Briti pereblogi: Lapsed ja multikad

Briti pereblogi: Lapsed ja multikad

21. Sep 2017, 10:08 Britt, Emmede Klubi toimetus Britt, Emmede Klubi toimetus

postitus on valminud koostöös Viaplay Eestiga

Telekas ei ole meie peres kunagi olnud aukohal. Täitsa ausalt öeldes sel nagu polegi mingit erilist kohta meie eludes. Taustaks me seda mängima ei pane (sest minu jaoks on täiesti välistatud, et ma peaksin vabatahtlikult veel rohkem lärmi oma majapidamisse tooma) ja igavusest kanaleid ei klõpsi. Seega juhtubki, et teler satub meie elutoas virvendama ehk maksimaalselt paaril korral nädalas, kui peaks juhuslikult tulema mingi huvipakkuvam programm.

Seega tundub ka loogiline, et ma ei tutvustanud telerit oma lastele just eriti varajases eas. Ma lihtsalt ei näinud selleks vajadust.

Ent nüüd, mil suurem laps käib juba teist aastat eelkoolis (prantslaste versioon lasteaiast) ja tunneb tänu sõpradele ka erinevaid multikategelasi, on mõistagi tekkinud ka teatud multikanõudlus. Häda ainult selles, et kui väga ma ka ei tahaks neid hommikul telekast veerand tunniks käima panna, siis valik on põhimõtteliselt olematu.

Muidugi oleneb kõik ka isiklikust maitsest aga kaklusi, võitlemist ja muul moel vägivalda täis multikad pole päris need, mida ma oma lastele näidata tahaksin. Armsamad multikad algavad see-eest kellaajal, mil lapsed juba kodust läinud ja mis ma neist üksinda ikka passin.

Lahenduseks võiks ju olla ka nutiseadmed ent ka siin olen ma pigem rangemapoolne. Põhjus väga lihtne - youtube’i maailmas on äärmiselt kerge ühe vale näpuliigutusega jõuda millegi õõvastavani. Selle õppetunni olen ma juba saanud ja korrata ei tahaks.

Nimelt olen ma vanemale tüdrukule mõnel korral tahvli andnud, et ta sealt oma lemmiktegelasi veidi vaadata saaks. Ent mõned minutid hiljem olen ta avastanud jälgimas hoopis videot, kus täiskasvanud mees koos oma kooliealiste tütardega lutti imeb, verist hammast välja tõmbab jne. Peale esialgset šokki üritamaks mõista, mille hea pärast säärast sisu üldse üles laetakse, otsustasin et tahvlimajandusest aitab. Ja olen selle otsuse juurde ka jäänud.

Seega piirdusidki multikad meie majas mõneks ajaks DVD plaatidega. Seda kuniks testisin Viaplayd. Viaplay on voogedastusteenus läbi mille saab vaadata paljusid erinevaid filme ja sarju. Valik on lai ning mõistagi ei puudu sealt ka eestikeelsed multikad, mis mulle kohe erilist head meel teeb, sest olin juba mõnda aega otsinud võimalust, et lapsed, kes on ammu soovinud “Minu väike poni” multikat näha, saaksid seda just eesti keeles vaadata. Nüüd saavad! Positiivne on ka see, et Viaplayd saab ühe kuu tasuta vaadata veendumaks, kas tegu on üldse enda jaoks sobiva ja huvipakkuva lahendusega!

Ehk siis tänu viaplayle on meil kodus selline mõnus kompromiss - lapsed saavad näha armsaid ja eakohaseid multikaid ühes nende emakeeles ning mina saan olla kindel, et multikad tulevad kontrollitud keskkonnast. Ja tänu võrdlemisi heale valikule jagub Viaplays vaatamist ka täiskasvanutele. Mina kogun näiteks jõudu vaatamaks filmi “Valgus ookeanide vahel”. Kogun seetõttu, et ainuüksi treileri vaatamine lasi mu pisarakanalid valla, nii et ma natukene kardan, mis selle vaatamine mu emotsionaalse tasakaaluga teeks. Sama kehtib filmi “Lõvi” kohta.

Kuna meie perekonna jaoks on tegu äärmiselt hea lahendusega, siis paneme koos Viaplayga ka Emmede Klubi lugejate vahel loosi Spordipaketi, mis tagab vaatamisõiguse kuueks kuuks ning sisaldab lisaks filmidele/sarjadele/multikatele ka spordiülekandeid!Kuidas auhinnaloosis osaleda?- Ole Facebookis Emmede Klubi sõber


- Ole Facebookis Viaplay Eesti sõber


- Kirjuta kommentaaridesse, mis on sinu lapse lemmikmultikas


- Jaga antud postitustVõitja loosime välja 27.09.2017!Head loosiõnne!