Teine laps perre

28. Jan, 10:38

Tere

Selline mõttelend siis:

Kui suur on ideaalne kahe lapse vanusevahe? Kas 1 aasta ja 7 kuud on mõistlik? Mis miinuseid ja plusse selline vanusevahe endaga kaasa tooks?

03. Feb 2015, 21:30

Tere Miiu Emmedeklubi.ee

Olen küll lugenud erinevaid foorumeid, leidnud erinevaid artikleid eri keeltes ning selge on üks - kogemused on täiesti erinevad. Eks asi sõltub mitmest-mitmest asjaolust: vanemate käitumisest, laste iseloomust jne.
Tänan Sind oma kogemuse jagamise eest ning samuti edastatud küsimuse eest. Jään põnevusega ootama.😀

Mirjam Mirjam 03. Feb 2015, 13:17

Tere, Poldmaak!

Meie perre sündis reedel teine tütar ning vanusevaheks kujunes täpselt kolm aastat ja 11 päeva. Ma küll ei tea, mida tulevik toob, kuid emotsionaalselt paistab vanem neiu just parasjagu küps olevat, et kõike mõista ja olukorraga toime tulla. Suhtub õesse armastavalt ning kõik negatiivsed emotsioonid elab välja meie, mitte beebi peal.

Et isiklikult oskan vaid kogemusi jagada ja spekuleerida, edastame Sinu küsimuse psühholoogile, kes sellele adekvaatse ja korrektse vastuse oskab anda ning kirjutame sellest nii pea, kui oleme eksperdilt kommentaari saanud. 😀

29. Jan 2015, 08:00

minu laste vahe on 7a kas just see kõige parem vanusevahe on ei tea,aga suurem vend hoidis oma väikevennat küll väga ja oli mulle igati toeks ,kui oli vaja pisemat hoida,valvata,pamput vahetada,kõiges tahtis osa võtta.mulle sobib suurem vanusevahe kuna saan siis ühega rohkem tegeleda,kui oleks 2 väikest last.nüüd ootan 3ndat ja on ka viimasega 7a vahet ja suuremaga siis tuleb juba pea 16a.väiksem läheb sügisel 1kl.ja beebi on selleks ajaks sündinud,saan koolilapsega kodus tegeleda ja pisikesega kodus olla.
aga minu nooremal õel kõik 3 last tulnud väikeste vahedega nüüd lapsed juba päris iseseisvad ja õde saab ka koolis käia õppida edasi ja see on väga hea.nii et kuidas kellegile sobib😀edu sulle..