Emmede Klubi teemanädal "Tervislikud alternatiivid" ja auhinnamäng!

Emmede Klubi teemanädal "Tervislikud alternatiivid" ja auhinnamäng!

25. Jan 2016, 08:26 Emmede Klubi Emmede Klubi

Lapsed saavad toitumisalased teadmised kaasa koduseinte vahelt. Maitse-eelistused on küll igaühel erinevad, kuid tervisliku toitumise alus on siiski üks. Ei pea lapsele vägisi suruma brokolit, maksa ja keeduporgandit, kui see talle vastu hakkab. "Lapsevanemana saame meie oma nutikust kasutades panna lapsi sööma ka asju, mida nad ehk muidu ei oleks nõus suu sissegi võtma," rõhutab toitumisnõustaja Pilleriin Täht lapsevanemate rolli lapse toitumisharjumuste kujunemisel.

Algaval teemanädalal "Tervislikud alternatiivid" räägibki toitumisnõustaja Emmede Klubi lugejatele veidi lähemalt enimlevinud toitumisvigadest ja sellest, kuidas ebatervislikud valikud tervislikega asendada. Pilleriin Täht on toitumisnõustaja, treener ja kolme tütre ema. Kui Sul on küsimusi seoses enda või oma lapse toitumisega, kui soovid alustada treeningutega ja muuta oma toidulauda tervislikumaks, kuid ei tea, millest ja kuidas pihta hakata, saad temaga ühendust e-maili aadressil pilleriintaht@gmail.com.


Otseloomulikult ei puudu ühegi Emmede Klubi teemanädala juurest ka vahva auhinnamäng! 

Sellenädalaseks auhinnaks on kõigile lapsepõlvest tuntud ja paljude poolt palavalt armastatud rauda ning C-vitamiini sisaldav toidulisand Hematogeen. Auhinnafondis on maiuseid suisa 34 tükki ehk terve kast!

20160122140551-55506.jpg

Hematogeen on bioloogiliselt aktiivne šokolaadimaitseline toidulisand, mis sisaldab rauda ja C-vitamiini. Raud on vajalik hemoglobiini sünteesiks, mis transpordib veres hapnikku - see suurendab vastupanuvõimet stressile ja haigustele, vähendab väsimustunnet ning tagab naha normaalse jume. Rauapuudusest tingituna võivad tekkida väsimus, naha kahvatus, lastel tähelepanuvõime vähenemine ning täiskasvanute puhul ka töövõime langus. Seega sobib Hematogeen hästi nii lapsele magustoiduks kui ka täiskasvanule kiireks vahepalaks stressirohkel perioodil. NB! Kõrge suhkrusisalduse tõttu on tegu eeskätt maiusega ning kuigi Hematogeeni võiks kindlasti harilikele šokolaadibatoonidele eelistada, ei tasuks sellega siiski rohkem kui kord-kaks nädalas maiustada.

Mida teha, et nädala auhinda võita?

Milliseid tervislikke alternatiive pakud oma (pisi)perele sina? Jaga meiega oma parimaid nippe, tervislikke valikuid, retsepte ja toitumisalaseid tõekspidamisi. Kas kogud suvel sügavkülma värskeid marju täis, et saaksid talveperioodil kõrge suhkrusisaldusega poemoose vältida? Kasutad nisujahu asemel täisterajahu ja valmistad pühapäevased pannkoogid banaanist ja munast? Eelistad perega väljas söömas käies tervislikke eineid pakkuvaid restorane? Räägi meile sellest!

Konkursil osalemiseks ja blogipostituse lisamiseks:

  • Kliki lehe üleval paremal nurgas oma kasutajanimele ning seejärel "Lisa artikkel"
     
  • Vali kategooria "Võistlused" ja märksõna/silt "Artiklisari Tervislikud Alternatiivid".
     
  • Lisa pealkiri ("Tervislikud alternatiivid: ..."), pane oma mõtted sõnadesse, lisa artiklile pilt ja vajuta "postita"!

Auhinna võitja valime välja teemanädala lõppedes, 01. veebruaril. 


Loodame näha aktiivset osavõttu ja palju huvitavaid ja uuenduslikke ideid, et kõik Emmede Klubi lugejad saaksid teemanädalast ohtralt inspiratsiooni ja kasulikke teadmisi ammutada. Ilusat nädalat kõigile!