Eesti turul uus beebiraamat „Väike raamat minust“

Eesti turul uus beebiraamat „Väike raamat minust“

10. Jan 2019, 11:43 Emmede Klubi Emmede Klubi

Allolev postitus on ilmunud koostöös raamatu "Väike raamat minust" autoritega, kelleks on Merily Loss ja Teily Allas

 

Detsembris ilmus uus kodumaine beebiraamat „Väike raamat minust“. Raamat on kõvakaaneline, 75-leheküljeline ja hõlmab endas 0–7 eluaastat.

„Väike raamat minust“ sündis kahe ema koostöös, kelle jaoks on tähtis väärtustada ka kõige argisemaid hetki oma laste elus. Selleks, et tähtsad tegemised ja naljakad ütlemised 3aastase lapse elus unustusehõlma ei kaoks, oli vaja mõnda erilisemat kohta kui tavaline jooneline vihik, kuhu see kõik kirja panna. Kuna turul saadaolevatest beebiraamatutest meelepärast valikut ei leitud, tuli ise uus raamat luua.

Teiste lastevanemate seas korraldati ka küsitlus, kus uuriti, millisel kujul beebiraamatut täidetakse, millest tuntakse puudust ja millised on ootused ühele ideaalsele raamatule. Kokkukogutud info põhjal ja isiklikule kogemusele tuginedes loodi beebiraamat, kuhu saab üles märkida olulisemad sündmused, iseärasused ja saavutused lapse sünnist kuni 7aastaseks saamiseni. 

20190110114703-97559.jpg

Beebiraamatu sisust

Beebiraamat „Väike raamat minust“ on jagatud kolmeks peatükiks: ootusaeg ja esimene eluaasta, 1–7 eluaastat ning olulised arenguetapid elus. Lapsevanem saab ise valida, kuidas raamatut täita, kas mälestusi üles kirjutades või jutustades lugu läbi fotode. Seetõttu võib raamatu täitmist alustada ka hiljem, kui laps on juba vanem.

Esimene peatükk on pühendatud beebi esimesele eluaastale, mil laps areneb ja avastab maailma kõige enam. Antud peatükk sisaldab lapsevanemate lehte ja sugupuud, ootusaega, beebi sündi, beebipidu ja 0–11 elukuud, esimest sünnipäeva ning kokkuvõtlikku ajajoont esimeste saavutuste kohta.

Teine peatükk on 1–7aastase lapse argihetkede ülesmärkimiseks ja piltide kleepimiseks. Iga aasta juurde saab kokkuvõtlikult kirjutada, mis lapsele meeldib, ei meeldi, milline on tema sõnavara, lemmikud tegevused või mänguasjad, parimad sõbrad ja tervis. Piisavalt on ruumi jäetud loominguliselt lähenemiseks.

Kolmas peatükk võtab kokku olulised eluetapid, nagu lasteaed ja kool, huvitegevused ja saavutused. Kirjutada saab nii unest, hammastest kui ka iseseisvuse saavutamisest potitrennil ning millised on lapse lemmiktoidud ja söömisharjumused. Kõige lõppu saab lisada lapse käe- ja jalajäljed. 

Beebiraamatu nimest, disainist ja tootmisest

Beebiraamatu nimi sai inspiratsiooni väikestest argistest hetkedest. Väike raamat minust ehk väikese inimese isiklikud hetked läbi esimeste eluaastate. Näiteks iga pisemgi omamoodi öeldud sõna väärib märkamist ja üles kirjutamist. Kogudes need sõnad kõik kokku, vormub sellest justkui tema isiklik sõnaraamat. Selge oli see, et beebiraamat räägib lapse isiklikust teekonnast esimestel eluaastatel, mida tulevikus ise oma loona edasi jutustada. 

Raamatu disain peegeldab brändile omaseid väärtuseid. Kujunduselemendid ja toonid põimivad omavahel linna ja maaläheduse. Betoonimäed linnas ja Lõuna-Eesti puit, sinine klaaspeegeldus Tornimäelt ning juurviljade lillakas kuma aiamaalt. Kolm karvast sõbrakest, kes koos URBY-karuga mööda raamatut ringi vantsivad ja lapse esimestele eluaastatele kaasa elavad.

Raamatu trükkimisel on kasutatud keskkonnasõbralikku kvaliteetset paberit, mis oleks võimalikult ohutu ka lapsele. Kasutatud paberile on antud säästliku metsamajandamise, keskkonnahoidliku majandustegevuse ja keskkonnajuhtimise standardi sertifikaat. Nii hoitakse loodust ja jälgitakse oma ökoloogilist jalajälge tootmisel.

Selleks, et beebiraamatu „Väike raamat minust“ täitmine oleks lapsevanema jaoks veelgi lihtsam, on hea end varustada ka ühe korraliku fotoprinteriga. Little URBY tootevalikust leiab Selphy-1300 fotoprinteri, mis prindib selgeid ja värviküllaseid fotosid. Fotosid saab printida otse oma nutitelefonist. Sellisel viisil on fotode ilmutamine imelihtne ja kiire ning beebiraamat täitub justkui iseenesest.

20190110114854-24474.jpg

Ära unusta püüda ka argiseid hetki teadlikult kinni!