Atoopiline nahk – kuidas abi leida

Atoopiline nahk – kuidas abi leida

15. Aug 2023, 10:32 Emmede Klubi Emmede Klubi

Teil või teie lapsel on atoopiline nahk või atoopiline dermatiit? Nahk punetab ja sügeleb ning leevendust ei leia?

Te ei ole selles mures üksi. Tegemist on tüütu probleemiga, mis võib esineda nii teil kui teie lapsel ning elukvaliteeti suuresti halvendada, sest kokkupuude niiskusega, näiteks
pesemisel, halvendab olukorda. Hommikune sügelus võib suisa hulluks ajada ning eriti problemaatiline on see lapse õrna naha puhul. Õnneks on vahendeid, kuidas olukorda leevendada ning sellele siin artiklis keskendumegi.

Tarbige rohkelt vett

Atoopiline dermatiit võib olla üks hullemaid peavalusid. Punetav, sügelev ja kooruv nahk otsib leevendust, et oma igapäevase eluga rahulikult jätkata. Olgu atoopiline nahk teil või lapsel, on mõned universaalsed nipid, kuidas sellega võidelda. Esimene asi, mida enda ja lapse naha heaks teha, on juua palju vett. Dermatiit teeb naha kuivaks ning rohke veetarbimine aitab naha niisutatuna hoida ning võib seega ka olukorda leevendada.

Samuti on soovitatav oma käsi või muud atoopilise dermatiidiga nahka 10-15 leiges vees leotada – see aitab samuti nahka niisutada ning taastada päeva jooksul kadunud vedelikku. Õhuniisutaja muudab samuti olukorra kergemaks.

Vältige suhkruid

Atoopilise nahaga tasub vältida liigset suhkru tarbimist. Miks? Sest suure suhkrusisaldusega tooted põhjustavad ekseemi või atoopilise dermatiidi ägenemist. Kuna ekseemi puhul on niigi tegemist põletikulise protsessiga, põhjustab suhkur insuliinitaseme tõusu, mis võib omakorda põletikku põhjustada, seega tasub toitumisel suhkrut vältida.

Tervislik toitumine

Tervislik toitumine on nii teile kui lapsele kasulik igal juhul, kuid kuidas see aitab atoopilise nahaga? Toitudes tervislikult saate vajalikke aineid, sealhulgas probiootikume ning flavonoide sisaldavaid aineid, mis võivad atoopilise dermatiidi ehk ekseemiga aidata. Ekseemi puhul on väga kasulik Vahemere dieet, sest see sisaldab rohkelt köögivilju, täisteratooteid, kaunvilju, kala ning omega-3 rasvhappeid, mis on naha jaoks kasulikud.

Kosmeetilised vahendid

Kui olukord on hull, siis on apteegilettidel küllaldaselt variante, kuidas nahka rahustada ning atoopilise dermatiidiga abi saada. Üks valikutest on näiteks La Roche Posay vahendid atoopilise dermatiidiga nahale, mis sobivad nii emadele kui lastele. Need on populaarsed ja tõhusad, ei ärrita nahka ning aitavad leevendada ekseemi sümptomeid. Väga tõhusad on ka atoopilise dermatiidi kreemid, mis aitavad nii suuri kui väikeseid.

Kuna atoopiline dermatiit on üsna levinud, see on koguni 30 protsendil maailma rahvastikust, on abivahendid äärmiselt olulised. Kreeme leiate erinevatelt tuntud tootjatelt nagu Bioderma, La Roche-Posay ning Uriage.
 
Kuigi seda ei saa täielikult välja ravida, on abi olemas, mis aitab seda kontrolli all hoida. Samuti leidub looduslikku ravi nagu mere ääres viibimine (eriti soolane vesi, näiteks Vahemeri), surnumere soolad, kanepiõli ning mitmed teised. Looduslikud viisid, kosmeetiliste vahendite, õige toitumise ning piisava veega peaksid aitama seda kontrolli all hoida. Veenduge alati, kui lapsel on atoopiline dermatiit, et vahend tema nahale sobiks.

cODsoQHh cODsoQHh 19. Dec 2023, 22:29

555

cODsoQHh cODsoQHh 19. Dec 2023, 22:29

555

cODsoQHh cODsoQHh 19. Dec 2023, 22:29

555

cODsoQHh cODsoQHh 19. Dec 2023, 22:29

555

cODsoQHh cODsoQHh 19. Dec 2023, 22:29

555

cODsoQHh cODsoQHh 19. Dec 2023, 22:28

555