Lastesõbralik SPA

Lastesõbralik SPA

14. Aug 2017, 14:40 Anne-Mari O Anne-Mari O


Ma olen senini pidanud SPA'sse minekut üsna võimatuks kuid nüüd hakkab lähenema aeg, kus see tundub juba üsna hea mõte. Nimelt on mind õnnistatud äärmiselt erinevate pereliikmetega. Härra Abikaasal on lapsepõlvest uppumislähedane kogemus ning tema vette ei kipu. Noorhärra pelgab enda näkku tulevaid pritsmeid. Preili on tõeline veeloom ja mina, noh ütleme nii, et mina lõpetan oma ujumised tavaliselt mõne tõsise ja antibiootikume vajava põletikuga. 
Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida, vaid hoopiski sellest, miks nüüd siis tundub see järsku hea mõte. Nimelt on meie kõige noorem pereliige, Preili, saanud märkamatult peaaegu kaks ja pool aastat vanaks ning on seega lõpuks arusaamas teost ja tagajärjest ning allumas käskudele ja keeldudele. Noorhärra on muutunud veega järjest leplikumaks ning nõus proovima ujulasse minekuks seega miks siis mitte kohe SPA'sse minna, et lepitamine eriti vaevatult läheks. 
Aga mis siis ikkagi teeb ühest SPAst lapsesõbraliku SPA? Alustame veekeskuse osast, sest see teeb ju ometigi SPAst SPA, kas pole? Üks hästi oluline osa SPA puhul on abivahendite olemasolu - lapsevanemad veavad teadugipoolest niigi igale poole pool kodu kaasa ja seega teadmine, et vähemalt midagi on SPAs olemas on suurepärane. Lisaks siis kuna lapsevanemad on unustajad võiks müügil olla ka ujumismähkmeid, just üksikult. 
Kui rääkida SPA vee- ja õhutemperatuurist, siis meie eelistame pigem soojemat, et kellelgi pärast hambad külmast suust välja ei kukuks :D Kui just hotellitoast otse SPAsse ei kihuta, siis võiks riietevahetuseks olla kabiinid, sest me kõik teame kuidas muidu võib üks lapsevanem mitme lapsega hulluks minna ;) Ja põrandad, need võiksid olla võimalikult vähelibedad, et kiirel sammul liikuvad lapsed end veriseks ei kukuks. Aga kaaskülastajad? Noh, nemad võiksid aru saada, et on tulnud lapsesõbralikku SPAsse ja mitte pööritada silmi valjemate kilgete või mõne väsinud lapse jonni peale. Lastega ikka juhtub! 
SPA puhul pole enamasti väheoluline ka hotelliosa, sest vähemalt pealinlastele on valdav osa SPAdest kaugel seega tasub siis juba vähemasti ööseks jääda. Mis on seal aga kõige olulisem? Puhtad toad otseloomulikult. Nimelt oleme me Preiliga sattunud hotelli, kus roomava beebi riided tuli pärast toa põrandale asetamist ära vahetada.  No ja siis ka muidugi üleüldine lapsesõbralikkus - ehk mõni mängutuba, kus vihmaga aega veeta, hommikumantlid, värvimisvahendid. Lapsevanematele pakub aga rõõmu rõdu, sest niiviisi saab laste uinudes peita end rõdule mõnusat õhtut nautima lapsi segamata. 
Ka SPA asukoht on oluline - eriti meile, sest autot ega autojuhilube meil pole. Seega peab SPA olema üsna mugavalt ligipääsetav ka ühistranspordiga. Pealegi ei tahaks ju ümbruskonna avastamiseks alati autosse istuda vaid parema meelega võtaks lapsed käekõrvale ja uuriks vaatamisväärsusi lähikonnas. 
Kui aga pikk päev on täis seiklusi, ujumist ja mängimist, siis tuleb loomulikult muretseda ka söögi pärast. Juba vanad eestlased teadsid öelda, et tühi kott ei seisa püsti. Niisiis on oluline ka SPA juurde kuuluv restoran. Lastele võiks olla valikus lihtsad ja kodused maitsed ent lapsevanem tahab end ehk mõne pisut peenema gastronoomilise meistriteosega kostitada. Ning noh, ükski lapsevanem ei ütle vist ära restoranis asuvast mängunurgast, et saaks kasvõi sekundiks rahulikult süüa. 
Selline vist ongi see lapsesõbralik SPA? Koht kus on mõnus nii lastel kui lapsevanematel. Minule kuluks küll igatahes ära üks mõnus puhkus ja peab vist SPApakkumistel silma peal hoidma :) 

Blogikonkurss "Milline on lastesõbralik spaakeskus?"

 

20170727123143-71098.jpg

 


 

GEORG OTS SPA HOTEL

 

 

 

20170727123328-60221.jpg