Raamatud - meie laste lemmikud

Raamatud - meie laste lemmikud

10. Sep 2017, 18:58 Anne-Mari O Anne-Mari O

Meie perekonnas on raamatud aukohal ning laste lemmikpood on raamatupood. Kahene ja viiene ei taha raamatupoest niisama mööda kõndida ja piiluvad sisse, et ehk on midagi uut ning põnevat. Ka kodupoe klienditeenidajad teavad meid hästi ja tervitavad rõõmuga lapsi, mõnikord naerdes, et kas neil üldse on veel midagi sellist, mis meie koju jõudnud pole. Samas on sellel ka omad plussid, sest uutest põnevatest raamatutest kuuleme kohe, kui poodi siseneme.
Oma osa mängib ilmselt fakt, et raamatute ostmisega tegin algust esimese lapse umbes kuuenda elukuu ajal ning teine laps kasvas juba raamatute keskel. Esimese lapse emana tegin raamatute valikul üsna palju selliseid vigu mida ma täna enam ei teeks. Näiteks kuulusid minu toonaste valikute hulka ebareaalse välimusega joonistatud loomaraamatud, sest tol hetkel tundusid need armsad. Täna leian aga, et lapsele on parim kui joonistused meenutavad võimalikult palju reaalset looma või veelgi parem, on fotod. Need pisut totakad suure pea ja väikese kehaga kahel jalal liikuvad loomad ei aita ju kuidagi lapsel ei looduses ega loomaaias ära tunda päris looma! Seega olen ajapikku olemasolevat raamatukogu uuendanud just minu soovidele vastavaks. Oma väga olulisel kohal on meie majas ka entsüklopeediad, kui tekib mõni küsimus, siis enamasti neist ka vastuse leiab. Kui aga rääkida juturaamatutest, siis nende seas hindan ma paljuski vanu klassikuid - Astrid Lindgren, Eno Raud, Ellen Niit ja teised. Klassikute sekka satub alati ka uuema aja teoseid ning nii olen ma täiesti vaimustunud loomajuttude sarjast.
Laste soovil satuvad koju ka filmiraamatud ning leian, et tegelikult on needki äärmiselt head vahendid lugemisel vahepalaks. Aitavad need ju lapsel nähtud filmi meenutada ning pakuvad arutelu filmis nähtud situatsioonide osas.
Kuna aga kõik raamatuid, mida ma tahaksin koju enam osta ei saagi, sest poes neid enam ei müüda, siis olen avastanud enda jaoks Raamatuvahetuse võlu. Seeläbi olen lahti saanud mitmetest endal ees olevatest ja ebavajalikest raamatutest ning nende abil saan endale uusi raamatuid. Täielik võidusituatsioon kõigile osapooltele. Nii õnnestus meil Raamatuvahetusest saada endale näiteks täiesti uus “Puuvihik ja väike herbaarium” ja ka lauluraamatuid oleme vahetanud.
Nüüd aga ootan ma väga aega, mil lapsed jaksaksid juba pikemaid jutte kuulata, et kätte haarata imeliste illustratsioonidega Margus Karu raamat “Hobune Henry unenägu”.


20170829110413-75852.jpg


SIPSTI.EE


20170829110603-47991.jpg

BALULA

20170829110750-37411.jpg


Moonika Moonika 11. Sep 2017, 16:46

Pole kunagi loomamuinasjuturaamatutes olevatest piltidest nii mõelnud, loomad on mu kaheaastane muudel viisidel selgeks saanud. Aga ehk soovitad mõningaid raamatuid, mis on realistlikke piltide. Heameelega viskaks neile pilgu peale, ehk muutub ka minu mõtlemine neist nunnudest piltidest ja saab ona raamatukogu uuendada 😀.