Mõtted spade ja veekeskuste külastamisest perega.

16. Aug 2017, 11:20 Kristallid Kristallid

Meie peres on kaks last – 13 aastane ja juuli lõpus sündinud pisike ilmakodanik. Olen väga seda meelt, et vesi on kasulik ja arendab keha, maandab stressi ning on lõõgastava toimega. Esimese lapsega hakkasimegi juba beebist peale veeprotseduure nautima, kuid tol ajal ei olnud väga palju spa-sid või veekeskuseid, seega pidime leppima erinevate basseinide külastamisega. Sellest ajast peale on vanemast lapsest saanud tohutu vee armastaja. Nüüdseks oleme perega käinud mitmetes erinevates kohtades – Aqva spa, Kubija loodusspa, Aura veekeskus, Pärnu veeparadiis, Estonia spa, spa Tervis, Toila termid, Värska veekeskus ja ehk on veel neid kohti kuid ei mäletagi enam. Erinevad spad on jätnud ka erineva mulje lähtuvalt lapse vanusest. Näiteks kui sattusin Pärnu veeparadiisi, kui laps oli 6-7 aastane, siis pidin peast kinni hoidma, sest ei suutnud järgi tal seal joosta. Veekeskus on sopiline ja paljude atraktsioonidega, laps soovis igal pool käia kuid pidin tal koguaeg kannul käima, kuna seal oli võimalus alati silma alt ära kaduda. Kuid nüüd, kus laps on suurem on see väga mõnus koht, kus käia. Kubija loodusspa on jällegi ideaalne koht, kus väiksemate lastega käia – nii armas, lihtne ja kogu spa on silmaga hoomatav ning laps on alati silma all. Sarnaselt mõnus on ka Värska veekeskus.  

Täna kasvab meie peres väike, uus inimene, kes saab alles kolme nädalaseks. Kindlasti tahan tutvustada talle samamoodi nagu suurele õele, veemõnusid. Seetõttu alustan spa-de külastusi nagu uuelt lehelt, kuna pole kogemusi nii pisikese inimesega käimisel. Samuti pole ma kindlasti spa-sid külastades neid sellise pilguga varem vaadanud, et kuidas oleks beebiga neid asutusi külastada.

Enamus spa-des on riietusruumid meestele ja naistele erinevad, seetõttu peab keegi väikse lapsega üksi hakkama saama. Erand on siis, kui spa külastus on koos hotelliga, mis võimaldab riietuda ja toimetada toas. Mõnus oleks kui Eestis oleks rohkem veekeskuseid, kus saaks isa ja ema mõlemad olla riietusruumis ning teineteist vajadusel aidata. Oluline on ka väikelaste basseini olemasolu, erinevad vee mänguasjad ja ujumiseks vahendid. Samuti on tähtis, et ka suuremad lapsed samal ajal midagi teha saaks – liurajad, erinevad atraktsioonid ja basseinid. Selline igale vanusele mõeldud koht on kindlasti ka Aqva spa. Ainus miinus on seal, et väikelaste bassein on baarileti juures, mis tähendab seda, et seal basseini juures on erinevaid inimesi, kes tarbivad alkoholi. Aeg ajalt teevad nad seda isegi end laste basseinis soojendades.
Hotelli jäädes on väga oluline kohapealne toitlustamine, et ei peaks kuskile välja minema. Samuti on mõnus kui oleks üks armas mängutuba, kus oleks tegevusi väikestele kui suurtele enne tuttu minekut.
Ka turvalisus on minu jaoks tohutult oluline, seetõttu eelistaksin spa-sid, kus põrandad poleks väga libedad (erinevates kohtades on erinevad põranda materjalid ja koristus graafik), poleks väga palju sopilisust ning spa/veekeskus ei oleks väga suur. Suure keskuse puhul on alati võimalus, et keegi kuskil kogemata lükkab, tõukab või mänguhoos kukub vees teisele selga jne. Oluline on konkreetsete ja tublide vetelpäästjate olemasolu, kes silma peal hoiavad, et reegleid ei rikutaks.

Üldiselt usun, et enamus veekeskuseid ja spa-sid on mõnusad, lihtsalt külastus oleneb paljustki laste vanusest ja pere ootustest. Enne kottide pakkimist tuleks külastatava koha koduleht korralikult läbi vaadata, et hiljem ei tekiks pettumust :)

 

Blogikonkurss "Milline on lastesõbralik spaakeskus?"

 

20170727123143-71098.jpg

 


 

GEORG OTS SPA HOTEL

 

 

 

20170727123328-60221.jpg