5 olulist tegurit, mida beebile lutti valides silmas pidada

5 olulist tegurit, mida beebile lutti valides silmas pidada

18. Mar 2022, 11:50 Philips_Avent Philips_Avent

Beebile õige luti valimine ei ole sugugi lihtne ülesanne, sest tänapäeval on erineva kuju ja disainiga lutte sedavõrd palju, et noored lapsevanemad võivad kergesti segadusse sattuda.

Et valiku langetamine lihtsam oleks, oleme koostanud nimekirja viie olulise teguriga, mida võiks lapsele parima ja turvalisima luti valikul arvesse võtta.

Luti kuju

Üldiselt on kaubanduses saadaval kolme erineva kujuga lutte – ümara, lameda ja ortodondilise otsaga. Kui muretsed lutikasutamise mõju pärast lapse hambumusele, on ortodontilise otsaga lutt parim valik, sest niisugune lutt ei mõjuta lapse hammaste kasvu.

Luti materjal

Tänapäevased lutid on enamjaolt valmistatud silikoonist võ ilateksist. Lateksist lutt on painduv ja pehme, kuid ei pruugi beebile meeldida selle spetsiifilise maitse ja lõhna tõttu. Erinevalt silikoonist luttidest on lateksist toodete eluiga märksa lühem, need ei ole steriliseerimisest tingitud temperatuurimuudatustele vastupidavad ning võivad tekitada allergilist reaktsiooni. Kui sinu beebi on kiindunud lateksist lutti, märkad peagi, et tiheda kasutamise järel kaotab lutt oma algse kuju ning sellesse tekivad mikropraod, millesse võivad koguneda mustus ja mikroorganismid.

Erinevalt lateksluttidest on silikoonist tooted lapsele oluliselt sobilikumad ning turvalisemad, sest ei põhjusta allergilisi reaktsioone. Ka ei ole silikoonist toodetel kõrvalmaitset ega spetsiifilist lõhna. Lisaks sellele on need kordades vastupidavamad, hõlpsasti steriliseeritavad ning ka nõudepesumasinakindlad, mistõttu valmistataksegi kõik Philips Avent lutid eranditult vaid silikoonist, et tagada lastele kõrgeim võimalik kvaliteet.

Sobiv suukaitse

Luti  suukaitse peaks olema piisavalt suur, et see ei mahuks beebi suhu, kuid samas piisavalt väike, et mitte tekitada naha hõõrdumisest tingitud ebamugavustunnet lapse ninapiirkonnas.Philips Avent luttide suukaitse on loodud sobituma beebi näojoontega, et tagada maksimaalne mugavus ja vältida nahaärritust ning ebameeldivaid muljumisjälgi tita nahal.

Vali lapse vanusele vastav lutt

Mida suuremaks beebi saab, seda suurem peaks olema ka tema lutt, mistõttu on oluline valida lapse vanusele vastav lutt.

Philips Avent tootevalik on kujundatud selliselt, et erinevate suuruste vahel orienteerumine oleks võimalikult lihtne. Valikus on kolm erinevat suurust:

·           0 - 6 kuu lutid sobivad vastsündinutele;

·          6 - 18 kuu lutid on loodud kasvavatele beebidele;

·          18+ kuu lutid sobivad kõige paremini lastele, kelle hambad on juba kasvamas, sest toetavad hammaste ja igemete arengut

Luti turvalisus

Üks olulisemaid aspekte lapsele mõeldud toodete valikul on nende turvalisus ning see kehtib otseloomulikult ka luttide puhul. Seetõttu on oluline valida tuntud ja usaldusväärne tootja, kes garanteerib toote turvalisuse.

Philips Avent lutid ei sisalda BPA’d, on valmistatud kõrgkvaliteedilistest materjalidest ning ei sisalda ebavajalikke detaile, mis võiksid suurendada lämbumisohtu. Näiteks koosneb Philips Avent Soothie lutt ühestainsast detailist, mis on üleni meditsiinilisest silikoonist valmistatud. Philips Avent lutid on kuumakindlad ja neid saab korduvalt steriliseerida, mis on väga oluline luti hügieeni tagamiseks.BlgeAjyo BlgeAjyo 19. Dec 2023, 21:36

555

BlgeAjyo BlgeAjyo 19. Dec 2023, 21:36

555

BlgeAjyo BlgeAjyo 19. Dec 2023, 21:36

555

BlgeAjyo BlgeAjyo 19. Dec 2023, 21:36

555

BlgeAjyo BlgeAjyo 19. Dec 2023, 21:36

555

BlgeAjyo BlgeAjyo 19. Dec 2023, 21:36

555