Emmel rinnapiim kadunud!

Emmel rinnapiim kadunud!

06. Mar 2018, 11:06 Maria Intimate Care Maria Intimate Care

Tõenäoliselt on paljud noored emad sattunud silmitsi olukorraga, kui stressi või haiguse tõttu piim ootamatult kaob või piima kogus kiiresti väheneb. Mis on selle põhjus ja kuidas sellises olukorras aidata? 

Sandra Lase, imetamise konsultant Lätist: „Lapse esimesel eluaastal on imetamine väga oluline - rinnapiim ei taga beebile mitte ainult kõiki vajalike toitaineid, vaid aitab kaasa ka lapse füüsilisele ja vaimsele arengule ning tugevdab immuunsust. Emapiim on parim toit, mida laps võib saada, kuid mitte alati ei ole emal piima  piisavalt”.

Piimakriis?!

Imetamise konsultant Sandra Lase selgitab: „Selleks, et emal oleks piima rohkem, tuleb laps panna rinnale sagedamini ja võimaldada tal imeda. Tegelikult peamine piima moodustaja on beebi, kes aktiivselt imeb ema rinda. Mida sagedamini imik stimuleerib rinda, mida rohkem piima sööb, seda rohkem ema rindades moodustub piima. Aga kui ema on haige, kurnatud, kogenud suurt stressi või emotsionaalseid pingeid, võib tekkida nn „piimakriis“ - piima kogus väheneb järsult."

Enamik rinnaga toitvaid emasid on vähemalt kord tundnud kahtlust, kas neil on ikka piisavalt piima, et laps oleks söönud ja rahul. Piima tekkimise eest naise organismis vastutavad kaks hormooni - prolaktiin ja oksütotsiin.

 "Niipea, kui ema on stressis, on oksütotsiini aktiivsus blokeeritud. Ja siis algab justkui ahelreaktsioon - ema on veelgi rohkem stressis, sest lisaks muudele üleelamistele ei ole ka rinnapiima, ta langeb paanikasse ja see muidugi ei soodusta piima tekkimist," selgitab imetamise konsultant. Rahu, ainult rahu!

Esiteks, noor ema peaks püüdma rahuneda, häbi tundmata paluma lapse isa ja teiste lähedaste inimeste abi. Soojus, rahu, meeldiv õhkkond kodus, aeg koos lapsega ja positiivsed mõtted aitavad naisel saavutada sisemist tasakaalu.

On ka spetsiaalsed vahendid, mis soodustavad rinnapiima teket ja seda, kuidas rind  nö. „piima annab„. Üks selline vahend on toidulisand MariaLactation. 

Peamised Maria Lactation komponendid on mesilasema toitepiim, lambaläätse seemnete ning apteegitilli viljade pulber, mis soodustavad laktatsiooni. Nende looduslike ainete mõju on tõesti tõhus. Apteegitill normaliseerib lisaks ka seedetegevust, vältides emal kõhupuhitust, mis omakorda hoiab ära gaasivalud beebil. Viirpuu lehtede ja õite pulber korrastab südametegevust, tugevdab südant ja aitab leevendada stressi. 

Maria Lactation on eriti kasulik imetamise esimestel nädalatel, kui piima teke alles välja kujuneb. Samuti aitab Maria Lactation olukorras, kui piima hulk väheneb terviseprobleemide või stressi tõttu.

 „Ema võib seda toidulisandit kasutada nii kaua kui vaja, sest see on täiesti ohutu looduslik toode," selgitab imetamise konsultant Sandra Lase. Emade kogemus näitab, et piima kogus Maria Lactationkapslite kasutamisel suureneb juba kahe kuni kolme päeva pärast. 

"Kuid siiski tuleb pidada meeles, et ükski imerohi ei aita, kui ema piisavalt sageli ei imeta last. Kui pisike rinda ei ime ega ei stimuleeri seda, siis  ükski vahend ei toimi!" rõhutab imetamise konsultant Sandra Lase.

 

Maria Lactation – looduslik taimne kompleks. 

Toidulisandit soovitatakse kasutada rinnapiima tekkimise soodustamiseks imetavatel emadel.

Koostisesse kuuluv mesilasema toitepiim stimuleerib piima teket; apteegitilli viljade ja vürtsköömne viljade pulber takistavad gaaside teket soolestikus; võilille pulber suurendab söögiisu; viirpuu lehtede ja õite pulber tugevdab südant ning vereringet.

 

Lisainfo: www.marialine.ee