Hiiu Folk on lastega peredele turvaline valik

Hiiu Folk on lastega peredele turvaline valik

09. Jul 2019, 16:18 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kindlasti on paljud lapsevanemad mõelnud, et tahaks suvel saada osa mõne toreda festivali melust, samas kahelnud, kas pere pisimad seda samuti naudivad. Kui otsid armsat ja turvalist muusikafestivali, kus ka lastel on hea, siis Hiiu Folk on just selline!

„Lapsed on sama oluline publik nagu täiskasvanud, nii on festivalil tehtud kõik, et ka väikestel külastajatel oleks mõnus olla,“ ütleb Hiiu Folgi ellukutsuja ja festivali juht Astrid Nõlvak. Kaheaastase Marie-Eliise emana oskab ta näha kõike varasemast veelgi enam just perede vaatenurgast.

Nagu juba aastaid, on ka nüüd, 15. korda toimuval festivalil loodud iga kontserdipaiga juurde lastepesad, kus pisikesed saavad koos juhendajaga meisterdada ja mängida.

Kassari kiigeplatsi festivalialale ja lastepessa Sõru paadikuuri juures tuleb lastele külla rännukoer Klaus, kes on tõukerattaga maailmale mitu tiiru peale teinud. Sel suvel jõuab ta taas Hiiumaale ning jutustab lastele oma rännakutest põnevaid lugusid. Laupäeval mängitakse Kassari kiigeplatsi lastepesas pisikestega laulumänge.

Iga-aastasel Hiiu Folgi külalisel Kärdla nukuteatril on taas kaasas mitmed muinasjutukohvrid ja -kotid, millest võlutakse välja erinevaid tegelasi. Materjale jagub ka joonistamiseks-meisterdamiseks. Suuremad lapsed ja täiskasvanud saavad nuputada ja end harida Kassari kiigeplatsil keskkonnaameti telgis.

Kogu Hiiu Folgi korraldus on kõigiti loodushoidlik ja keskkonnasõbralik, nii et tekitata peaaegu üldse pakendeid ja prügi. Põhiline festivalipaik Kassari kiigeplats on nagu igal aastal, nii ka nüüd plaanis teha nii puhtaks, et lapsed saavad seal soovi korral ka paljajalu turvaliselt ringi joosta. Väikestele külalistele on mõeldud ka toitu valides – leidub nii igasuguseid tervislikke kui ka lihtsalt lastele maitsevaid toite, sh pannkooke jms.

Ja mis on veel eriline – Hiiu Folk on alkoholivaba festival, mis teeb lastega peol olemise eriti turvaliseks.

15. Hiiu Folgil on eriti magus programm: esinevad Tõnis Mägi, Rootsi viiulivõlur Daniel Wikslund, Brasiilia kitarrist Eduardo Agni, flaami muusikud vennad Timmermansid ehk Madingma, Kanada viiuldaja April Verch oma trioga koos Curly Stringsiga, Mari Jürjens, Robert ja Anti Jürjendal, Marek Sadam ja Sadamasild, Naised Köögis, Nedsaja Küla Bänd, Olavi Kõrre ja Balkan Horo jpt.

Festivalil saab väga palju ka ise tegutseda: näiteks viib Cätlin Mägi läbi parmupilliõpitoa, Siim Sarv õpetab tantse ning karmoškat, viimast õpetab ka Ruti Kirikmäe. Hiiu Folgi kaubamärgiks saanud matkad viivad seekord läbi mere Vohilaiule ning Vanajõele – Hiiumaale loodud Euroopa naaritsa loodusliku asurkonna paika.

Külla saab minna üle Eesti kuulsale värvikale poetessile Ave Alavainule Kärdla endisesse kohtumajja ehk tema elupaika Ave Vitasse. Ringkäigud on Putkaste mõisas ja Vaemla villakojas ning Heino Kiige nimelises dendropargis; Rudolf Tobiase majamuuseumis räägib Ille Savioja Hiiumaa legendidest: meie suurest heliloojast Tobiasest, saare vägilasest Leigrist ning legendaarsest pillimehest Torupilli-Jussist. Valter Parve eestvõttel saab laulda vanu salmikulaule hubases Kassari rahvamajas.

18.–21. juulini toimuv 15. Hiiu Folk saab alguse Sõru paadikuuris. Peamine festivalipaik on Kassari kiigeplatsil, kontserdid on veel Suuremõisa lossis, Palade kivimite majas, Putkaste mõisas, Kassari rahvamajas ning pühapäevasel traditsioonilisel kirikukontsertide päeval kabelites ja kirikutes üle Hiiumaa.

Vaata kogu programmi siit: www.hiiufolk.ee.

Kogu festivali pass maksab eelmüügist vaid 40 eurot, kohapeal 50 eurot. Päevapiletid on müügil kohapeal. Lastele kuni 12 (k.a) on festival tasuta. Ootame Hiiumaale!

PS! Emmede Klubi Facebooki lehel käib ka loosimäng, milles on võimalik võita festivalipass endale ja kaaslasele!