti vingeim väline veepark ootab sind! Liumäed kolmel eri tasandil ja kiire 60 meetri pikkune liutoru. Lisaks suplemiseks bassein voolava jõega ning väikelastele ja mudilastele eraldi alad. Jaheda ilmaga pakuvad sooja torusaunad! Lisaks veel loomapark, väliatraktsioonid, siseatraktsioonid ning motorajad.