LEGO® DUPLO® komplekti Südamekarp arvustus

LEGO® DUPLO® komplekti Südamekarp arvustus

30. Mar 2021, 13:08 Emmede Klubi Emmede Klubi

Emmede Klubi koostöös LEGO® DUPLOGA® saatis 2,5 aastasele tüdrukutirtsule ja tema vennale testimiseks LEGO® DUPLO® Südamekarbi komplekti. Tüdruku ema Kristi kirjutas meile sellest vahva tagasiside:

 „Me oleme LEGO® DUPLO® klotsidega juba ammu sõbrad ja meil on kodus mitu komplekti. Nüüd saime mängimiseks LEGO® DUPLO® komplekti Südamekarp. See on vahva 80 klotsist koosnev komplekt, kus on palju tavalisi ja erikujulisi klotse, mis annavad võimaluse mitmesuguste asjade ehitamiseks.

Olles Südamekarbi komplekti kätte saanud, ootasin sobivat hetke, et see oma kahesele mängimiseks anda. Õige hetk ei lasknud end kaua oodata, sest üsna peagi oli vaja tegevust leida. Oh seda elevust, kui laps taipas, et on saanud uued klotsid! Ta seisis väga erutatult, emotsioonidega tagasi ei hoidnud, ning plaksutas käsi! Laps soovis ootusärevalt karbi avada, et näha, millised klotsid on seal peidus, kiigates samal ajal pakendil olevaid pilte, et mida vahvat saab nendest klotsidest ehitada.

Lapse uudishimu oli alguses nii suur, et ta tahtis kõike korraga ehitama hakata, aga alustas siiski lihtsalt katsetamisega, kuidas klotsid kokku sobivad, ja ladus need kõrgeks torniks. Seejärel ehitas ta emmele karbil oleva pildi järgi klotsidest jäätise. Kuna meil on igasugused köögimängud väga päevakohased, siis klotsidest jäätise ja ananassi ehitamine ning seejärel nende “söömine” võttis päris kaua aega.

Kuigi see komplekt on mõeldud pooleteiseaastasele lapsele, siis meie peres mängivad sellega nii kaheaastane kui ka neljaaastane. Mis seal salata – emme ja issi löövad ka käed külge! Pisem laps laseb fantaasial lennata ja ehitab klotsidest kõike, mida on parasjagu mänguks vaja. Näiteks kolm roosat klotsi võivad täitsa hästi printsessi kehastada. Ta õpib klotse jaotama värvi, kuju ja suuruse järgi, ehitades näiteks ainult kollastest klotsidest või kasutades ainult kuubikukujulisi klotse. Samas on see klotsikomplekt hea võimalus, et õpetada lapsele juhiste järgi ehitamist. Kaheaastase lapse jaoks on see pisut väljakutset pakkuv, aga näiteks jäätise ehitamisega saab ta imeliselt hakkama. Kui laps avaldab soovi vanematega koos mängida, siis on see hea aeg õpetada teda juhiste järgi ehitama. Ka neljasele meeldib juhiste järgi ehitada, aga seda pigem iseseisvalt. Niisiis leiavad väikeste asjaosaliste jaoks klotsid mitmel viisil kasutust ja seda nii üksi kui ka koos mängides.

LEGO® DUPLO® Südamekarbis on piisavalt palju klotse, mis annavad võimaluse igasugusteks mängudeks. Klotsidest ehitatud asju saab kaasata ka teistesse mängudesse, mida meie pere lapsed tihti teevad. Klotsidega mängitakse näiteks kohvikut, ehitatakse loomadele elupaik või olemasolevatele lennukitele lisaks üks vahva helikopter. See ongi DUPLO® juures hästi tore, et mänguvõimalusi on lõputult ning lapsed ei tüdine tänu sellele klotsidest ära.

Me jäime LEGO® DUPLO® komplektiga Südamekarp väga rahule. See suurendab meie klotsikogu päris palju, kuid on ka iseseisvalt piisav põnevaks mänguks.“

Aitäh, et meiega oma vahvat mängukogemust jagasid!